Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érzi azt sok férfi,...

Miért érzi azt sok férfi, hogy az öltöny kényelmetlen viselet, mikor valójában ha megfelelő méretű, kényelmesebb és praktikusabb a legtöbb sportos szerkónál?

Figyelt kérdés

2021. márc. 18. 13:08
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
89%
Nyilván azért, mert nem mindenki ugyanazt érzi kényelmesnek.
2021. márc. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
89%
Miért lenne praktikusabb? Én reggel munkahelyre biciklivel megyek, nem igazán jó öltönybe biciklizni. Munkahelyen öltözök át. Amúgy ha tényleg megfelelő és minőségi öltönyről beszélünk, akkor kényelmes :) a nyakkendő tud kényelmetlenséget okozni, illetve a meleg időjárás. :)
2021. márc. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
89%
A teljes páncélvért is kényelmes volt, hiszen tudtak benne harcolni a lovagok. Csak ugye mihez képest volt kényelmes.
2021. márc. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
37%

Mert nem mindenki szabatja magára?

Konkrétan megválaszoltad a kérdésed, bár a válasz sem teljesen igaz.

Egy jól szabott öltöny is erősen korlátozza a mozgást.

Főleg az előredőléseknél, pl városi sportbicajra kényelmetlen felfeküdni rá.


De az öltönynadrág tényleg baromi kényelmes selymes és nem is korlátoz a mozgásban. Elegáns kötöttpulcsival egész megengedő öltözet a mozgáshoz.

2021. márc. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
61%
Rajtam meg nem volt olyan öltöny, ami kényelmesebb lenne a melegitomnel.
2021. márc. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
78%

Azért ez így elég messze áll a valóságtól. A szabás miatt nem tudod ugyanúgy mozgatni a karodat, főleg fölfelé nem, a nadrág meg, ha nem direktbe nagyon bő szabású (ami sokszor úgy néz ki inkább, mint valami vitorla, és nem nadrág), akkor a futni is elég nehéz benne. Szóval max akkor olyan szabados a mozgás, ha sokkal nagyobbat viselsz, mint kellene, de az meg piszkosul hülyén néz ki, elhiheted. Meg nem is erre lett kitalálva.

Egyébként annyiban jogos, hogy láttam én is több olyat, aki mondjuk a hasán alig bírta begombolni, hát annak semmi értelme.

2021. márc. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
0%
Nekem slimfit öltönynadrágom van, ami passzos, és nem gátol semilyen mozgásban.
2021. márc. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
74%
Az öltöny lelkileg kényelmes. Hatalmas önbizalmat ad, legalábbis számomra.
2021. márc. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

Tegyük hozzá, manapság nem csak "az öltöny" meg "a sportos szerkó" van. Hanem rengeteg lazább-komolyabb átmenet.


A kényelem relatív, az, hogy mennyire praktikus erősen helyzettől függ. Nyilván egy banki üzletkötő nem mackónadrágban fog eléd állni, egy festő meg nem öltönyben fog festeni.


Általános esetekre meg vannak elegáns utcai ruhák, ami nem szigorúan vett öltöny de azért elegánsan mutat.

2021. márc. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Még a politikusaink se szabatják magukra, akkor az átlagférfi? Viszont eszméletlen jól áll a legtöbb férfin. Nem tudom, régen a nők hogy tudtak az utcán lenni, annyi 3 részes öltönytől én sokkot kaptam volna, hogy ez a mennyország.
2021. márc. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!