Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért lett "divat" lenézni a...

Miért lett "divat" lenézni a diplomásokat?

Figyelt kérdés
Tényleg ciki már manapság továbbtanulni?
2021. dec. 18. 08:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is feltunt mar ez. Lassan szégyellni kell ha tovabbtanultál. Meg sok egyszerubb ember bsztatja a diplomásokat, hogy majd mekibe jó leszel, meg a gyárba meg a favágáshoz nem kell diploma.. Csak sokan nem értik hogy valaki kényelmesebb és jobban fizető melót akar. Nekem is lassan lesz diplomám, de soha egy szot nem szóltam azokra akiknek nincs, anelkul is lehet boldogulni, de azert egy felsőfokú vegzettseg nyilvan nem hatrany szoval nem tudom minek kell leszolni. Persze ismerek olyat, aki nagyon nagyra van magával egy papír miatt, ezeket néha le kell rancigalni a talajra..
2021. dec. 20. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

En most felnottkepzesen tanulok, es az osztálytársam egy diplomas, idosebb holgy, aki konkretan kijelentette, hogy o erzi azt, hogy egy-ket ember az osztalyban alsobb rendunek erzi magat hozza kepest. Nincs errol szo pedig.

Nem szeretnek altalanositani, de vannak ilyen diplomasok is, akik szandekosan ereztetik azokkal, akiknek nincs diplomajuk azt, hogy "alsobb renduek hozza kepest" senki nem lesz tobb vagy kevesebb egy papir miatt. Egy diplomas ember is lehet bunko paraszt ugyanúgy mint egy nem diplomas ember. Egy 8 altalanossal rendelkezo ember is lehet kedves es megerto, mint egy diplomas ember. Engem szemely szerint soha nem érdekelt hogy kinek, milyen vegzettsege van, mert nem igy merem fel azt hogy valaki jo, vagy rossz ember. Ez butasag lenne.

2021. dec. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én sem nézem le a diplomásokat, azokat viszont igen akinek van és nagy szája van, főleg mikor a te eredményedet nézi le, aztán ha meg kiállsz magadért még ő van megsértődve.


Tipikus példa mikor nyelvvizsgát csináltam napi 4 órákat tanultam, persze ezek java része sorozatnézés volt meg fórumok, stb, hogy ő nem hiszi el mennyit tanulok meg hogy ez "semmi" és mikor teszem már le mert 2 éve csinálom. Igenis nem semmi olyan embernek aki a 0-ról indult az életben, fiatal kora óta dolgozik, ő meg emelt angolon volt világ életében. Pár ember egója a plafont karcolja, és nem tudja hanyas a kabát sajnos, és lenézik a szakmunkást aki értéket teremt az országban, csak azért mert vagy nem volt olyan tanuló hogy 450 pontja legyen felvi-n, mert családi háttere zavaros vagy nincs pénze fizetősre menni 4-5 évig.

2021. dec. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
66%

Sztem ez legtöbbször egyszerű irigység. Nekem diplomásként semmi bajom senkivel, nem is érdekel, kinek mi a végzettsége, de van egy ismerősöm, aki néha megjegyzést tesz a diplomásokra:


idősebb, elhízott férfi, aki bár valóban elég értelmes, de egész életében 10-12 órában dolgozott, nyelvet nem beszél, szóval a gyakorlatban nem igazán emelkedik ki.

na kifejtetett elég lekezelően pár hónapja, hogy az unokanővérem nem volt egyetemre való, csak mert nehezen ment egy matek vizsgán, és hozzáfűzte, h ő értelmesebb, mint az egyetemisták. sztem nem, de mindegy.


szóval ez főleg irigység, komplexus, meg hát általában gőzük sincs arról, milyen a felsőoktatás.

2022. jan. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!