Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kedvesebbek a nők mint...

Miért kedvesebbek a nők mint a férfiak?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy óriási általánosítás, vannak kivételek bőven, mondjuk kedves férfira, vagy gonosz nőre, én csak a tapasztalataimat és a nagy átlagot veszem alapul.

Ha rokonokra gondolok ők mindig támogatóbbak és gondoskodóbbak voltak, ha tanárokra, akkor a női tanárok kedvesebbek, engedékenyebbek voltak, ha barátokra, akkor a lánybarátok sosem hagytak cserben bármi történt. Munkahelyen a kolléganőkkel sokkal könnyebb szóba elegyedni, többet mosolyognak, van aki alapból kezdeményezőbb volt, boltban is kedvesebb a női eladó vagy tényleg bárhol jár az ember, az utcán még egy nő sem kötött belém, vagy ha mondjuk a buszon az útban álltam akkor udvariasan megkérnek, hogy álljak arrébb, nem pedig félre löknek, hogy áll már félre köcsög.

Párkapcsolatban nem is tudnék mást elképzelni mint női társat, persze ennek az alapja, hogy férfi vagyok és mindig is a nők vonzottak, de ha másképp lenne sem tudnék egy férfiban úgy megbízni mint egy nőben, bármit csinálnék.



2021. nov. 14. 14:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Utolsó mondataiddal szinte megválaszoltad. Evolúciós oka lehet: a főemlősöknél a hím egyed a családapa, a védelmező, az agresszívabb fél, ezért az ember gyereke felnövés során ezt részben megtapasztalja, részben a viselkedést eltanulja a környezetéből. Vagyis nem a környezet női tagjai kedvesebbek, hanem a férfiaktól az emberek általában jobban tartanak, mint a nőktől.
2021. nov. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%
A nők biológiai okokból szabálykövetőbbek, konformistábbak
2021. nov. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%

Ez már ilyen trollkodásba áthajló naivitás, de lehet beszélni róla.


Más valaminek látszani és annak is lenni. A nők gyakran kerülik a konfliktust, ritkábban fogják a szemedbe mondani ha gond van, cserébe viszont a hátad mögött ahogy kettőt lépsz, már menni fog a pletyka. Lehet nem szembesültél még vele, de pár ezerszer már szóba jöttél a jelenléted nélkül, pl. mikor arról volt szó ki mennyire nyámnyila vagy balfsz. A női kollégáknál törvényszerű, hogy olyan feszültségek és rivalizálások jönnek fel hülyeségekből, amitől lerohad az agyad. Pl. nem köszönt neki reggel, pofát vágott, az egyik kitalálta a másikról hogy mivel nem beszélt vele aznap, biztos utálja, amivel elindít egy háborút és még lehetne sorolni.


A férfi élete a versenyzésről szól, így nő fel. Ha nem pszichopata vagy egyéb mentális beteg, esetleg valami gerinctelen féreg (nyilván sok ilyen is van), akkor viszont azt tisztelettel teszi a másik iránt: ellenfélnek nézheti, de nem ellenségnek. Ha bajuk is van egymással, annak egyrészt komolyabb oka van, másrészt majd lerendezik maguk között vagy szimplán nem szólnak egymáshoz a munkán túl, viszont nem fogsz hisztizést hallgatni heteken át.


Nekem 90%-ban szr női tanárom volt. Az osztályfőnököm 9-10 évesen élvezettel alázott a többiek előtt, imádta ahogy apránként széttipor. Na ilyenkor mi van? Megdőlt a tapasztalatod. Férfiból is vegyes. Nem ezen múlik, hanem hogy a szakmáját milyen színvonalon végzi és a diákokkal hogyan bánik.


Az utolsó mondatod meg teljesen érthetetlen, miért akarnál férfival lenni heteroként ember? Teljesen egyértelmű hogy nem fognak vonzani a férfi értékek, tulajdonságok.

2021. nov. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%

Álszentebbek úgy mondanám. Ha lány lennél tudnád milyenek.

Nem véletlen van a sok anyósos, feleséges, mondás.

2021. nov. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%

Társadalmi elvárás. ¯\_(ツ)_/¯

Amint egy nő nem egy férfi kényelmét, érzelmeit stb. helyezi előtérbe egyből mindenki azt mondja, hogy "bunkó r*banc*.

2021. nov. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%
Azért van benne némi színjáték, sőt... Nem akarnak kilógni abból az ártatlan női szerepből amit magukra vállaltak, egy nő kedves, aranyos, elfogadó, szépen beszél stb.
2021. nov. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%

Én pont az ellenkezőjét tapasztaltam.

A férfi tanárok akiket ismertem nyugisabbak, megértőbbek, kedvesebbek voltak a diákokkal. Férfi ápolók a kórházakban dolgosabbak, tisztelettudóak, nagyon kedvesek. Férfi fodrász negyed annyi idő alatt jobb munkát végez, pedig vele is beszélget a vendég.

Férfi főnök megértőbb, igazságosabb,nem kivételezik.



Buszon a nő tolakodik mint a vadbarom, főleg ha kölyke van. Volt olyan aki mellém ült, és ahogy forgolódott a nagy seggével már félig a combomon ült. Úgy kellett rászólni hogy ne szippantson már be a lyukába. Egyszerűen az anyák nem vesznek tudomást a külvilágról. Csak ők, és a szent puja létezik.

Női munkatársak kedvesek, igazi s3ggnyalók, de amint kimegy valaki a helységből rögtön kitárgyalják. Kétszínű dögök. 2 dologról tudnak amúgy beszélgetni ;mit evett tegnap a kölykük, pasijuk, és mit fognak nekik főzni aznap. Ennyiben kimerül az értelem.

Női tanároknak mindig van kiskedvencük.

Női ápolók 0-24 pletyiznek, majd a kövi műszak megcsinálja a munkát.. A kaját lopják haza a munkahelyükről, arra van eszük.

2021. nov. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Sunshinedoll ***** válasza:
64%
Mert ha nem vagyunk kedvesek egy idegennel, azért akár mi meg is halhatunk :)
2021. nov. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%
igy lettunk szocializalva. mar kislany koruk ota a noknek megmondjak hogy illik viselkedni, nem illik visszabeszelni, veszekedni, erdekervenyesiteni. nem egyforman nevelik a lanyokat es a fiukat, es ez kihat a felnottkorra is
2021. nov. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
88%
Nem kedvesebbek, ez hülyeség.
2021. nov. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!