Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más úgy van vele, hogy jobb...

Más úgy van vele, hogy jobb lenne a 90-es években élni???

Figyelt kérdés
Aki esetleg akkor volt a 20-30-40es éveiben, mit gondolnak, jobb volt??
2022. febr. 2. 09:35
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
86%
Regen nagyon jokat tarsasoztunk,kartyaztunk egyutt a csaladdal,estenkent meg diavetitot neztunk. Volt egy osszetarto hangulata. Most ha leulok es tarsasozunk akkor kozbe mindenki a telefonjat nyomkodja amig nem 0 van a korben. Mas lett a vilag.
2022. febr. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

#10

Én kaptam annak idején Barbie-kat, többet is (összesen 21 db volt), viszont azok a Mattel-es eredeti Barbie-k annak idején is nagyon drágák voltak. Több volt a Sindy és a Steffi babám.


"Olyan jó lenne ha a gyerekeim át élhetnek azt amit én is."

Nagy részt tőled függ, hogy hogyan neveled őket, miket engedsz meg nekik.

2022. febr. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is a kilencvenes években voltam gyerek, és bár szerettem, de tudom, hogy a nosztalgia mindent megszépít.

A mostani korban is szeretek élni, én élvezem, hogy sokkal gyorsabban áramlik az információ, vagy hogy bármikor rá tudok keresni például egy menetrendre, vagy bármire ami érdekel. Szerintem a legkirályabb dolog, hogy online tudok ügyet intézni, dolgozni, vagy csak edukálódni is. Persze van neki árnyoldala, nem kevés : például az elidegenedés, a sok fake news, a politikai polarizálódás stb, de szerintem még így is az eddigi legjobb világot éljük.

2022. febr. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
93%

Kérdezőnek és az összes eddigi válaszolónak írom.


Én fiatal felnőtt voltam akkor (1991-ben érettségiztem).

Örülök, hogy mindenki ilyen jó érzéssel gondol vissza azokra az időkre. Amit írtatok, az mind igaz is, de csak az érem egyik oldala.

A másik oldal az, hogy pokoli gazdasági problémák voltak. Olyanok, amik nem mérhetők a mostaniakhoz. Én az utóbbi 10-15 évben csak mosolyogtam azon, ha valaki szerint szegénység van ebben az országban. Mert én emlékeztem arra, ami a rendszerváltás környékén és utána még sok éven át volt. Az iszonyú inflációra, a munkanélküliségre. Amikor a bérből és fizetésből élő középréteg kétségbeesetten küzdött, hogy ne csússzon le a nyomorba, az adósságcsapdába. Ami simán megtörténhetett, ha az ember 40 éves kor felett elveszítette az állását.

Szóval függetlenül attól, hogy a rendszerváltás egy felemelő élmény volt, továbbá a sajtó egészen másmilyen volt, és általában véve szabad légkör volt, azért kőkemény árnyoldalai is voltak annak az időszaknak.

2022. febr. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
96%

14: igen, akkor anyagilag valóban nehezebb volt. Viszont kisebb volt az "igény" is. Nem voltak mobilok, okostelefonok, nem kellett az iskolás gyereknek is a 200-400 ezres telefon, amit 3 év múlva már utál. Lehet, hogy most jobbak az anyagi körülmények, de mégis sok mindenben nehezebb, mint régen.

Nekünk még a vonalas telefonra is várni kellett, több éves várólisták voltak. Aztán tök jól elvoltunk nélküle. A lépcsőházban egy valakinek volt telefonja, ha sürgős volt, ott lehetett telefonálni.

2022. febr. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

#12 Igen ez igaz, figyelünk is erre tudatosan.


Igen tény hogy azok a barbik sokkal jobbak voltak mint a másik fajták.



#13

Igaz sok előnye is van. Sok dolgot én is szeretek. Meg lehet 20 év múlva erre is úgy gondolok vissza hogy de jó volt.

2022. febr. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
31%

5 évvel ezelött is "dejóvolt",pedig nem is volt az jó.

Érdekes,hogy idövel a szarból is virág születik.A természet is igy müködik,szóval van valami humorérzéke.

2022. febr. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
95%
Sokkal de sokkal jobb hangulata volt annak a szférának . Minden szinesebb volt és volt mindenben egy pici misztikum . Annyira jó volt igen :D
2022. febr. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
#17 nem tudom szerintem 2010-től csak romlik🤐
2022. febr. 2. 13:46
 20/21 anonim ***** válasza:
Igen, 100* jobb volt.
2022. febr. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!