Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit szólnának az emberek egy...

Mit szólnának az emberek egy szerhez, készülékhez, ami a testmozgás pozitív hatásait éri el sportolás nélkül?

Figyelt kérdés

Keringésre, szívre, tüdőre, idegrendszerre, mindenre.. 150-200 éve még a normál mindennapi élet része volt a testmozgás, ma meg sokmindent gépek csinálnak helyettünk, sok az ülőmunka, de időnk az nincs. Sokan nem is szeretnek sportolni, nem a hobbijuk egész egyszerűen.


Mi lenne a véleményetek egy ilyen találmányról?



2022. jan. 22. 22:22
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
Én örülnék neki. Nagyon sportolnom kéne, de nehezen veszem rá magam.
2022. jan. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
23%

#21

"Gondolom, örülnél, ha nem kellene otthon edzened, futnod. Én örülnék, ha nekem nem kellene."


Te csak magadból indulsz ki, mert lusta vagy, és a lusták utálnak mozogni. Én imádok mozogni, szóval, ha lenne ilyen kütyü se élnék vele. Erről csak ennyit.

2022. jan. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
22%

Ui.: Attól, hogy leszavazol, még nem leszel aktívabb, és ugyanúgy lusta maradsz.

Csak, hogy ma is tanulj valamit:

[link]

2022. jan. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:

Nem mindenkinek a hobbija a sport, hogy heti 5-6-7 órában élvezni tudja. Mellesleg a többségnek ideje sincs. Ha csak dolgozik, se család, se másodállás, se tanulás, akkor talán, de akkor is lemondásokkal jár.


Nem tartom magam lustának, ezen a héten is túra, 1 óra úszás és otthoni edzések vannak mögöttem.


A fenti ábra meg egy 1.000 m szintkülönbséges, 20 km túra esetén állja meg a helyét. Neked a séta emeli a pulzusodat? Mert ha igen, kardiológust javaslok. Mondjuk nálam a kardio ott kezdődik, hogy nem vagy nehezen tudsz beszélni.

2022. jan. 23. 15:01
 25/43 A kérdező kommentje:

23


Amúgy MIÉRT idegesít a felvetésem? Illetve ha idegesít, miért nem görgetsz tovább?

2022. jan. 23. 15:17
 26/43 A kérdező kommentje:
Akit kifejezetten zavar a felvetésem: miért?
2022. jan. 23. 22:25
 27/43 anonim ***** válasza:
20%

Engem azért zavar, mert fejben egy álmodozó gyereknek tűnsz, akinek fogalma sincsen (vagy nem akar tudomást venni róla), hogy az életben semmi sincsen ingyen. Örülnél a jó, fitt testnek, de tenni nem akarsz érte (tök mindegy, hogy az akaraterőd nem lenne meg vagy csak az időt sajnálod rá és nem vagy hajlandó érte lemondani bizonyos dolgokról, a lényegen nem változtat).


Közhelyes, de arra van időd amire szánsz. Ismerek több, családos szülőt is akiknek munka és család mellett tudnak szánni időt edzésre és jó formában vannak. Ez nem arról szól, hogy nicsen ideje az embereknek, hanem arról, hogy nem hajlandóak lemondani olyan dolgokról amik a kényelmükhöz hozzájárulnak, de az életüket nem építik.


Ha valaki nem hajlandó megdolgozni a vágyaiért / céljaiért, akkor ne álmodjon nagy dolgokról, ha pedig valaki más megdolgozik érte, arra ne legyen rá irigy.


Amúgy meg a kérdésedre visszatérve, hogy a francba dolgoztatnád meg a mélyizmokat amiket a gépeken sem lehet megmozgatni izolált gyakorlatokkal? Egy pár száz éven belül ha már mindent tudunk az agyról, akkor el tudnám képzelni, hogy IoT eszközök segítségével rákényszerítsük az agyunkat arra, hogy célzott izmokat ciklikusan megfeszítsen és elengedjen, így esetleg el tudnám képzelni, de az agy kihagyásával a mélyizmokat szerintem nem nagyon tudnád átmozgatni.

2022. jan. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
58%
Az emberek minden pénzt megadnának majd egy ilyenért, hatalmas marketing lenne. Az ilyen gépet használókból viszont hiányoznának azok a jellembeli erények, amiket a sport adhat, vagyis fejleszthet (pl. kitartás, önbizalom, magabiztosság...).
2022. jan. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:

28


Az ilyen "arra van időd, amire akarsz" embereket úgy pofoznám fel, hogy a fal adná a másikat.

A valóságban nagyon sokunk életében vannak évek, évtizedek, amikor 6 óra alvásra és a kötelességeink egy részére van időnk. Én például a COVID-nak köszönhetem, hogy nem konstans ilyen az elmúlt 5,5 évem. Ismerek olyanokat szép számmal, akiknek ilyen.

És nem lehet mondani, hogy a tévé helyett sportoljon (amúgy lehetne MELLETTE), mert nincs ideje tévézni. Nincs. Semmi. Alvás (abból is kevés), utazás, munka, utazás és tanulás és/vagy másodállás és/vagy gyerekekkel tanulás és/vagy házimunka és alvás és kezdődik elölről.

Örülj, amíg nem voltál ilyen helyzetben.

2022. jan. 24. 17:59
 30/43 anonim ***** válasza:
73%
Én biztos szkeptikus lennék, és addig nem használnám, amíg nem látnám, hogy másokra hogyan hatott.
2022. jan. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!