Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Munkába járás kerékpárral. Te...

Munkába járás kerékpárral. Te bevállalnál oda vissza 30km t vele?

Figyelt kérdés
Két település között, azaz nem városban. A kerékpárút ha minden igaz tavasszal elkészül.

2021. okt. 30. 12:40
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
75%
Futok, korcsolyázok, deszkázok, biciklizek… és ezt teszem egész évben. Magát a tömegközlekedés nagyban kerülöm, igaz van éves bérletem. És én egyre inkább azt látom, hogy a mozgássérültek egyre többen vannak és egyre erőszakosabbak (itt is, ahogy olvasom). Szerintem nyugodtan mozogj, mert kikíméled a TB-t, környezetet… és neked is csak jobb lesz. Kremósoknak üzenem, hogy elfogy a fosszilis üzemanyag és vége a komfortból elkövetett hullagyalázásnak!
2021. okt. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
84%
Elvileg jó ötlet, a gyakorlatban nem biztos, hogy annak fogod tartani. Először is, szoktál 10-20 km-eket biciklizni? Gumijavítás belefér? Sík a terep? Egy emelkedő nagyon kellemetlen tud lenni. Esetleg unalmasnak fogod találni egy idő után. Tavasszal és ősszel is lehet hideg, szél, nyáron tűzhet a nap, eső is eshet bármikor. Szóval nem érdemes úgy tervezni, hogy eddig sosem mentem így, de holnaptól ez rendszeres lesz.
2021. okt. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Túrázni szoktam, meg napi 5km t sétálni kutyával (minusz 20 fokba is). A szervizelés nem probléma. Am nem nulláról azonnal mennék. Lenne napi tekerés előtte egy darabig.
2021. okt. 30. 14:24
 14/24 anonim ***** válasza:
48%

Kedves Kérdező, nem vállalnám be.

És nem azért mert szeretek punnyadni - úszom, teniszezem és túrázom - hanem mert munkába járásról írsz.

Oda bizony kell menni-jönni szakadó esőben, jégesőben, viharban, vagy nyáron +50 fokban és mindezt egy autóút mellett tekerve, a benzingőzt szívva, még ha a telet ki is hagyod.

Amellett ahol én dolgozom (nő vagyok) ott fontos a külső megjelenés, nem díjaznák a biciklis nadrágomat, meg a sisak miatt ortopéd frizurámat, az izzadságtól elkenődött sminkemet, rajta 50 bogárral.

Ezek az ÉN szempontjaim,...csak mert kérdeztél, de ettől te még bringázz nyugodtan!

2021. okt. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
60%
Én sem. Reggel elindulsz ragyogó napsütés, aztán mire haza kell menni, leszakad az ég. Sportolni máshogy kell!
2021. okt. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
64%

Ha nem is minden nap, de ha az idő megfelelő, akkor heti 2-3 alkalommal miért ne?

Mint írtad sík terep, külön bicikliúton, ez kényelmes temópval kb 45 perc oda, meg ugyan ennyi vissza. Napi sportnak pont jó.

2021. okt. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
64%
Nem. Ha lenne lehetőség zuhanyozni, akkor sem. Nem akarok máshol pucérkodni, plusz nekem a fejbőröm az, ami eszméletlenül izzad, az meg beleszárad a hajamba, és nagyon randa lesz.
2021. okt. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
35%
Nem hiszem, hogy egy óra alatt le lehet tekerni. Bár jó minőségű bicikliuton talán. Egy időben ha én vittem oviba a gyereket, napi 7 km-t tekertem, de néha azt hittem meghalok. Igaz, az ovi dombon volt. Az kegyetlen volt. Emiatt irattam máshová iskolába. Oda is sokat kell tekerni, de kevesebb az emelkedő. Néha még így is azt érzem, hogy nem bírom. Le is izzadok. Tény, hogy ha nincs hátul egy 18 kg-os gyerek, akkor azért jobban bírom.
2021. okt. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Annyi a lényeg hogy sokkal hamarabb kell elindulni mint alapból mennél kocsival/busszal mert amíg kocsival vagy busszal max egy óra (busszal nekem 15 kilométer fél óra) az szóval biciklivel már kicsit több de ha ennyi belefér akkor simán jó
2021. okt. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
30%

14#


Háát azért nem mindenki dolgozik olyan helyen


Nem mindenki vesz fel olyan nadrágot se sisakot szóval ezért nem kell a kérdezőt félteni

2021. okt. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!