Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 28 éves férfi banyatankkal...

28 éves férfi banyatankkal hogy hangzik? Nagyon praktikus lenne de nehéz hogy legyőzni a hiúságomat. Valószínűlg az is segítene ha lenne belőle letisztutabb, szürke, komolyabb designal. Egyelőre ilyet nem találtam.

Figyelt kérdés

Sziasztok. Általában elég ferde szemmel nézek a divatra és a megfelési kényszerre, de van egy pont ahol eddig én is elbuktam. Ez a bevásárlókocsi.

Évek óta nincs autóm és nem is hiányolom. Egyedül a bevásárlásnál jönne jól, de arra nem fogok fentartani egy autót hogy heti 2x2 kilométert menjek. Szeretek főzni ezért gyakran nagy baráti társaságra főzök. Ráadásul kínos vagy sem de eléggé ráfüggtem az energiaitalokra ezért azt is karton számra veszem.

Szeretek sétálni és mindig máshol bevásárolni, de az már kellemetlen amikor szószerint 20-30 kilót hozok haza 2 böszme szatyorban meg a hátizsákomban.

Ti hogy hogy vagytok a banytankkal? Tudtok valami kulturáltabb típust?

Az is érdekelne mit gondolnátok ha látnátok egy 28 éves férfit banyatnkkal piacolni meg bevásárolni? Sokan állítják hogy nem érdekli őket mit gondolnak mások. Én nem vagyok ilyen szélsőséges eset. Engem abszolut érdekel és most anonim leírhatjátok, szóval nyugodtan őszinték lehettek.



#bevásárlókocsi #gurulós bevásárlókocsi #A 444-es videó amúgy vicces volt a témában.
2021. nov. 27. 14:11
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
100%
20) Az ilyen borondokkel (lehet markanelkuli is,csak a fazon miatt mutatom) mindig azt hiszik,h nyaralni voltal v mesz. Meg irigyelni is fognak. Foleg ha rajtsmaradt a repteri cedula.
2021. nov. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 6 kerekű van, amit a lépcsőn felfelé is lehet húzni. Szerintem menő. Sima sötétkék, nem ciki.
2021. nov. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A reptér bőrönd mellé a nyakamba csapok egy fényképezőt, hawaii inget veszek és mindenki engem fog irigyelni. A szomszédok meg ismerősök lehet furán fognak rám nézni de megmondom hogy inkognítóban vagyok. :-)
2021. nov. 27. 17:26
 24/50 anonim ***** válasza:
100%

Sokáig egyedül intéztem a bevásárlásokat és baromi sokat cipekedtem évekig. 2-3-4 nagy szatyor, mikor mennyi, plusz hátizsák. Csak 6-8 percig tart a hazaút gyalog, kb. 500 méter a távolság, nem is kellett olyan nagyon messziről hazacipelnem, de sokszor olyan súlya volt a cuccoknak, hogy azt hittem leszakad a tköm, mire hazaérek. Vágta a kezem a szatyor füle, minden bajom volt. :) Volt, hogy útközben 3x-4x is meg kellett állnom pihenni, lerakni a cuccokat, szusszanni, aztán gyerünk tovább. Aztán a társasházba bejutni is kínszenvedés volt annyi szatyorral, minden ajtónál lerakni, lábbal ajtót nyitni és megtartani, egyensúlyozni, liftbe bekászálódni, lakás ajtónál megint lerakni, kulcsozni, megint felvenni... Otthon megmértem a szatyrokat és általában olyan 35-40 kilókat cipeltem haza. Ezt csináltam évekig, aztán egyszer csak besokalltam és mondom ha ciki ha nem, rohadtul nem fog más emberek véleménye érdekelni, én veszek egy banyatankot, mondjanak amit akarnak, de én nem kínlódok tovább szatyrokkal. Meg is vettem. Jó öregasszonyosat, de csak olyan volt a közeli kínaiban. :DD

Sokat segített a banyatank a cipekedésben, sokkal könnyebb lett a bevásárlás!!! Évekig használtam, eleinte szégyelltem, meg égett a pofám rendesen, de mondom ez van, túlteszem magam rajta. Inkább égek, minthogy megszakadjak a cipekedésbe. :D Egyszer két öreg néni elment mellettem a piacon, beszélgettek közben. Mondja az egyik:

-Jajj, Rózsikám, én már csak keveset vásárolok, nem bírok sokat vásárolni, haza is kell cipelni valakinek, én már nem bírom...

Mire a másik (pont szembe jöttek velem, rám mutat):

-Hát mért nem veszel egy ilyen kis gurulós kocsit Marikám? (És a kezével mutat a banyatankom felé. XD)

-Mert mindenki leszólja, hogy olyan csúnya öregasszonyos.

-Dehogy szólja le mindenki!!! Nézd meg a fiatalembert is, MILYEN FIATAL ÉS MÉGIS HOGY HÚZZA!!! XD XD XD (És hangosan felröhögtek mellettem. :D)

Nekem meg égett a pofám, de azért nevettem is, mert vicces volt a szitu. :D Másik eset ami még vicces ezen kívül, hogy a piacon, mi fiatal banyatankosok valahogy "megértjük egymást". :) Olyan ez, mint a BMW-sek a sztrádán. Ha fiatal banyatankos jött velem szembe, valahogy mindig összenéztünk akaratlanul, ismeretlenül is, és mosolyogtunk egymásra (vagy egymáson) (: "Látom sorstársam, te is égeted itt a pofád, nem baj, együtt érzek veled!" - vagy valami ilyesmi volt ezekben az összenézésekben és cinkos mosolyokban. :) Tényleg többször tapasztaltam ezt, hogy a tankos fiatalok valahogy "átérzik" egymás nyomorát bevásárlás közben. XD

Szóval 3-4 évig banyatankoztam én is, szerintem tök hasznos volt, lényegesen sokkal könnyebb volt vele a cipekedés, mint a szatyrozással szerencsétlenkedni. A tankba ment az összes nehéz cucc, plusz a jól megrakott, teletömött tank tetejére még egy nehéz szatyrot is fel lehetett dobni, a másik kezemben meg vittem egy könnyebb szatyrot és nem kellett útközben 5x megállni lihegni.

Aztán jött a covid, ami véget vetett a banyatankos korszakomnak. Online házhoz rendelés. Óóóóóh, hogy ez milyen jó?!?!?! :D De hülye vagyok! Hogy miért nem jöttem rá erre előbb?!?!? :) Házig kihozza, kaputelefonon felcsenget, emeletre felhozza lifttel, ajtóig kiszállít, átad-átvesz, fizet, szia-szia, elmegy, kész, ennyi. :) Úgy megszerettük az online rendelést, hogy miután elmúlt a második meg a harmadik hullám is, úgy döntöttem, hogy maradok/maradunk az online rendelésnél. Banyatank ide vagy oda, még ha könnyebb is a tankozás mint a szatyrozás meg a hátizsákozás, hát cipekedjen a tköm, ha ajtóig ingyen kihozzák! :) (Az általunk választott bolt 25E felett ingyen kihozza, vagy ha nem jelölünk meg kötött időpontot, hogy pl. du. 2 és 4 között kérjük a kiszállítást, hanem azt mondjuk, hogy a nap folyamán bármikor jöhetnek, akkor összegtől függetlenül ingyenes a kiszállítás.) Szóval nekünk ez az online bevásárlás nagyon bevált a cipekedés szempontjából. :) Azóta több terméket is rendelünk egyszerre, sokkal bátrabban válogatok a nehéz termékek közül, pl üdítők, üveges befőttek, savanyúságok, konzervek, olaj, liszt, cukor, hagyma, krumpli, tej stb., mert a súlyával már nem kell foglalkoznom, nem kell azon agyalnom, hogy hogy fogom én mindezt hazacipelni. Szóval nekünk az online lett a befutó. Ennél maradtunk a korona elmúltával is. Jól bevált, nem akartam a korona után ismét banyatankozni, mert így még annál is könnyebb. Most olyan 95%-ban szinte mindent online rendelünk, teljesen megszűnt a nehéz cipekedés, csak néha-néha ugrunk le a piacra vagy boltba pl. friss péktermékért vagy friss gyümölcsért, pár deka friss felvágottért, de ilyenkor is csak annyit vásárolunk, amennyit bőven lazán kényelmesen haza tudunk vinni egy kézben, egy szatyorban, megerőltetés nélkül. A nehezét a Jani "cipeli" nekünk ajtóig. (Na jó, ő sem cipeli, gurulós áruszállító kiskocsin hozza fel a 4-5 ládát.) Ajánlom az online házhoz rendelést neked is. :)

(Jó hosszú lett, srry.)

2021. nov. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 A kérdező kommentje:
24/ Köszönöm a történetet. Egy időben én is online rendelgettem. Lehet megint át fogok rá állni, legalábbis részben. Jó lenne ha lehetne már a Lidlből is online rendelni, ott sok jó dolog van. Akkor álltam le az online rendelésről amikor szakmát váltottam. Elkezdtem szakácsnak tanulni és elkezdtem jobban megválogatni az alapanyagokat. Viszont ez már régen volt, akkor még kb. csak tesco volt. Most már van Auchan, Aldi, Penny bár az uccsó van a szomszédban is és nagyon alja minőség. A Lidl nagy kár hogy nem szállít házhoz.
2021. nov. 27. 17:52
 26/50 anonim ***** válasza:
100%
Én azt csinálom, hogy a kisboltban (ami a sarkon van) veszem a nehezét, és csak a könnyű dolgokat veszem távolabbi, nagyobb boltban. Persze így drágább, de nem cipekedem. De ha nem lenne kisbolt, tuti vennék tankot, kit érdekel? Vagy ott az online rendelés, ahogy fentebb írták.
2021. nov. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor álltam le az online rendelésről amikor szakmát váltottam. Elkezdtem szakácsnak tanulni és elkezdtem jobban megválogatni az alapanyagokat."


Már azzal is nagyon sok időt és energiát lehet spórolni, ha csak a friss alapanyagokat veszed meg a boltban, ahol valóban számít a frissesség és a jobb minőség, és lehet vagy "kell" is válogatni (pl. zöldség, gyümölcs, pékáru, friss fűszernövények, felvágottak stb.). De tartós élelmiszerek, száraz áru, liszt, cukor, olaj, citromlé, flakonos termékek, pl. ketchup, mustár, majonéz, vagy karton számra vásárolt energiaital, tészta, italok, üdítők, konzervek, üveges termékek stb. esetében nincs akkora jelentősége a válogatásnak. Ha ezeket házhoz rendeled, máris csak a fele vagy harmada annyi cuccot kell kézben hazacipelni. Az is nagyon sokat számít ám. Nem mindegy, hogy 30 kiló vagy 8-10 kiló a cuccod. (#24)

2021. nov. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 A kérdező kommentje:
Igaz, most rendeltem is a tescoban. Azert eleg kenyelmes igy. :-)
2021. nov. 27. 19:55
 29/50 anonim ***** válasza:
77%

Boronddel szoktam menni. Legutobb egy aldis fem gurulos cipelot is betwttem.

3 karton asvanyvizet es 5 fej kaposztat stb vettem. Siman hazavittem. Gyakog kb 600 meter.

2021. nov. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
77%
Hátizsák vagy kis gurulós bőrönd nem lehetne inkább?
2021. nov. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!