Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan dolgoztátok fel, hogy...

Hogyan dolgoztátok fel, hogy már a középkorba léptetek és nem vagytok fiatalok? (Főleg testileg, az emberi szervezet szempontjából érdekel.)

Figyelt kérdés
2022. jan. 15. 21:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/75 anonim ***** válasza:
83%

Akkor valamit nagyon rosszul csinálsz, hiába hurrogtad le azt, aki az életmódodat firtatta.

Vagy egyszerűen testképzavarod van.

Persze, öregszik a szervezet. Ez van, teljesen normális dolog. És magasról tojni rá. Ha félek tőle, akkor is megöreszem, a végén meg feldobom a pacskert. Utóbbinál marhára nem mindegy, hogy előtte vidáman, boldogan és kiegyensúlyozottan éltem az életemet (mégha néha minden mozdulat fájt is) vagy siránkozva, magamat sajnálva és besavanyodva. Én az előbbit választottam: öregszem (54, mindjárt 55); csúnyulok; meghíztam, néha csoszogok mint egy nyanya, máskor meg megőrítenek az utcán a nyanyák a totyorgásukkal; van egy pár nyavalyám, amire gyógyszert is kell szednem , amit utálok, de muszáj. Mindezek mellett pedig itt van mellettem a párom 34 éve, felneveltünk 3 gyereket (25, 33 és 36 évesen szültem!), mai napig imádjuk egymást (egymás szemében többnyire még mindig olyanok vagyunk, mint amikor megismerkedtünk), néha veszekszünk, aztán kibékülünk, jövünk-megyünk, amikor csak módunkban áll és élvezzük az életet. Van hobbim, ami tornáztatja az agyamat rendesen, remélhetőleg az elbutulás veszélye így majd nem fenyeget. Imádom magam körül a fiatalokat, jóban vagyok a gyerekeim párjaival is, készülünk a legidősebb esküvőjére, aztán alig várom, hogy majd jöjjön az unoka és újra babázhatok legalább néha. Az meg majd újra megfiatalít.

Keress valami célt, értelmet az életednek, és ÉLVEZD!

2022. jan. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/75 anonim ***** válasza:
72%
#10: Ezeket a kérdéseket 1-2 ember írogatja ki folyamatosan.
2022. jan. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/75 A kérdező kommentje:

Most nekem ez a téma borzalmasan nehéz...


5 éve még itt voltam a fiatalságtól sugározva, fiatal szervezettel, ami relatív erős volt, ellenállóbb fertőzések esetén vagy ha pl történt volna velem baleset. Ahogy velem egykorúak és az öregedésről hasonlóan gondolkozók mondták: 24 éves korig van ránk garancia.

Most meg jön a szám köré a vonal, ráncok, az egész arcom nem fiatal már, egyre nehezebben kezelhetőek a krónikus betegségeim, a vérképem katasztrófa, nehezebben tanulok, nehezebben regenerálódom, nehezebben bírom a piát. És tényleg látszik rajtam a kor. Ha pedig holnap ér valami baj, már kisebb az esélyem az életben maradásra is, felgyógyulásra is.



Amúgy heti 4-5 órát sportolok, sok zöldséget fogyasztok, jelenleg multivitamint is szedek, folyadék csak csapvíz vagy tea, egy rántott hús miatt is lelkifurdalásom van, légy szíves ne tegyetek megjegyzéseket az életmódomra, amúgy az befolyásolja a lehető legkevésbé a dolgokat.

2022. jan. 15. 23:19
 24/75 A kérdező kommentje:
Az emberi test huszonévesen ér valamit és nemcsak kinézetre.
2022. jan. 15. 23:24
 25/75 anonim ***** válasza:
73%
szerinted csak a tested fontos? tudod azt szokták mondani, hogy az arcod sokmindent elárul. ha nem azzal foglalkozol, hogy jaj hány éves vagy, hanem keresnél célt, örömöt, lehet, hogy az arcodon sem ezt látnád. nekem pl. nem ráncos a szemem, nem szoktam beteg lenni, de soha nem is izgatott különösebben, hogy hány éves vagyok. csak jól szeretném érezni magam és teszek érte. és bevallom még az sem igaz, hogy csak egészségesen eszek, és naponta sportolok. de nem esem túlzásokba és igyekszem sokat mozogni. ami viszont azt gondolom fontos, hogy érdekel sokminden, ezért elfoglalom magam. és szeretek élni.
2022. jan. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/75 A kérdező kommentje:
Ha elérem ezt a borzalmas számot és a gyógyszereimmel is megbarátkozom (sajnos már most kellenek), akkor könnyebb lesz, de igen, most a testem is fontos... Rossz belegondolni, hogy már most egy sárguló, akadozó, egyre hangosabb háztartási géphez hasonlítható.
2022. jan. 15. 23:55
 27/75 anonim ***** válasza:
37%
Ez megint a csokizabáló autista csaj.
2022. jan. 16. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/75 A kérdező kommentje:
Nem lehetne a kérdésre válaszolni?
2022. jan. 16. 09:14
 29/75 anonim ***** válasza:
66%
En 30 folott vagyok, de kb minden nap a kondiba. Jobban nezek ki mint a mai 20 evesek szval nincs ilyesmi. Szerencsere mar egyre tobb csaj is jar edzeni szal boven talalni fiatalos bomba 30-40eseket
2022. jan. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/75 A kérdező kommentje:

29


Az arca nem fiatalos egy 30 felettinek kivéve, ha olyan a genetikája, hogy "babaarca" van. Sőt, a szervezetében semmi sem fiatalos már. Már nem tud úgy izmokat építeni és lassabban regenerálódik egy-egy edzés alatt. Ha huszonévesen id edzett, érzi a visszaesést vagy legalábbis már nem tud mit igazán fejlődni, ha most kezdte, akkor az életben nem éri el, amit elérhetett volna. Amúgy pl a COVID is több áldozatot szedett már 30 felett, a harmincasok már nem fiatalok.


A testalkat valóban lehet jó kb 50-ig, de engem például az pont kevésbé érdekel.

2022. jan. 16. 09:36
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!