Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Online oktatás miatt 0/24-ben...

Online oktatás miatt 0/24-ben a kertben zajongó 10-12 éves szomszéd gyerekkel mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés
Délelőtt kezdi a teraszon lévő boxzsák nyögdösve való püffölésével, utána pattogtatja a kosárlabdát a betonon, amikor ezt megunja ugrál a vadiúj trambulinon, amelynek ponyva közepe van és az puffog, valamint csörög a kerítés, amire közvetlenül rátelepítették a trambulint, eközben szól egy lejátszóból a zene. A szülei általában délután kezdik a nyerítő röhögcsélést a kertben, most is kint ülnek a teraszon este 8 után, 4 fok van és ülnek és vihorászva röhögcsélnek. Tudom, hogy ezek a dolgok nem törvény által tiltottak, mégis, nagyon zavarnak, hónapok óta folyamatosan ez megy tavaly tavasz óta. Nyáron vettek egy kiskutyát, eleinte a házban lakott, de már kicsapják és mindenre ugat, mint egy félhülye. Mit tudnék csinálni, hogy legalább részben csönd legyen...?

2021. márc. 24. 20:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%
Nincs neki iskola?
2021. márc. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
98%
Semmit. Max. szólhatsz nekik, de ha nem belátóak, akkor így jártál.
2021. márc. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%

Hú, ez engem felidegesített így olvasva is.😂

Segíteni sajna nem tudok.

2021. márc. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Amikor rendesen van iskola, akkor ugyanez megy, csak délutántól, viszont most a vírus miatt nincs iskola, úgy vettem észre, hogy napi 1-3 óra lehet a tanítás és a többi időben kint őrjöng a kertben a gyerek...Egyébként még mindig kint vannak, lassan 9 óra, most is volt valami nagy puffogó hang, nem tudom, mit ejtettek le...
2021. márc. 24. 20:28
 5/19 anonim ***** válasza:
32%

Tavaly tavasz óta nem mehet így, mert az általános iskolák azóta nyitva voltak, csak most zártak be pár hete. Szerintem kicsit eltúlzod ezt a dolgot, egyébként meg van online oktatás, a nyerítő szülőknél rákérdezhetnél, hogy amúgy mikor tanul a gyerek? Labdapattogtatás vagy trambulinozás közben? Nyugodtan beugathatsz nekik, hogy az online oktatás nem nyaralást jelent, figyeljenek oda a gyerekükre, ha már megszülni volt eszük, fel is kéne nevelni.

A kerítésre meg nem biztos, hogy szabad csak úgy trambulint telepíteni, ennek utánanézhetnél, hogy mik a helyi szabályozások. (Bár a trambulin nem épület, azért lehet, hogy a kerítésekre vonatkozik valami.) Az ugató kutya, ha este is ugat, be lehet jelenteni csendháborításért, vagy ha nem megfelelően tartják, pl nem viszik sétálni csak ki van csapva a kertbe egész nap, állatvédőknek is szólhatsz, bár ha nem félhulla a kutya az éhségtől, nem hiszem, hogy elviszik, de talán beszólnak a gazdáknak, hogy nem ez a helyes módja a kutyatartásnak.

2021. márc. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
98%
A zene miatt szólhatsz, ha hangos, a többi miatt nem, ezek életvitelszerű tevékenységek. Sajnos. Tudom, hogy idegesítő.
2021. márc. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem semmit nem lehet csinálni. Esetleg szólj nekik, gondolom nem változik semmi. Számj tá pár hetet és te is csinálj valami zavaró tevékenységet, talán abból rájönnek, hogy nem jó ez így.

Családi házas rész? Vágj fát láncfűrésszel minden este 7-8-ig, vagy motoros permetezővel permetezz, esetleg fűkaszával nyírd le minden nap a füvet.

2021. márc. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
74%

Én elsőkörben megpróbálnék beszélni velük, hogy oké, jó dolog, hogy kint van a gyerek a kertben, mert egészséges meg minden, de neked is online oktatás van/otthonról dolgozol, és van hogy zavar a hangosság, tudnának esetleg erre figyelni? Lehet nem is gondoltak arra, hogy ez zavarhat bárkit is. Ha pedig arrogánsak, és lekezelőek, én is elkezdenék valami hasonló hangot létrehozni, de csak akkor, amikor a gyereknek órája van. Hadd tudják meg milyen érzés.


(Amúgy átérzem, a szomszédunkban tavaly volt egy nagyobb felújítás, és azóta a kerjükben van egy tonna macskakő, meg szobrok random letéve, és most kezdték kipakolni őket, hétfőn konkrétan 2 órán keresztül pakoltak macskakövet egy teherautóra...)

2021. márc. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
24%

Menj és foglald le magad, ne törödj a szomszéddal, és ne azt lesegesd, hogy mit csinálnak.


1. Mert a törvény ezeket nem tiltja.

2. Rájuk verheted az ajtót, de te leszel az undok, kötözködő szomszéd, és egyáltalán nem biztos, hogy vissza fogják magukat, legfőbb azt mondják, hogy "Nem kötözhetem a gyerekem a számítógép elé."


Jobb a feszültséget elkerülni.

2021. márc. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
66%
Mindenkit legeppuskazni, vagy hangszigetelt keritest epiteni maximalis magasaggal.
2021. márc. 25. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!