Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Emiatt valóban felelőtlen és...

Emiatt valóban felelőtlen és "rossz" ember lennék?

Figyelt kérdés

Illetve rossz anya. Ugyanis arról van szó, hogy félek vezetni, ezért nem szeretnék jogosítványt. Egyszerűen nem akarom, félek tőle. Viszont párom szerint, ha majd lesz gyerekünk, akkor nagyon is szükséges lenne, hogy tudjak vezetni. Ezt még meg is értem, hiszen valóban kényelmesebb a gyereknek, ha azzal hozom-viszem oviba, suliba vagy bárhova, vásárolni stb. Páromnak van jogsija, de azzal érvvel, hogy ő nem biztos, hogy mindig ott tud lenni, ha dolgozik vagy bármi. Szóval eddig oké, egyetértek vele, de sajnos ő ezt úgy adja elő, hogy ha én nem csinálom meg a jogsit, akkor sz@r anya leszek (nem ilyen szavakkal fogalmaz, de ezt érezteti velem), meg hogy őt is gyerekkorában biciklivel vitték, meg gyalog, és ő ennél jobbat akar majd a gyerekének. Mondtam neki, hogy én is buszoztam, sétáltam anyámmal, soha semmi bajom nem volt ezzel, felnőttem, rendes ember lett belőlem. Megbánt ezzel nagyon, hogy azt érezteti velem, hogy ha nem lesz jogsim, akkor az ő gyerekének milyen rossz lesz, hogy fagyban, szélben majd sétálok vele az oviba, és én emiatt felelőtlen és rossz anya leszek :(

Mit gondoltok erről?


2021. nov. 25. 11:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%
Bocs, de idióta a párod
2021. nov. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%

Dobd ki, mármint a “párod”!


Felelőtlen akkor lennél, ha így volán mögé ülnél

2021. nov. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%

3 gyerekem van, jogsim sose lesz, direkt közel költöztünk ovihoz-iskolához, buszhoz, egy gyerek se halt még bele 10 perc sétába januárban sem.

Hátrány valóban, hogy a messzebb lévő különórák vagy kiesnek, vagy oda apjuknak kell őket hurcolnia. Eddig még működik a rendszer.

A párod meg bunkó.

2021. nov. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
26%
De honnan tudod, hogy félsz vezetni, ha még soha nem csináltad, hisz nincs jogosítványod????
2021. nov. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
92%

Én is buszoztam gyerek ként és nem volt vele bajom. ^^

Valamint nővéremnek 3 gyereke van és busszal jár, hiába lett meg a jogsija.

Sokan mondják, hogy kell a jogsi, de szerintem nem muszáj. Én férfiként se vezetek mert nem szeretek. Tudnék ha kéne, de nem kell. Szóval a párodnak olyan téren igaza van, hogy jó ha van. De nem kell. Valójában csak egy kicsi pluszt ad hozzá ha tudsz vezetni. A tömegközlekedés is majdnem ugyan olyan jó.

2021. nov. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
72%
Pont, hogy jót tesz a gyereknek ha nem lesz elkényesztetve. Már megbocsáss, de egy idióta a férjed. Nekem van autóm, szeretek is vezetni, de így se hozom-viszem majd a gyereket ha lesz. Tanulja csak meg milyen fagyban, szélben, szakadó esőben hazamenni. Amikor az embernek nincsen semmije, utána megtanulja értékelni majd a jó dolgokat.
2021. nov. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
94%

Én nagyon sok órát vettem, számtalan esélyt adtam magamnak, de egyszerűen nem ment, full alkalmatlan vagyok rá. Lehet, meglett volna még pár tucat óra után, sőt volt oktató, aki nyíltan megmondta, hogy pénzért bárkinek lehet jogsija, de tudom, hogy a büdös életben nem lenne belőlem magabiztos sofőr. Ha jól csináltam valamit, akkor is féltem, hogy következő alkalommal nem sikerül.

Na szerintem ÍGY lenne felelőtlenség a volán mögé ülni, pláne a gyerekeimmel a hátam mögött. Soha nem tenném kockára a biztonságukat, igen, akkor sem, ha ez a kényelem rovására megy.

Mellesleg nem kell a halál fszára költözni és akkor lehet létezni autó nélkül is. Nem mellesleg a gyerek is le van szopatva, ha tud anyuka vezetni, ha nem, mert 17 éves koráig neki sem lehet jogsija és addig szívhat. Tudom, ilyen helyen laktam, halálosan ciki volt, hogy 13-14 évesen még fuvaroztak, mert annyira rossz volt a tömegközlekedés, gyalog meg messze volt a suli pl. Középiskolában ingáztam, életem nem volt kb. Hát megfogadtam, hogy a saját gyerekem nem vagyok hajlandó ilyennek kitenni.

2021. nov. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
60%

Lehet gyereket felnevelni autoval meg nelkule is, mindkettonek vannak elonyei meg hatranyai.


Neked viszont jot tenne, ha egy kicsit megprobalnal kilepni a komfortzonadbol es legalabb megprobalkoznal a vezetessel.

2021. nov. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%

Tudod mitől kell félni? A megélhetéstől legfeljebb.

A vezetéshez csak érzék kell, és némi helyzetfelismerés, ha egy 70+os asszony évtizedek óta vezet, akkor neked is tudni kell. Meg sem próbáltad, be sem fizetted a pénzt rá, így nem lehet hozzáállni.

Az élet arra van hogy élj azokkal a lehetőségekkel amik elérhetőek, én tudok olyanról aki a 80-as évek környékén sokszor bukott, és mérgében sosem próbálta újból, hozzáteszem olyankor már mindegy hogy 200e vagy 400 lesz a vége, csak sikerüljön, a rutint magadtól fogod szerezni.


Csináld meg a jogsit, és a férjed onnantól átveszi majd veled a gyakorlást ha van autótok.

2021. nov. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
Ráadásul sok-sok munkahelyen előnnyel indulsz, ha van jogsid...
2021. nov. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!