Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Cukorfüggőségre valami tipp?

Cukorfüggőségre valami tipp?

Figyelt kérdés

Fullra édességfüggő vagyok, le akarok szokni. Az nálam nem játszik, hogy csak keveset egyek, mert nem tudom megállni és ilyenkor 1-2 ezer kalóriányi édességet eszek meg. Már olvasgattam a neten a cukorfüggőségről meg a leszokásról, de ha valakinek valami tanácsa van, azt szívesen venném.

Köszönöm!



2021. okt. 4. 11:16
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Nekem a króm tabletta csökkentette. Illetve átálltam édesítősre.
2021. okt. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Króm + önuralom működhet.
2021. okt. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Nos, elsőkörben javaslom hogy orvossal vizsgáltasd ki magad, mert szervi okai is lehet, vagy pszichológia.


Nálam egyébként egyik se volt, csak pótcselekvésként ettem a cukros vackokat. Kompenzáltam magam a sz . r munkám miatt, ezért napi szinten benyomtam 3 snickerst vagy egyéb csokit


Aztán jött a home office, és még több csokit, cukros vackot ettem itthon


Változást az hozott, hogy egy napon felkeltem, és kidobtam minden cukros nasit a kukába. Azóta ha boltba megyek, nem veszek ilyet.


Drasztikus, az elején elég szívás, de eltelt fél év és mostmár akkor se nagyon kivonom a cukros vackokat ha elém rakják. Egyszerűen túl édes már nekem.

2021. okt. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%

Én is nagyon rá voltam függve a cukros dolgokra is êvekig.

Azt tudtam, hogy a nullára való redukálás nem fog menni hosszú távon, mert nem bírnám. Így az életmódváltásom kezdetétől havi 1 napot engedélyeztem magamnak amikor ehetek cukros édességeket.

Eleinte nehéz volt, de sikerült összehozni. Elvonási tüneteim is voltak egy ideig, és a hónapokig még meglévő erős sóvárgást se volt könnyű leküzdeni. De évek után most már semmi problémát nem okoz.:)

Ezt tényleg csak akarattal lehet legyőzni. Máshogy nem megy. Tenni kell érte.

2021. okt. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
1-2000 kalóriányi édesség egy ültő helyben azért elég sok, nekem az segített a nasiról leszokásban, hogy nincs itthon olyan, ami egészségtelen lenne. Most épp mandula, banán, meg mangó van itthon, múltkor szőlőt vettem stb. Meg kb. egy éve már átszoktam az édesítő szerre, kávéba azt rakom, de teába is van, hogy azt vagy zabkásába. Tényleg érdemes annak is utána járni, hogy nálad mi okozza a sóvárgást, testi vagy lelki dolog.
2021. okt. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
63%

gyümölcs

egyél meg egy kiló almát, majd jól megutálsz mindent ami édes

ha meg nem, akkor egy kiló almában is még csak 520 kalóriánál tartasz, ami kb 1,5 szelet torta

uyganez bogyós gyümölcsökkel, kevesebb körtével, szilvával

sütőtök, szőlő kevésbé,a azért azok édesebbek és kalóriadúsabbak


amit még kipróbálhatsz, hogy ha cukrosat eszel, edd nagyon kis falatonként, vagy vágd fel nagyon apróra akár a gyümölcsöt is. és úgy elég sokáig fog tartani és bele fogsz unni. ráadásul megennél 5 perc alatt 2 szelet tortát, de ha lassítasz, 10 perc/db lesz


szintén ilyen dolog, hogy egyél az desség mellé mást, vagy igyál egy nagy pohár vizet, hogy teljesen telíve legyen a gyomrod

2021. okt. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. okt. 5. 05:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!