Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan védekezel a koronavírus...

Hogyan védekezel a koronavírus ellen?

Figyelt kérdés

2021. nov. 6. 19:00
A kérdező szavazást indított:
Oltásokkal. Akármennyit kell beadatni, rendre fel fogom venni.
Maszkkal. Mindenhol hordom, még a boltokban is.
Gyakori kézmosással. Bármit megfogok, megyek utána kezet mosni.
Kézfertőtlenítéssel. Sosem tudomhatom, ki után fogom meg a kilincset.
Imádsággal. Istenre bízom magam.
Vitaminokkal. Sok gyümölcsöt és zöldséget eszek.
Szeszes itallal. A pálinkánál vagy a vodkánál semmi sem tart jobban távol semmilyen vírust sem.
Elkerülöm az embereket.
Sehogy. Valamiben meg kell halni.
Kikapcsolom a televíziót, ha erről van szó.
44 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

Beadtam az oltást, hogy könnyebb legyen utazás, és hogy legyen kártyám, ahol kötelező hordom a maszkot, de egyébként egyáltalán nem foglalkoztat a téma. Ha nem erről szólna minden második hír, már jobb lenne a helyzet.


Eddig is fontos volt számomra a higiénia és az egészség (legyen az sport, vagy étkezés által), szóval az életmódomon nem történt változtatás.

2021. nov. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%

Oltás + maszk minden zárt térben + kézfertőtlenítés + zárt térben minimalizálom a kontaktokat + szedek alap vitaminokat: C, D vitamin.

Önmagában egyik sem ér valami sokat, szerintem, de így együtt talán számít valamit.


Amúgy azért nem olyan nagy "áldozat" ez. Az oltásban nyilván van minimális kockázat (mellékhatás, bár eddig szerencsére nem tapasztaltam semmit), vitaminokat télen amúgy is szoktam szedni, kézmosás szintén alap, a maszkot nagyon utálom, de most ez van, nagyobb társasági életet azért el tudnék viselni, de jól elvagyok így is, főleg, hogy rengeteg a munka.

2021. nov. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
A véralkohol szintem mindig 90% felett van. Ami bennem túléli, az meg is érdemli!
2021. nov. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%

A starking almafáimon még van alma, ha egy leesik a fáról a földre, egy picit megtörlöm és már eszem is megfele.


Plusz vészhelyzet esetére van a pincében 5 liter 67fokos házi pálinkám. Amolyan emergency fluid :D

2021. nov. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

4-es, a starking a kedvenc almafajtám. Jó neked!

A kérdésre: be vagyok 2x oltva, a maszkot csak ott hordom ahol kötelező. Mindig van nálam kézfertőtlenítő,használom, ha szükséges. Vitaminokat most nem szedek, de van itthon D és C, lassan-lassan elkezdem majd szedni.

Alapos kézmosás pedig mindig alap!

Nem voltam még covidos.

2021. nov. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
65%

Ezek a megbízható "vakcinák" 😂


[link]

2021. nov. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%
Nem változtattam az életemen semmit. Minden védekezést kerülök,ha nincs előírva. Ha elő van akkor igyekszem kibújni alóla.Nem eszek vitamint tablettát sem. Azt gondolom a szervezetnek találkozni kell minden kórokozóval fel tudja azt ismerni és tudjon védekezni. És nem félek elkapom,mert az kurvára fárasztó. Egy enberről tudok akit nagyon megviselt a környezetemben. Aznap kilencen pingpongoztunk vele. Senki nem kapta el. Azóta már volt más is aki enyhe tünettel átesett rajta. Gondolom én is csak nem vettem észre.
2021. nov. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%

#7 "Azt gondolom a szervezetnek találkozni kell minden kórokozóval fel tudja azt ismerni és tudjon védekezni"


Ezzel maximálisan egyetértek, az a baj hogy sokan nem tudják hogy a túlzott higiénia is káros. Jó persze nem arra gondolok hogy nyilvános helyeken nem kell ügyelni némileg a higiéniára, hanem arra hogy pl otthon a kertbe teszek veszek, beszaladok kenek egy vajas kenyeret (kézmosás nélkül) majd szenyával a kezembe visszamegyek, bal kézben a szenya jobb kézben a metszőolló, vagy mi egyéb más.


Ilyen esetekben direkt nem figyelek a higiéniára, mert ennyi kell a szervezetnek hogy edződjön!


Van olyan ismerősöm aki még a fáról leszedett gyümölcsöt is addig nem eszi meg amíg nem mosta meg valahol.....


Én meg még a fa alól, a földről felvett félig rohadt almából is kiharapom a még jó részt. :D :D

2021. nov. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%

Vitaminokat szedek, próbálok egészségesen enni (bár ezzel azért vannak problémák, de sokkal jobb mint régen), nem viselkedek gusztustalanul nyilvános helyen, fertőtlenítem a kezemet sokszor, kezet mosok, próbálok nem nyúlkálni az arcomhoz piszkos kézzel, itthon a családban a fogkefém a szobámban tárolom és van külön fogkrémem, minden nap kimosom az orrjárataimat és alaposan fogat, nyelvet mosok, 2 hónapja rendszeresen úszok és szaunázok.

Testvérem volt covidos, múlt télen, nem bizonyítottan és nem erős tünetekkel, de a szaglása elment és az ízérzékelése is hosszú időre. Padtársa bizonyítottan beteg volt. Én nem kaptam el és a családban sem senki. Most megint 2 hétig köhögött az egész család, nekem eddig semmi bajom. Oltásom nincs, mert Lyme-kóros voltam és még nem bizonyított a gyógyulás, ilyen fertőzésre pedig nem akartam ráoltatni. Igazából ha mindenki csak ennyit megtenne amennyit én, semmilyen világjárvány nem lenne, arról meg nem lehetek, hogy az emberek igénytelensége és nemtörődömsége miatt idáig jutottunk.

2021. nov. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Karddal.
2021. nov. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!