Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak szerintem van túlértékelv...

Csak szerintem van túlértékelve az anyagi helyzet jelenleg?

Figyelt kérdés

Mindenkitől azt lehet hallani szinte, hogy nagyon nehezen tud csak megélni. Ehhez kapcsolódóan gyakran szóbajön a családalapítás, olyankor szinte mindig az a válasz, hogy "majd ha meglesz az anyagi hátterünk hozzá, akkor belevágunk". Én úgy vettem észre, hogy ez egy kifogás csak. Szerencsére vannak olyanok akiknek összejön ez az anyagi háttér, de valamiért mégsem vállalnak gyereket. Azt már megtudtam, hogy ilyen esetben sosem szabad erre rákérdezni, mert meg fognak sértődni. Holott ugyanannyira sértő a kérdés, mint akkor, mikor rosszabbul kerestek. Csak így nincs meg ellene a jó indokuk, így nem tudnak rá mit mondani.

Tehát én úgy vettem észre mostanában, hogy ez az anyagi helyzet csak kifogás sok esetben. Ha valamit nem akar valaki csinálni, akkor előhúzza ezt a kártyát, és ezzel azt hiszi, hogy ez az egy elfogadható indok. Holott ugyanannyira elfogadható az is, ha azt mondja, hogy "nem akarok, azért". Szerintem az anyagi helyzet ugyanannyira fontos, mint mondjuk 50 éve volt. Legyen tető az ember feje fölött, legyen mit enni, minden más mellékes. Vagy tényleg ennyit változott volna a világ, ennyire fontossá váltak a nem létszükségletek kielégítése?



2021. nov. 18. 21:28
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Én mondjuk alapból amondó vagyok, szűrni kellene kinek lehet gyereke és kinek nem. Nyilván ezt sosem fogják mert a pulyához mindenkinek joga van, legyen akármekkora retardált, alkalmatlan.


Az életben mindenhez kell valami papír, ami bizonyítja a tudásunkat. Jogosítvány, diploma, szakvizsga, érettségi. A gyerek vállaláshoz meg semmi nem kell, nem kapsz róla oktatást, nem nézi senki, alkalmas vagy-e rá.

2021. nov. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Pont, hogy az az értelmes aki így vállal gyereket, nem a semmire.

Inkább, mint hitelt hitelre...

Autó ma már elég szükséges tud lenni főleg aki nem a legnagyobb városok közepén lakik, ami sok pénz, egy ház brutálisan sok... Többit már kár is lenne írni, már ezek is szinte megteremtethetetlenek.

Sok ember albérletben lakva is alig marad pénze hó végére, erre még rá egy gyerek... hát szép.

Aztán ebből lesz a végtelen hitel.

Ha az ember késöbb meg rájön, hogy lehet inkább tanulna ezt vagy azt, gyerek mellett, család mellett úgy, hogy nincs nagyon semmi saját sem, hát megnézném, hogy.

2021. nov. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Engem is úgy vállaltaknannak idején, hogy nem volt biztos háttér... Nagyszülői segítség nélkül lehet még is fagytunk volna, mert a rezsit nem tudták fizetni a szüleim sokszor... Az ennivalóval is spórolni kellett, már kiskoromban szembesültem a szegénységgel. Persze vannak nálam sokkal rosszabb helyzetben felnőtt emberek is és legalább szeretetben neveltek, azzal a résszel nem volt gond sosem.

De irigylem azokat, akiknek nem kellett már 8 évesen azt hallani, hogy a gázszámlára nincs pénz, nem tudunk elutazni belföldön sem sehova, nem kaphatok meg egy olcsó játékot sem stb. Ezek a dolgok azért tényleg számítanak.

2021. nov. 26. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!