Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van annyi előitélet...

Miért van annyi előitélet cigánysággal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2022. jan. 7. 11:19
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
51%
"Hol a kötél?" -Radics Peti. :D
2022. jan. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
90%

Már mindent leírtatok előttem! :)))


Nem előítélet, hanem élettapasztalat.

2022. jan. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet hogy a legtöbb embernél ez tényleg tapasztalat.

Én sem vagyok rasszista, nem érdekel hogy kinek milyen a bőrszíne / honnan jött de valahogy velük eddig nekem sem volt sok jó tapasztalatom és tudom hogy mindenhol vannak sz*r alakok de náluk valahogy ez többségben van.

Persze vannak nagyon jó emberek köztük is, én is ismerek egyet de még ő sincs jó véleménnyel a saját "fajáról"

Szerintem a legtöbb ember nem úgy volt vele hogy 'na én holnaptól általánosítani fogok és nem fogom szeretni a cigányokat', hanem rossz tapasztalatok miatt állnak hozzájuk vagy kétkedően vagy alapból elutasítóan.

Pl. a boltban hangosan sipákolni is hozzájuk tartozó 'népbetegség' és ennek többszöri látványa is kiválthat ellenszenvet.

Én pl múltkor a boltban előre engedtem egy szűk helyen egy családot mert 2 irányból pont egyszerre értünk oda, köszönöm helyett olyan tekintetek fogadtak akik kb ott helyben leszúrtak volna :D meg volt már több ehhez hasonló rossz tapasztalatom. Nem mind velem, van amit csak láttam.

Több barátom is mondta hogy ők sem tettek sokáig különbséget, de mindegyiknél volt már gyerekként olyan "trauma" ami miatt távolságtartóan állnak hozzájuk.

Persze ahogy írtam már van kivétel, de mivel a kivétel nem a többség ezért sajnos a normálisaknak is nehezebb

2022. jan. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%

A cigányokat a világon mindenhol rühellik.Csak ott nem utálják őket, ahol nincsenek, vagy elenyésző a számuk.Nem tudnak beilleszkedni a társadalomba, ember módjára viselkedni.Ahol megjelennek, mindenhol lerombolják a környezetüket, tönkreteszik a normális embereket, felüti a fejét a bűnözés.


A viselkedésüket csak Magyarországon tűrik meg ilyen szinten.Gondoljunk csak a Kanadába kivándorolni akaró, és ott élősködni akaró cigányokra.Azt képzelték, ott majd mennyivel jobb lesz nekik, mint itt.Hát annyira szerették őket ott is, hogy ki is toloncolták őket.


Rengeteg nyelvben léteznek szólások, közmondások, kifejezések, amik a cigányokkal kapcsolatos negatívumokra utalnak.

Ha ez nem egy évszázadok óta, világ szerte létező jelenség lenne, akkor nem lenne erre utalás különböző nyelvekben sem.

2022. jan. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%
24: indiából is azért kényszerültek útnak indulni, mert kiutálták őket...
2022. jan. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Valamint voltam gyárban, az egyik fenyegette a főnököt, a másikat élettársa bántotta, a roma asszony, aki nagyon rendes volt, mert vannak ilyenek is, mégis vele történt meg, hogy 22 éves lányát hátbaszúrta kaszával a szerelme.
2022. jan. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

Én már adtam pénzt nekik, raboltak is ki minket, próbálok kedves lenni.

De látott már valaki nyugdíjast?

A saját szüleivel se törődnek.

2022. jan. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van pozitív és negatív tapasztalom is cigányokkal.

Első élmény: általános alsó tagozatos voltam a mi sulinkban nem nagyon voltak romák, de akik jártak is mind jól neveltek, tanultak voltak a szüleik is. Kórházba kerültem és a szobatársaim közt volt 2 cigánylány. Látták hogy jól szituált családból származom, amit behoztak a szüleim nasikat, meg játékot, azt mind elvették. A nasikra azt mondták, hogy az én betegségemmel nem ehetem meg őket, meg úgyis elveszi a főnővér, így kicsalták tőlem, a játékokat meg csak akkor adták vissza, amikor elmentem.

Itt megtanultam, hogy azt se higyjem el, amit kérdeznek.


Nagymamáméktől a füstölőből kilopták disznóvágás utána a kolbászokat, húsokat, volt, hogy tyúkot vittek. Egyszer nagyfater rajta kapta őket, (vadász volt), kihozta a puskáját, és a levegőbe lőtt. Utána még a környékükre se jött egy se.

De ahogy mész az utcán méregetnek, a fiúk is, a nők is.. mindenki... sőt sokszor be is szólogatnak. Ordenárék, ha jön egy família, azt már méterekről hallani, ahogy csürhe módjára vonulnak. Ez nem előítélet ez tapasztalat.

Viszont találkoztam nagyon rendes emberekkel is. Egy falunapra menet egy nyári vihar elkapott minket és bőrigáztunk . Egy cigány fiú és a full fehér barátnője beinvitáltak megmelegedni, adtak egy pulcsit, hogy ne fázzak meg és a bulin még egy tál gulyásra is megvendégeltek. Olyan jót beszélgettünk, szerény, egyszerű emberek voltak, de mondták hogy ők is megvetik a fajtájukat, mert miattuk bántják a normálisakat is. Viszont sajnos a rosszak vannak többségben.

2022. jan. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
Miss Endzsi lefujom gazsprayvel. Utana addig rugdosom taposom amig mozog, ennyi
2022. jan. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%

28: igen, ez sajnos az igazság - hogy akiket leírtál, ők a kivételek...


Rendszeresen bicajtúrázunk az országban, érdekes módon hülye beszólásokat, kővel megdobálást, egyéb atrocitás tmindig cigányfalvakban tapasztaltunk. Már 4-5 éves kispurdék közénkrohangáltak és menetben vékony faágakat próbáltak a küllők közé dugdosni... Elképesztő!

2022. jan. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!