Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Így van értelme Ausztriába...

Így van értelme Ausztriába költöznöm?

Figyelt kérdés

Évek óta sokszor elgondolkodok azon, hogy hogyan lehet végleg kiköltözni Ausztriába. Nem mondanám, hogy szeretem a várost ahol most élek. Eddig kétszer voltam kint és számomra pozitív élmény volt az egész, nagyon megtetszett. A probléma csak az, hogy nem beszélek németül kb semmilyen szinten sem, csak angolul tudok.

Na most elvileg meglehet tanulni bármilyen nyelvet, ha nagyon elszánja magát az ember, de abban viszont már nem vagyok annyira biztos, hogy most mennyire befogadóak az emberek, belehet-e így illeszkedni. 22 éves vagyok, ennyi idősen biztos, hogy nem tudok megtanulni anyanyelvi szinten beszélni már németül, arról lekéstem, az akcentus biztos megmarad. Egyedül mennék ki egyébként és azért szüksége van az embernek a társasági életre is, azért tök egyedül leélni a hátralévő részét az életemnek nem lenne valami jó. Akik kint élnek, esetleg éltek mik a tapasztalatok, mit javasoltok? Munkát vagy lakást egyáltalán találnák így?



2022. jan. 20. 16:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
67%

Szia

Itt szinte mindenki beszél angolul és nagyon sok magyar is van. Ettől nem kell félni. Persze kicsit nehezebb így barátokat találni, de nem leszel egyedül életed végéig.

Én is Bécsben lakom, ha úgy döntesz, hogy kiköltözöl, nyugodtan írj és összefuthatunk.☺️

20/L

2022. jan. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Mit számít az akcentus? Senkit nem érdekel, akit meg igen, azzal nem is érdemes kommunikálni.
2022. jan. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

#2, #6, #8: Félreértitek, nem mostanában gondoltam kiköltözni, már a nyelvismeret hiánya miatt is, hanem arra voltam csak kíváncsi, hogy aki nem tud azért tökéletesen németül betudott-e illeszkedni végül. Hajlandó lennék először megtanulni a nyelvet, aztán gondoltam kimenni, csak ugye nem tudom mennyire befogadóak ott az emberek. Mert nem ismerek ott kb senkit sem, egyedül mennék ki, annak pedig nem látom értelmét, hogy csak gyűjtöm magamnak pénzt, de amúgy tök egyedül vagyok. Na meg aztán nem mindenkinek volt középiskolában ugyanolyan színvonalas oktatásban második nyelvből része és nem mindenki tudott megfizetni magántanárt/nyelvtanfolyamot. Amit tudok angolul is magamnak köszönhetem, nem a magyar oktatásnak. Egyébként gazdasági diplomám van, szóval igen az egyetemen is részt vettem nyelvoktatáson, csak semmit sem ért az egész. Úgy érzem még lenne bőven mit fejlődnöm németből mert kb még alapszinten sem vagyok még mindig.


#7: "Úgy írsz magadról 22 évesen, mintha 52 lennél..." Nem tudom mire gondolsz pontosan, de úgy érzem elég boldogtalan életem van itthon és nem találtam meg még a számításaimat. Kíváncsi vagyok másoknak mik a tapasztalataik, illetve megtalálták-e a számításaikat külföldön. És mielőtt felmerülne benned a kérdés: igen van diplomám és igen van olyan hely ahová felvesznek vele, de az a tapasztalat sajnos, hogy a bérigényemet nem igazán akarják megfizetni, hanem majd dolgozzak náluk sz*rért, h*gyért inkább.


#10, #11: Attól tartok mostanában nem lesz lehetőségem kimenni Bécsbe, nem lakok a közelben sem. :/


Mindenkinek köszönöm a válaszát, illetve szavazatát!

2022. jan. 25. 19:37
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha már társalgás szintjén tudsz, megérted nagyjából amiket mondanak és te is el tudod magyarázni amit szeretnél, még ha félig mutogatva is, az már a legtöbb helyre tökéletes.

Rengeteg ismerősöm van akik bőven nem tökéletesen beszélik a németet, és teljesen simán mindig tudnak kommunikálni és el tudnak helyezkedni.


Az egész ország tele van menekülttel akik hébe-hóba beszélik a nyelvet, szóval komolyabb helyek kivételével sehol nem elvárás, hogy de szépen tudj beszélni, csak értsél meg tudj válaszolni, ha kérdeznek kb ennyi.

2022. jan. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
100%

Szia! Én is Bécsben élek, Budapestről költöztem ide pár éve. Az akcentusoddal (ha lesz egyáltalán) nem fog senki sem foglalkozni, német anyanyelvűek között is sokféle dialektus van. Az osztrák német kiejtésben egyébként szerintem sokkal jobban hasonlít a magyarra, mint a Hochdeutsch, nem lesznek benne kiejthetetlen hangok. Bécs nagyon multikulti, rengeteg külföldi van és az osztrákok is nagyon nagy arányban beszélnek angolul, én az első pár hónapban vígan elvoltam német nélkül is (a munkahelyemen is angolul kommunikálunk, de nyilván a legtöbb munkához kelleni fog valamennyi némettudás). Rengeteg magyar van kint, nekik sem a német az anyanyelvük de azért a legtöbben találtak munkát :) egy tipp, hogy ha szeretnél kint tovább fejleszteni a nyelvtudásod, a helyi nyelvtanfolyamok árát vissza tudod igényelni az osztrák adódból, szóval kvázi ingyenes, és a legtöbb helyen osztrák tanár fog tanítani. Ezt érdemes kihasználni :) teljesen ingyenes kurzusok is vannak, csak sokszor iszonyat várólisták vannak.


A barátkozás miatt tök természetes, hogy aggódsz, de szerintem munkahelyen, valamilyen kurzuson, hobbin stb. keresztül nem lesz nehéz ismerősöket találnod. Nekem is így, illetve a páromon keresztül lettek kint barátaim, esetleg érdemes megkérdezni magyar ismerősöktől is, hogy nekik él-e kint valakijük, akikkel össze tudnak kötni :) Vannak Facebook csoportok is, amik kifejezetten Bécsben élő magyaroknak/expateknek vannak, gyakran szerveznek programokat. Írtad, hogy most nem a közelben laksz, de ha olyan munkát találsz ahol van valamennyi home office akkor lehet megoldható, hogy hazamenj amikor hiányzik a család és az otthoni barátok, én pl. kialkudtam heti 2 nap home office-t még az elején, és így ha akarom hétfő-szerda Bécsben vagyok, szerda este-vasárnap Budapesten.


Én csakis ajánlani tudom, ha nem jön be max hazaköltözöl - én személy szerint nagyon örülök hogy kijöttem és eszem ágában sem lenne visszaköltözni, ég és föld az életszínvonalban a különbség.

2022. jan. 28. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
100%

+ kérdezted a lakást és a munkát: lakást nyelvtudás nélkül is fogsz tudni találni, a lakások többségét ingatlanközvetítők adják ki és köztük szerintem mindenki beszél angolul. Van egy csomó magyar is egyébként, mint ahogy az összes többi ágazatban is :D érdemes tisztában lenni néhány kifejezéssel (warm/kaltmiete, provision stb), de ezek le vannak írva ezer helyre a neten, illetve a bérleti szerződést is érdemes átnézetni valakivel.


A munkát tekintve nyilván függ a konkrét állástól/szektortól, valamennyire érdemes tudni németül. Kivéve ha nemzetközi szervezetnél vagy nemzetközi cégnél leszel, akkor mindegy. Hacsak nem műfordító vagy író leszel akkor nem kell perfektnek lenned németből, lényeg, hogy értsétek a munkahelyen, hogy mit akar a másik :D

2022. jan. 28. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia kérdező, kimentél végül? Hogy alakult?
2022. júl. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!