Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire gondolod komolynak a...

Mennyire gondolod komolynak a koronavírust? Mit teszel a fertőzés ellen?

Figyelt kérdés
2021. nov. 19. 15:57
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Egy rokonom belehalt tavaly, pont nemrég volt 1 éve, de én nem nagyon védekezek ellene. Ahol kell felveszem a maszkot, meg amikor hazaérek, kezet mosok, ha kötelező egy helyen, fertőtlenítem a kezemet, de nem hordok mindenhova maszkot és nem fertőtlenítem le 5 percenként a kezemet.


Az oltásaim megvannak, nemsokára kapom a harmadikat is.

2021. nov. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én komolyan veszem a koronavírust mint potencialitást, de nem rettegek, nem hagyom, hogy az életem felett uralmat vegyen a pánik. Beoltattam magam 3x, mert én abban hiszek, hogy az segít a terjedés lassításában és majd valamikor, ha nem is megállításában, de mondjuk influenza jellegűvé apasztásában. Meg alap dolgok - rendes kézmosás, kézfertőtlenítő, ha nincs lehetőség kézmosásra, ahol kell maszk, felveszem, nem köhögök-tüsszögök mások képébe, nem taperolok végig mindent a boltban, igyekszem arra, hogy ne koszoljam össze a kezem, ha nem muszáj, és koszos kézzel ne tapogassak meg dolgokat (pl. nem teszem le a földre a táskámat, nem tapizok meg mást 10 kilincs megfogása után kézmosás nélkül), nem állok vadidegenek nyakába, ha nincs más lehetőség (pl. tömött buszon nyilván kikerülhetetlen).
2021. nov. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Most kaptam el harmadszorra ami már csak abban nyilvánul meg, hogy rohadt fáradt vagyok meg szédülök (be vagyok oltva, ezért ilyen kevés tünetem van, amikor először kaptam el lázas voltam)

És eléggé elegem van már belőle.

2021. nov. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
40%
Semennyire, és semmit. A kézmosás és az általános higiénia nálam magától értetődő, pusztán azért, mert van rá igényem. A szájkosarat felveszem ott, ahol megbüntetnének, ha nem tenném.
2021. nov. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
43%
Oltattam, maszkot viselek, most mar igyekszem majd kerulni a tarsasagi esemenyeket, fertotlenitek, kezet mosok es szedek vitaminokat. Hat nagyjabol ennyi
2021. nov. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
25%
Semennyire, semmit.
2021. nov. 20. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Volt egy nő az életemben, aki kollégám volt és az is maradt haláláig annak ellenére, hogy én el tudtam volna képzelni vele egy időben a közös jövőnket. Neki annak ellenére sikerült belehalnia a vírus fertőzésbe, hogy pár évvel fiatalabb volt nálam. A kellő figyelmet megilleti a megelőzés, - ez nem még nem jelenti azt, hogy szkafanderben kell bábozni másoknak, mint anno, a Gagarin.
2021. nov. 20. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!