Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mihez kezdenétek, ha arra...

Mihez kezdenétek, ha arra ébrednétek, hogy minden ember és állat örökre eltűnt a Földről, csak ti maradtatok egyedül?

Figyelt kérdés

Azaz minden úgy maradna, ahogy most van, csak nyomtalanul eltűnne örökre az egész emberiség és az állatvilág. A tárgyak, épületek úgy maradnának, ahogy hagyták őket. Várhatóan napokon belül az áramhálózat is leállna, ahogy az ivóvíz és gáz se sokáig maradna emberi beavatkozás nélkül.


Miket szednétek össze, hol laknátok, hogy oldanátok meg az életben maradást? Vagy inkább öngyilkosok lennétek?



2021. dec. 30. 16:56
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó ember a Földön

Remek sorozat!

Kb ugyanazt csinálnàm.

Elkötnék egy kamiont, megnézném tudnàm-e vezetni, gyújtogatnék, mindenféle hülyeséget csinàlnék. Bemennék autóval egy áruházba, stb.

Ha meguntam ezeket, akkor elkezdenék embereket keresni. Fegyvereket vennék magamhoz, és útnak indulnék. Nyomokat hagynék, hogy élek, és merre keressenek. Valakit biztos találnék.

2021. dec. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
78%

Hopszlá, amúgy eszembe jutott valami, ami miatt valószínűleg nem kéne túl hosszú távra berendezkedni a kihalt világban: B12 vitamin. Ezt csakis állati eredetű élelmiszerekből tudjuk beszerezni. A gyógyszertárakban lévő B12 vitaminok gondolom 2-3 év múlva lejárnak, de tegyük fel, hogy még utána is van bennük hasznosítható vitamin pár évig. Utána mi van?


A film letöltéssel meg aggregátorozással túl hosszú távra nem terveznék amúgy sem, az első műszaki hiba után kuka az egész. A legalapvetőbb javításokat sem tudnánk megcsinálni szakismeret, eszközök, pótalkatrész és áram hiányában. És eléggé kicsi esélyét látom annak, hogy pusztán könyvekből, egyedül, önállóan kitanul mindent, ami az üzemeltetéshez kéne hosszú távon.


A benzinkutakon lévő benzin kb. 1 év után megkocsonyásodik, megromlik. A gázolajról nincs pontos infóm, arra csak gyorsan rákerestem, de ott is kb. 1 évet írnak.

2021. dec. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
B12 megtalálható növényekben is, kis mennyiségben. Magadnak méne előállítani. Energia napalemekből jóhetne az még 10 évig bírná.
2021. dec. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
54%

"B12 megtalálható növényekben is, kis mennyiségben."


Nem, nem található meg. Most még utána is néztem, és mindenhol azt írják hogy nincs növényekben, maximum ha mesterségesen dúsították fel őket vele.


[link]

2021. dec. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
megtalálható, mikro mennyiségben bizonyos növényekben. példúl shiitake gomba. A növények maguk nem termelik, nem is úgy gondoltam hogy termesztenék b12-t hanem a már léteő növényeket összegyűjteni és tárlni. Az emberi ürülékből is lehet b12-t kinyrni, mi is termelünk valamennyit. + A máj akár 10 évig is tárol b12-tszóval kb 3-5 évig semmilyen nagy mellékhatást nem éreznél.
2021. dec. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

" A máj akár 10 évig is tárol b12-tszóval kb 3-5 évig semmilyen nagy mellékhatást nem éreznél."


3-ig tud, ha éppen tele van, amikor itt a világ vége. Ürüléket feldolgozni a B12-ért úgy, hogy teljesen egyedül vagy? Hát ez inkább halálos ítélet.


A shiitake gomba nem honos itthon és amennyiben nem pont egy távol-keleti gombákkal tisztában levő gombász éli túl az apokalipszist, ez nagyjából megint teljesen felesleges információ.

Ráadásul ellentmondásos infókat olvastam a B12 tartalmáról is, a legpozitívabb írás szerint olyan alacsony mennyiségben tartalmazza, hogy nem reális az, hogy csak ebből tudd fedezni a B12 igényedet.

2021. dec. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a gyógyszertári vitaminok elállnának évekig évtizedekig is, főleg ha mondjuk levákuumozod őket, hogy ne érje levegő és nedvesség. A lejárati dátumot nyilván rá kell írni, mert kötelező, meg azért is, hogy kidobd és újjat vegyél, amikor lejár. A halkonzervek, amik szintén elállnak bármeddig is tartalmaznak B12 vitamint.
2021. dec. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Pont a vízben oldódó vitaminok bírják a legkevésbé jól az idő próbáját és a B12 is ilyen (mindegy, hogy konzervben van).


"Some nutrients, such as folic acid and vitamin B-12, lose around 10 percent of their potency after six months, according to the United Natural Products Alliance. Vitamin A loses around 40 percent of its potency after the same amount of time."


Nem akarom elvinni teljesen ilyen irányba a tanakodást, én is jeleztem, hogy valószínűleg azért évekig el tudok kerülni a B12 témát és azt sem tudom hogy rövid távon mennyire káros a hiánya.


Meg hát valószínűleg előbb halnánk bele egy balesetbe, elfertőződő sebbe, komolyabb fertőzésbe, vagy egy szimpla vakbélbe, mint ebbe.

2021. dec. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
28-as, pont azért mondtam a halkonzervet, mert olajban van, ami kiszorítja a vizet. Az őseink is zsirban rakták el a húst, olajban a paprikát, hogy ne induljon rohadásnak a víz kiszorításával. Szerintem se ez lenne a legnagyobb problémája a szerencsés? túlélőnek.
2021. dec. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Zsírban nincs B12, pont azért mert vízben oldódó. A hal víztartalmában van kvázi. És most lényegtelen, hogy miben tárolod a húst, a benne lévő B12 idővel elbomlik, persze attól még maga a hús ehető marad.
2021. dec. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!