Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Rossz a felfogásom?

Rossz a felfogásom?

Figyelt kérdés

Házvásárlás előtt állok. Igazából még nincs konkrét ház, csak a szükségét érezzük a párommal. Jelenleg albérletben lakunk az állatainkkal. Kutyusokkal és cicusokkal. Érezzük, annak ellenére, hogy az albérlet jó, mégis kéne egy saját. Ami biztosabb. Mert ha ez valamiért megszűnne állatokkal nehezebben megy új bérleményt találni.


Viszont én, mintha nem állnék rá készen. Vagy nem is tudom. Egy ház az maga a röghözkötődés és a felelősség. Mármint az albérletre is vigyázunk, de ugye a sajátot újítgatni, átalakítgatni kell. Valamint ugye csak a hitel játszik a fiatalságunk miatt. És nekem valahogy bérleti díjat és hitelt fizetni más. Nem tudom miért.

Egy bérleményt bármikor otthagyhatok. A házat nem. Es annak a hitelét sem. Nem tudom ez gyerekesseg e, vagy micsoda. Ti ilyen helyzetben hogy vélekedtek/cselekedtek?


2021. okt. 31. 15:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetlen ok, amiatt egy ház tulajának rosszabb penni, mint albérletetni, ha valójában egyáltalán nem vagy biztos a paroddal való elköteleződésben.

Ha nem vele akarod leélni az életedet, akkor lépj tovább.

2021. okt. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az albérlet hosszútávon pénzkidobás,a hitel egy ingatlanba pedig befektetés.

Annak,ha körültekintően választasz nő az értéke.Eladható, kiadható stb..

Tehát nem köt röghöz.

Én is úgy látom a párod mellett nem mersz egy közös ingatlannal elköteleződni.

2021. okt. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A párommal semmi gondom. A kapcsolatunk stabil. Szeretem őt,ahogy ő is engem. Ha egyedülálló lennék,akkor is ugyanígy gondolkoznék.

Illetve sem nagyobb hitelt, sem drágább ingatlant nem tudok venni, tehát ebből fog következni, hogy eléggé fel kell újítani, na meg nem a legjobb helyen lesz.

2021. okt. 31. 16:46
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem egyszerű, mert egy rossz helyen lévő rossz házzal azért be lehet szopni.


Amúgy én meg tudom érteni az albérlet "kényelmét" is.


Pár hónapja vettem lakást, azóta megy a felújítás, nem tart még az egész sehol, anyagilag is kezdek kimerülni és néha elgondolkozom, mennyire egyszerű volt csak kifizetni azt a havi X összeget.

2021. okt. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

De amúgy összességében olyan házat/lakást kell nézni ami legrosszabb esetben kiadható.


Engem ez nyugtat meg, hogy legrosszabb esetben ha nem tetszik, akkor kiadom és kiveszek máshol egyet és akkor még mindig ott vagyok anyagilag.


Bár frissen felújított lakást nem bíznék idegenre.


Plusz amit én látok, a hitelt sokkal jobb fizetni mint a bérleti díjat.


Igaz nekem alapból olyan albérletem volt, ahogy időnként beállított a tulajdonos és ott ragadt 1-2 napot/hetet kéretlenül.


Ehhez képest a hitel semmi, vonja a bank a számlámról és kész. Észre sem veszem, hogy fizetem. Nem ugyanaz mint készpénzben átadni 2x akkora összeget valamire ami nem is az enyém.

2021. okt. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Magam miatt, ha nem volna muszáj, sosem vennék ingatlant. De ugye az állatokat sem vihetem bárhová, így ezért a "nagy dilemma".

(Az nem opció, hogy bármelyikőjüktől is megszabaduljak a közel vagy távoli jövőben.)


Köszönöm utolsó. Igen, valóban anyagilag megterhelő, ráadásul egy kertesháznál azért bejátszik tetőcsere, kerítés és hasonlók is :/

2021. okt. 31. 17:44
 7/7 A kérdező kommentje:
Annyit hozzáfűznék, hogy a mostani bérleti díj és a hitel törlesztője 1-2 ezer hijján ugyanakkora összeg. Szóval az sem mérvadó szempont.
2021. okt. 31. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!