Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mihez kezdenétek, ha arra...

Mihez kezdenétek, ha arra ébrednétek, hogy minden ember és állat örökre eltűnt a Földről, csak ti maradtatok egyedül?

Figyelt kérdés

Azaz minden úgy maradna, ahogy most van, csak nyomtalanul eltűnne örökre az egész emberiség és az állatvilág. A tárgyak, épületek úgy maradnának, ahogy hagyták őket. Várhatóan napokon belül az áramhálózat is leállna, ahogy az ivóvíz és gáz se sokáig maradna emberi beavatkozás nélkül.


Miket szednétek össze, hol laknátok, hogy oldanátok meg az életben maradást? Vagy inkább öngyilkosok lennétek?



2021. dec. 30. 16:56
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

[link]


Na itt az egyik ilyen cikk. Itt is meg mashol is azt irtak, hogy a hutoviz elparolgasa utan nuklearis robbanasok kovetkeznenek be. Jo ez lehet, hogy nem csak par nap lenne. Mindenesetre nem tul szivderito.

2021. dec. 31. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Egy atomerőműben van egy primer kör, ami zárt. Innen nem tud elszökni a víz. A szekunder kör utánpótlása meg kvázi végtelen. Ezért van minden atomerőmű folyó vagy tenger mellett. Nem tud "elfogyni" belőle a víz.


Másrészt egy player cikkre akkor sem alapoznék, ha az életem múlna rajta.


Akárhány cikkbe olvastam bele most angolul, mindenhol azt olvastam, hogy automatán leállnának és kihűlnének.


Itt pl összeszedték, hogy mi történne különböző erőműtípusokkal:

[link]

2021. dec. 31. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

Jókat írtatok eddig.


Tegnapelőtt a barátnőmmel sokat filozofáltunk erről a kérdésről, tanakodtunk a túlélési módszerekről, az optimális stratégiákról, és az egész helyzet pszichológiai következményeiről. Azaz hogy lenne-e egyáltalán értelme tovább élni így, egy olyan világban, ahol már nincs többé kommunikáció, állathangok, társaság, érzelmek, csak a szél, az eső és mennydörgések hangjai hallatszanának, és éjjel vaksötét lenne minden, legfeljebb a Hold világítana.


De a praktikus problémák megoldásában mi is kb. azokra az eredményekre jutottunk, mint az 5 -ös válaszoló. Nagy mennyiségű benzin beszerzése, pl. teletöltött tartálykocsik beállítása időjárás-álló garázsba, vagy többe, ha véletlenül valahogy kigyulladna az egyik, ne vesszen kárba az egész készlet, aztán hipermarketekből mindenféle konzerv és tartós élelmiszer összeszedése, vagy akár beköltözés egy statikailag biztonságos hipermarketbe, ami valószínűleg kibír 30-40 évet. Lehet, hogy érdemes lenne egy olyan országba átvonulni, ahol télen sincs túl hideg, nyáron sincs túl meleg, van természetes, tiszta édesvíz, és nincsenek fenyegető természeti jelenségek a közelben, pl. vulkánok, földrengések, tornádók, hurrikánok, és van jó termőföld, amiben esetleg lehet valami növényt termeszteni, amihez nem kellenek méhek.


Az atomerőművektől valószínűleg nem kéne félni, gyanítom, hogy ma már elég túlbiztosítottak ahhoz, hogy ha békén hagyják őket, maguktól leálljanak idővel. Azt nem tudom, hogy az egyes közművek meddig működnének tovább, mennyire igényelnek beavatkozást.


Én biztos beszereznék pár aggregátort, amiket egyedül is tudok kezelni, jól kitanulnám a működésüket, és amíg lenne még internet, letöltenék rengeteg filmet, képet az emberi világról, sok tízezer kötet szépirodalmat, és DIY technikákról szóló információkat, hogy mindent meg tudjak barkácsolni, ami kellhet.


Megpróbálnék üzletekből napelemes rendszereket és kisebb szélturbinákat szerezni, és valahogy összebarkácsolni ezeket egy működő rendszerré, hogy ne legyek teljesen a generátorokra utalva. Építenék esővíz-gyűjtőt, vagy keresnék fúrt kutat, amiből tudok vizet szivattyúzni, és készítenék fával fűthető bojlert.


Igazából a viharokon és a hidegen kívül nem nagyon kéne semmi más ellen védekezni, mert se állatok, se emberek nem támadhatnának meg és nem károsítanák a lakhelyemet, étkészletemet.


Aztán persze lehet, hogy hiába a sok előkészület, pár hét vagy hónap után olyan unalmas és szomorú lenne az élet, hogy minden értelmét vesztené, és fejbe lőném magam.

2021. dec. 31. 00:32
 14/30 anonim ***** válasza:
Figyi en egyaltalan nem vagyok szakember, nem akarok hulyeseget irni, de ha tenyleg minden leall, nincs aram, stb. Biztos, hogy annyira megbizhato az az automatika? Akkor hogy tortenhetett meg anno Csernobil pl? Most ne csak a pl nemet precizitast vegyuk alapul, hanem a kerdes szerint az egesz vilagrol van szo. Teljesen elkepzelhetetlennek tartod, hogy mondjuk Afrikaban, vagy Azsiaban olyan korulmenyek kozott uzemeltetnek eromuveket, hogy abbol katasztrofa lenne, ha holnaptol senki sem menne oda be dolgozni? En a magam reszerol nem tartom ezt keptelensegnek egyaltalan.
2021. dec. 31. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
Mi van ha tényleg vannak földönkívüliek,és megszállnák a bolygót?Be is tojnék ott egyedül.
2021. dec. 31. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

14: Csernobil nem azért robbant fel, mert magára hagyták.


"A balesetet egy rosszul megtervezett és a biztonsági rendszabályok sorozatos, durva megszegésével végrehajtott kísérlet okozta, amelynek során lecsökkentették volna a reaktor teljesítményét, majd leállították volna azt. A kísérletet azonban késleltette a teherelosztó kérése, ami miatt fél napig alacsony teljesítményen üzemelt a reaktor, igen jelentős xenon-mérgezettséget eredményezve, és instabil állapotba juttatva a reaktort."


[link]


De tudod mit? Ha mondjuk Afrikában fel is robban egy-két reaktor, valószínűleg sosem tudnám meg. Ilyen távolságból elenyésző lenne a rám gyakorolt hatása, kb. mint ahogy Csernobilé is az volt a magyarokra, pedig az nincs is olyan messze. Szerintem ha Paks felrobbanna, arról se tudnék semmit média és emberiség hiányában. Legfeljebb korábban lennék rákos, mint amúgy, de nem hinném, hogy egy ilyen unalmas világban különösen aggasztana.

2021. dec. 31. 01:06
 17/30 A kérdező kommentje:
15: Hát én nagyon örülnék, megpróbálnék velük megismerkedni, végre lenne valami remény és cél.
2021. dec. 31. 01:08
 18/30 anonim ***** válasza:
De miért pont én lennék a kiválasztott?Egyedül nagyon rossz lenne,legalább egy kutyát adj,vagy éld túl te!
2021. dec. 31. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

A dolog ami a legnagyobb előnyt adná az egy analóg geoterm generátor. Végtelen energia és könnyü szerelhetőség.


Az étellel szerintem nincs gond van elég lehetőség arra hogy termessz növényeket amiknek nincs szüksége álltokra, továbba meg lenne a legtöbb ásványi anyag és vitamin amire szüksége van az embernek.


Eleinte azt csinálnám mint amit az egyik kommentelő írt, szerverek helyével csinálnék egy térképet (szerintem az unalom miatt ölném meg magam plusz a tudás jól jönne) utánna a vizet és benzint gyűjtenék amíg van áram, aztán gyógyszertárakaban és boltokban kutatnék (kaja pia gyógyszerek generátorok szerszámok könyvek elektronikus eszközök stb)

aztán egy korházba mennék mert azoknak általában alapból van generátorjuk beszerevle üzemre képesen. Nem pazarolám (nem félek hogy az üzemanyag fogy el de nem akarom hogy hamar tönkremenyjen) csak arra használnám hogy amit kell hűtőbe rakjam. Amint lehet napelemket szerzek be (kis szerencsével a korháznak lesz is) hogy legyen extra ha tönkremenne a generátor.


Ezek után csinálnék egy kertet (habár van elég kajám hogy kitartson jópár évig kellenek a vitaminom és + ki kell tanulnom a botanikát szóval jó hamar kezdeni.

Kaja pia: pipa

Áram: pipa

Eszközök: pipa

Menedék: pipa

Szórakozás: pipa

Ekkor kezdenék neki tanulni hogy karban tudjam tartani és meg tudjam szerelni a kocsikat. Fontos, mert el akarok kezdeni vándorolni egy kicsit. (Felkutatni a szerverek a térképről amit csináltam egyetemekre menni könyvekért és csak turistáskodni.) Innentől csak egy feladatom van: könnyen javítható végtelenségig fentartható energiaforrás (ehez nagyon sok tudás kéne szóval sokat tanul tanulnék a lehető leggyorsabban mert kb 30 év mulva semmilyen generátor nem működne és a benzin se élné túl, ráadásul ha olyan eszközöket kéne használnom hazzá amik nagyon bonyolultak és hamar tönkremennek (fémművelő berendezések pl) akkor bajban lennék. Ha ez sikerült akkor grat természetes halált halhatsz egy viszonylag kellemes élet után. (Nem számolva hogyan esne össze az ökoszisztéma teljesen ami szinte lehetetlenné tenné a túlését számos ok miatt)


Elnézést azért hogy nagyon nagyon leegyszerűsítve mondtam el de nem akartam ennél is hosszabbat írni. Rengeteg pontomat lehet vitatni, de ez teszi ezt a témát érdekessé. Szóval ha valamivel nem értesz egyet légyszives írd le.

2021. dec. 31. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha eltűnnének az emberek és az állatok is, akkor nyugodtan mászkálhatnál bárhová, nem kéne támadástól tartani. Egy katasztrófa esetén, ha maradnak még emberek, az a legnagyobb veszély, hogy támadás áldozata leszel a készleteid miatt, ha nő vagy, akkor "azért", na, most ennek nem lennél kitéve. Ezért nem is gyűjtenék nagy készletet, hiszen bármikor elmehetnék érte. A benzinkútról is lehet benzint "vételezni" áram nélkül is. Tehát nem sietnék. Évtizedekre elegendő élelem van már egyetlen szupermarketben is, vitaminok, gyógyszerek. A mai technika mellett az áram nem téma, bemész egy barkács áruházba és elhozol annyi generátort, amennyire szükséged van. Menedéket sem kéne építeni, csak elfoglalni egy szimpatikus, üres házat, ami közel van a túléléshez fontos helyekhez. Persze itt az is nagyon fontos dolog, hogy honnan tudod azt, hogy tényleg nem maradt senki és állatok sem? Azt nyilván észrevennénk, hogy valami gáz van, de nem tudhatnánk híradók hiányában, hogy mi is történt valójában, hogy az egész világra kiterjed-e, valóban eltűnt mindenki, vagy vannak még hozzánk hasonlóan túlélők és még ezernyi kérdés várna megválaszolásra. Ezért a hátralévő életünket valószínűleg parázással és/vagy kutatással töltenénk. Nagyon nehéz, lehetetlen lenne kideríteni, hogy mi a szituáció, hiszen nem lenne aki felvilágosítson, nem lehetne a neten utánanézni, hogy mi van, csak a szűkebb környezetből indulhatnánk ki és esetleg autóval bejárhatnánk egy valamivel nagyobb területet is.
2021. dec. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!