Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez egy elég merész kérdés...

Ez egy elég merész kérdés lesz. Miért ér többet egy gyermek élete mint egy fiatal felnőtté (neki is tervei,céljai vannak az életben,karrier,tanulás stb)? Nem személyes kérdés, csak kíváncsi vagyok.

Figyelt kérdés
2021. nov. 6. 14:38
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
77%

"Miért ér többet egy gyermek élete mint egy fiatal felnőtté "


Mire alapozod ezt a kijelentésedet?

Ilyet eddig se nem hallottam, se nem taoasztaltam, szóval szerintem nem helytálló a megállapításod.

2021. nov. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:
Mindig a gyerekeket helyezik előtérbe életről, halálról legyen is szó.
2021. nov. 6. 14:43
 3/51 anonim ***** válasza:
68%
Konkrét példa?
2021. nov. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
70%
Ki, hol és mikor?
2021. nov. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
91%
Ezer eve lattam valami dokumentumfilmet, ami hasonlóról szolt. Átlag ember ha mentenie kell valakit, nagyobb eséllyel segít, ha kisgyerekről van szó. Tehát pl egy úszni nem jól tudó vadidegen is hamarabb ugrik be a vízbe, hogy megpróbáljon kimenteni egy fuldokló csecsemőt, mint egy 20 évest.
2021. nov. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
14%
Így vagyunk kódolva. Egy gyereknek még van esélye a szaporodásra, minél idősebb valaki, annál nagyobb eséllyel van már utódja illetve ütnek be nála betegségek. Ezt egy elsősegélyt oktató orvos mondta nekünk. Egyébként ő pont azt mondta, hogy balesetnél inkább a felnőttnek segít az átlagember, mert félnek, hogy nem tudják mit kezdjenek egy kisgyerekkel.
2021. nov. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
35%

Személy szerint jobban sajnálnám, ha egy gyerek élete ér véget, mint egy fiatal felnőtté. Azért, mert sokkal többről marad le. Szerelemről, első csókról, a kamaszkor izgalmáról, felnőtté válásról. Ez iszonyúan szívszorító. Nem mintha egy fiatal felnőttként meghalt ember nem maradna le semmiről, és őt ne sajnálnám, de azért van különbség.


A testvérem kisbabája meghalt pár nappal a születése után. Úgy hagyta itt a világot rövid szenvedés után, hogy nem tudta, milyen nevetni, ölelni, játszani, vagy akár csak biztonságban lenni és jól lenni. Anyához bújni, szopni. Csak a csövek voltak, kórterem, inkubátor, altatás, műtét. Minden kimaradt az életéből, minden. Semmi nem jutott neki. Ez volt a legszomorúbb dolog, amivel valaha szembesültem.

2021. nov. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
77%
Egy gyerek nem képes felelősséget vállalni a tetteiért, így bármi történik vele nagy eséllyel felnőttek mulasztottak, míg egy fiatal felnőtt azért valamennyire már képes magáért felelni. Minél kisebb vki, annál ártatlanabb és a halála annál megrázóbb. De nem ér többet az élete, mint tiéd vagy az enyém, vagy bárkié. Egyszerűen csak megrázóbb.
2021. nov. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
55%
Sajnos a legtöbb ember így van kódolva.. Én mindenképp előbbre helyeznék egy fiatal felnőttet, mint egy gyereket.
2021. nov. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
45%

9!


Most, józan esszel ezt gondolod. Adott helyzetben viszont simán lehet, hogy máshogy döntenél. Az ember addig nem lehet biztos a cselekedeteiben, amíg valóban elő nem áll az adott helyzet.

2021. nov. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!