Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van egy problémám amivel nem...

Van egy problémám amivel nem tudok mit csinálni. Tudtok tanácsot adni?

Figyelt kérdés
Mit fent említettem, van egy problémám. Már kb 2 éve tart az hogy ha stresszesebb helyzetbe kerülök, elrontok valamit,csalódok, frusztrált vagyok, olyankor elő fordul hogy kárt teszek magamban. Eleinte, mikor egy darabban, amit gyakoroltam elhibàztam egy hangot, akkor a vádlimba kőrzőt szurkodtam, aztán már nem emlékszem mi miatt de egy ollóval 3 rövidebb csíkot véstem a combomba. Ekkor szereztek tudomást erről a közelebbi család tagjaim. Nyáron ez a dolog csillapodott, de most újból kényszert érzek rá hogy ezeket a dolgokat, és hasonlókat (pl megharapom magam úgy hogy belilul, a körmömet belevájom a lábamba, az ujjaimat kiropogtatom) csináljak hogy levezessem ezzel a fent említett negatív érzelmeket. De tudom, hogy ez nem egy járható út, a sebek a lábamon például még mindig látszanak. Több dologgal próbáltam levezetni ezeket a kényszereket, különböző hobbikkal, de amég nyáron ezekre volt időm, jelenleg nincs elég. Amivel most letudom ezeket vezetni, az az evés, ám ez sem a legjobb megoldás, mert eleve egy erősebb alkattal rendelkezem, és így mostmár a problémàim nem csak az önbántalmazásból állnak, hanem egy súlyosabb szorongással is.Ami talán az egyik legelszomorítóbb, hogy a vágásoktól, karcolásoktól,szúrásoktól, ütésektől,megnyukszom, és kellemes érzés fut át rajtam a fájdalom érzetétől, jól esik maga a fájdalom amit magamnak okozok. Akivel történt hasonló, azoktól szeretném megkérdezni, hogy hogy sikerült túllépnetek ezen? Mi volt az ami segített? A válaszokat előre is köszönöm

2021. nov. 9. 19:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem vagyok ilyen,szerencsére,nem is voltam sose,de volt ilyen ismerősöm,ő pszichiátrián kért segítséget.Nem tudom mitől jó amit csinálsz,de akkor már inkább saját magadban teszel csak kárt és nem pedig másban,ahhoz jogod van,mert ha ezt máson vezetnéd le,na az lenne ám csak az igazán nem normális cselekedet.
2021. nov. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"Ha a kudarccal nem járna büntetés, a siker nem lenne jutalom."


Na, EZT felejtsd el! Fordulj orvoshoz, az önbüntető magatartásod mentális problémára utal.

2021. nov. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
az önbántás nem normális, nem egészséges. Ha hibázol vond le a tanulságokat, tudatosítsd, gyakorold a javított verziót.
2021. nov. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!