Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van annyi előitélet...

Miért van annyi előitélet cigánysággal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2022. jan. 7. 11:19
1 2 3 4
 11/34 anonim válasza:
71%

Ahogy írták, ez inkább utóítélet, tapasztalat.

Biztos vagyok benne, hogy közöttük is vannak tök normalisak, de én egyenlőre még egyet sem ismerek.

2022. jan. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
39%

10. Vagyok, és vannak normálisak. Inkább az miatt is ennyire haragszanak arra, mert mindenki az alapján ítéli őket.


De mint említettem magyarban is van ám sok minden:D.

2022. jan. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
69%

Valamelyik muszlim arab országba volt egy megfigyelés, ahol "kulturális szempontból" az első unokatestvér házasság volt a preferált. Ez a belterjesség generációról generációra gyakorlatilag teljesen lepusztította a génállományukat, és folyamatosan egyre retardáltabb generációk jöttek létre.


Na szerintem a romáknál is valami ilyesmi lehet a háttérbe, ezért annyira civilizálatlan antiszociális vademberek.

2022. jan. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
75%

A büntetésvégrehajtási intézményekben miért vannak többségben roma embertársaink ?


Itthoni "non go" zónák többsége (vagy talán az egész) roma gettókból, telepekből áll.


Az arányok számítanak.

2022. jan. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
83%

" No harag, magyarban is rengeteg olyant feltudok hozni"


Nem véletlen hogy az alja cigányok szintjére lealjasodott magyarokat szokták "fehércigánynak" csúfolni.

2022. jan. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
19%

Előítélet azért van, mert mindig is volt. A kezdetektől kb voltak rasszisták. " A barna emberekre." Vagy az afrikai emberekre. A fehér ember bármit is csinál az a normális, de ha egy másfajta bőrszínnel rendelkező ember tenne valami jót is abban csak a rosszat lássák. Eleve egybe veszik őket, és előre ítélnek a bőrszín alapján.



Cigány vagyok és büszke vagyok rá. Rengeteg erőt kaptam ezzel kapcsolatban, ugyanis mindenki csak lenézi a cigányságot, és elítéli. Normális a családom, nagy a családom nagy apám faága és anyukámér is. És mind normális, tisztelettudó.



És így is ha megyek egy boltba úgy megnéznek mint aki ellopná meg a szart is. De mint említettem ezzel kapcsolatban rengeteg erőt kaptam:) . És büszkén mondhatom, hogy cigány vagyok! És az olyan emberek akik rasszisták, vagy előre ítélnek azok igazából nézzenek magukra.


Mint ahogy írták is magyarokról is van rengeteg minden , még több mint a cigányról. És nem azért, de van szemünk és nem leszünk idegesek:).

2022. jan. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
65%

@12:16


Sajnos ezzel az irományoddal, a folyamatos és visszatérő nyelvtani hibákkal, csak azt a közhiedelmet támasztod alá, hogy a romák általában tanulatlanok, gyengeképességűek, visszamaradottak.

2022. jan. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
20%
😂😂😂 17/17 ez jó. Hát képzeld ,hogy nem érdekel a helyesírás. Eleve egyetemen vagyok és mindenből jeles vagyok bro:). Debreceni Egyetem:) ahol nem sok cigány van:). És hidd el,hogy az írásom is van:D és grat,hogy ilyenben kell belekötni tényleg örülök neki hogy egy ilyen társaságban élünk. Az összes családtagomnak kezdve apámmal anyámmal is megvan az egész iskolájuk de ne zavarjon nem fogok én itt magyarázni...
2022. jan. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
83%

Nem előítélet, hanem az ember egy praktikus lény, aki nem azonos súllyal vesz figyelembe minden opciót, hanem valószínűségek alapján súlyozza azokat.


Mennyi a valószínűsége annak, hogy egy roma normálisan viselkedik, mikor a magyar bűnügyi statisztikák több, mint 80%-át a romabűnözés adja? Kevés. Ezért van az, hogy ha az a tipped egy romával kapcsolatban, hogy alja, deviáns ember, kisebb eséllyel fogsz tévedni lényegesen, mintha azt mondanád, hogy nem.



A fogamzásgátlók 95%-os hatékonysággal védenek. Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy miért használja valaki ezeket az eszközöket, hiszen úgyis terhes lesz mellette, mert valaki már az lett. Nem, drágám, ez valószínűség.

2022. jan. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
71%

Jó, akkor se nem állatok, se nem emberek. Igazad van. A macskáim pl állatok és nem szarnak oda, ahova esznek. Sőt. El is kaparják maguk után. Szóval igaz, hogy nem állatok.

Evolúciós zsákutcának hívják őket.


Nem, nem vagyok rasszista. Semmi bajom a négerekkel, a kínaiakkal, az arabokkal. Viszont sem a néger, sem a kínai, sem az arab nem fog kirabolni, megkéselni (nyilván minden népcsoportban vannak elmebetegek, de ez a romáknál nagyszámban előfordul). Sosem láttam még pl kínait bemászni másnak a kerítésén, nem láttam néger zsebtolvajt stb.


Szóval hiába szépítjük, nem véletlenül utálják őket a legtöbb országban.

2022. jan. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!