Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak a macskámmal...

Mit csináljak a macskámmal szakítás után?

Figyelt kérdés

4 évig voltam együtt a párommal, van egy közös macskánk is. Szakítottunk, közös megegyezés, de inkább én. Akárhogyis, nagyon fáj és megvisel engem is.

Szóval van egy közös macskánk, azt szeretné, hogy nálam maradjon. Imádom őt, de nagyon nehezen találok lakást vele. A covid óta épp hogy megélek, a lakást eddig ketten fizettük, modt egyedül kell majd fenntartanom egyet. Amit fenn tudnék tartani, azok kis garzonok, amiben egy légtérbe lennénk a cicával. Félek, hogy egyikünknek sem lenne jó. Másrészt nehéz normális, megfizethető, állatbarát albérletet találni. Megszakadna a szívem, ha őt is elveszteném, de közben ott van bennem, hogy egy kis lyukba tenném be, reggel elmegyek dolgozni és kb. éjfélre érek haza, és nem tudom jó lenne-e ez így neki. Az exem semmiképp nem szeretné, hogy nála legyen, mert rám emlékezteti. Ti mit csinálnátok a helyemben?

Annyira meg vagyok zuhanva, hogy fogalmam sincs mi lenne a jó döntés. De azt se tudom mi értelme úgy háziállatot tartani hogy sosem vagyok kb. otthon, csak aludni megyek haza. Nem tudok többet otthon lenni sem egyelőre, mert muszáj többet dolgoznom így, hogy egyedül leszek.



2021. nov. 23. 22:37
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Én ismerősi körben próbálnék gazdát keresni. Szép dolog hogy azon túl hogy a szívedhez nőtt racionálisan látod hogy mi jó egy állatnak. Ha nagyon nem tudod tovább adni, megpróbáphatsz venni neki játékokat, pl kaparót hogy azzal legyen el.
2021. nov. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

", amiben egy légtérbe lennénk a cicával."

Idáig hogyan éltél a cicával?

Szegény maccs. Igazából neked sem kell és a párodnak sem.

Keress neki másik otthont.

2021. nov. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Szerencsétlen macska jár itt a legrosszabbul, mondvacsinált okokkal passzoljátok le mindketten...


Nekem nem lenne kérdés, hogy viszem magammal, ezt az egy légtér dolgot meg nem is értem, miért gondolod problémának.

2021. nov. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mert nem hiszem, hogy 25 négyzetméteren jó lesz együtt a macskával. Eddig nagyobb lakásban voltunk, estére és napköznen ki tudtuk zárni egy akkora területre, ami most kb az egész lakás lenne. Nem vele aludtam, nem jött be az ágyba..stb.
2021. nov. 23. 23:54
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelídítettél."


Kifogás, kifogás... Még nem is kerestél, nem is találtál lakást, de már előre eldöntötted, hogy nem találsz a macskával megfizethetőt, és persze, *pont* 25 nm lesz, amikor mégis, hogyne.


1. Ha a macska nincs ágyban alvásra nevelve, akkor továbbra sem fog az ágyadban aludni.

2. Ha a macska napirendhez van szoktatva (bár ahogy írod, este ÉS napközben is kizártátok, akkor kétlem...), akkor azt nem felejti el varázsütésre.

3. A kicsi lakás a legnagyobb kifogás, ugyanis ezek tízből nyolc esetben vannak galériázva, ami egy szobacicának maga a kánaán, hogy az egész lakás egy nagy mászóka. Ja, és mellesleg az alapterület is rögvest megnő vele.

4. A MACSKÁÉRT FELELŐSSÉGET VÁLLALTÁL. Nem egy plüssmaci meg egy megunt bútordarab, hogy otthagyom szakítás után, hanem egy ÉLET, mellesleg magáról gondoskodni képtelen.

2021. nov. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért az exed is megéri a pénzét, hogy simán lepasszolná neked a cicust, hogy rád emlékezteti. Igazán vigyázhatna rá addig, amíg nem találsz lakást.

Amúgy egy kis lakásban is elvan a macs, általában egész nap alszik. Legyen kint neki kaja meg alom, legyen meleg meg 1-2 játék és ő elvan.

2021. nov. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsétlen macska. Amikor bevállaltátok, akkor kellett volna mérlegelni, hogy 15-18 évre szól és bele kellett volna kalkulálni, hogy ha szétmentek, akkor mi lesz vele.

Most meg mondvacsinált indokokkal akartok tőle mindketten megszabadulni.


Egyébként mi anno a férjemmel 1 németjuhásszal és 2 macskával is találtunk albérletet . Ha már felelősséget vállaltunk értük, akkor meg kell oldani.


Nem mellesleg gyereked se legyen, mert gyerekeseknek sem szeretik a legtöbben kiadni a lakást, attól meg azért nem olyan könnyű megszabadulni, mert megbüntetnek ha kirakod az erdő szélén.


Egyébként vannak állatbarát albérletek, nem is kevés. Keresgélj a Facebookon vagy a neten.


De az lenne a legjobb, ha keresnél neki új gazdát és többet ne legyen állatod!

2021. nov. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora az a cica hogy 25nm-en nem fértek el ketten? 😀

Nekem rohadt mindegy lenne,sosem passzolnám le a macskám,még a gondolat sem jutna eszembe hogy odaadjam másnak..


Kell neki póráz és sétálni vinni,stb..hogy szokja ő is.

Kifogások mindig vannak,legyél felelős egy életért.

2021. nov. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"amiben egy légtérbe lennénk a cicával. Félek, hogy egyikünknek sem lenne jó."


Te nem szereted ezt a macskát.


"hogy egy kis lyukba tenném be, reggel elmegyek dolgozni és kb. éjfélre érek haza, és nem tudom jó lenne-e ez így neki."


Ellesz az a macska, nyugi. Főleg, ha eleve benti macska volt.

Egy idősebb macska meg általában már nagyon lusta, minél több idő eltelik, annál kevésbé lesz ez probléma.


Szerintem te nem akarod megtartani ezt a macskát.

Két lehetőséged van:

1. megtartod a macskát. Nem lesz baja a garzonlakásban, nyugi.

2. egy állatbarát ismerősödnek elajándékozod.


Csak kérlek ne vidd menhelyre, és főleg ne dobd ki... az állatoknak is van lelkük ...

2021. nov. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a #7-nek igaza van, a mi macskánk szegény most pusztult el 15 évesen.

...az nagyon sok idő...!

Gondolj bele, hogy ez a macska, ha kidobod, az élete hátralévő kétharmadát lelki betegen fogja tölteni. De ebbe belegondolhattatok volna, mielőtt befogadtátok...

#9

2021. nov. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!