Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más úgy van vele, hogy jobb...

Más úgy van vele, hogy jobb lenne a 90-es években élni???

Figyelt kérdés
Aki esetleg akkor volt a 20-30-40es éveiben, mit gondolnak, jobb volt??
2022. febr. 2. 09:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%
Én kamasz voltam akkor, igen, szerintem sokkal jobb volt.
2022. febr. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%
Bár én 94-es vagyok, mindig irigykedek a 90-es amerikai filmekre, sokkal szívesebben élnék abban a korban. A 2000-s évek elején is jó volt felnőni, a hideg kiráz a mai insta-fb-tiktok őrülettől, bármikor visszamennék, ha lehetne.
2022. febr. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Én 96-os vagyok.

#2 szintén ezt gondolom

2022. febr. 2. 09:45
 4/21 anonim ***** válasza:
92%
'90-es években voltam kamasz, nagyon jó időszak volt. Nemcsak azért, mert akkor fiatal voltam :) De sokkal egyszerűbb volt az élet. Az emberek jobban értékelték az apró örömöket is.
2022. febr. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
86%

1990-ben születtem. Én még gyerekként fára másztam és labdáztam, a mesék is sokkal értelmesebbek, érzelmesebbek, szebbek voltak, mint a mostaniak.

Az elmúlt 2 évben néztem végig a Beverly Hills 90210 és a Melrose Place sorozatból is már csak kb 13 rész van. Nagyon jók ezek a sorozatok.

Lehet, hogy csak azért tűnik számomra jobbnak, mert gyerek voltam és gyerekként általában minden sokkalta szebb és jobb.


Igen, számomra is sokkal jobb volt az a világ, ahol még a társasági kapcsolatok voltak fontosak, nem a Fb, Insta, Tiktok..

Az a baj, hogy hiába a technikai fejlődés, ha az emberek 80%-a nem tudja értelmesen használni.


Sőt, a népesség is egyre csak nő, és tönkre teszi a sok ember a környezetét.

Érdemes megnézni ezt a filmrészletet (2016-os Inferno) ezzel kapcsolatban:

[link]

2022. febr. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Gyerek fejjel eltem at azt az idoszakot, nem torodtem azzal,hogy van e eleg penzunk,vagy van e munkahely vagy ki van epp aktualisan a kormanyfo. Kellemes gyerekkori elmenyeim vannak kis csibeszkedessel megfuszerezve. Ezeket ujragondolva azt mondanam,hogy igen. A boldog tudatlansag es az onfeledt gyerekkor :)
2022. febr. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

ui.: 2021-ben (30 évesen) elkezdtem újra gyűjteni a 90-es évekbeli Mattel-es Barbie-kat, amiket gyerekként nem kaptam meg. Az akkori Barbie-k sokkal szebbek, mint a mostaniak.


5-ös voltam

2022. febr. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem az volt benne a legjobb, hogy nem volt igazán elterjedt az internet, pláne nem voltak okostelefonok, ezért sokkal inkább a valóságban éltünk, és nem zúdult ránk ennyi kritikátlan hülyeség. Ugyanúgy volt ezer baj, de ez lényeges különbséget jelent.
2022. febr. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Szerintem ez a mindennapos függőség az internettől mentálisan befolyásolja az embert.

Sokszor letöröltem magam facebookrol, aztán visszaléptem pár nap múlva mert úgy ereztem, hogy lemaradok valamiről.

Pedig közben jó érzés is volt, hogy nem vagyok fent.

Szerintem nem is az internettel van baj, hanem hogy alapvető lett az okostelefon használata.

2022. febr. 2. 10:08
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Én 92es vagyok, és teljesen egyet értek veled 5ös, mindenbe. A Barbi babákba is, gyerekként én se kaptam soha, mert anyukám nem szereti őket. De most 2 fiú után lett egy kislányom, igaz csak 8 hónapos, de elkezdtem gyűjteni a barbikat. Kicsit neki kicsit magamnak. És tényleg a régebbi babák sokkal sokkal szebbek voltak.


Ez az insta, tik-tok használat engem is kikészit. Mindneki azt hiszi ha már felrak egy tik-tok videót akkor nagyon menő. Nekem egyáltalán nem szimpatikus. Mást se csinálnak az emberek mint vagy nézik vagy gyártják.

A gyerekek nagy része már nem játszik, csak a digitális dolgok érdeklik.

Olyan jó lenne ha a gyerekeim át élhetnek azt amit én is.

2022. febr. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!