Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Va.laki tud.na segíteni...

Va.laki tud.na segíteni időbeosztásban?

Figyelt kérdés

Érettségire készülök, utána egy viszonylag jó egyetem a cél. Sokat kell már így második félévben tételekből felelni, esszéket és feladatsorokat írni, na meg persze azokat a tételeket ki is kell dolgozni.

Mellette járok sportolni is, hétközben kb. 4szer van edzés + néha hétvégén is. Suli és délutáni edzés között nem megyek haza, mert messze lakom, ezért beülök a könyvtárba tanulni, de ennyi idő alatt lehetetlen mindent megcsinálni. Edzés után egy ideig olyan fáradt vagyok, hogy legszívesebben csak feküdnék az ágyamon, mire ezen túllendülök, este 10 van. Ilyenkor van energiám tanulni, de ha ilyenkor látok hozzá, keveset alszom és másnap nagyon fáradt leszek.


Szerencsére nagyon kevés órám van, első órám is ritkán szokott lenni, lyukasórákban meg megcsinálok mindent ami a suliba kell órákra. De az érettségire készülés valahogy nem fér bele, a tételek kidolgozására és megtanulására valahogy nincs erőm. Úgy érzem valahogy elcseszem a reggeli/esti időmet, de nem tudom hogy tudnám rendesen beosztani hogy mindenre legyen időm.


Nem tudom ez így mennyire tiszta, de minden tanácsot szívesen fogadok!



2022. febr. 4. 08:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Elsőkörben én inkább az edzések számát csökkenteném. Most, érettségi-felvételi körül, inkább a tanulásra kellene többet fókuszálni, és bár kell sportolni (egészséges, kikapcsol stb.), itt már inkább a tanulás rovására megy. Legalábbis így látatlanban nekem úgy tűnik.

A leírtak alapján én is hasonló szituban lehettem végzősként (csak nekem szinte sosem maradt el első óra, és 2 előtt ritkán végeztem az óráimmal, meg volt pár plusz órám is) és ezt a napi/heti rutint szerintem sokáig nem lehet úgy folytatni, hogy mindenbe minőségi munkát tudj fektetni.

Nem a sport ellen vagyok, csupán ez az, amire nagyon sok időd és energiád megy el.


Ami pedig a "tételkidolgozós" részt illeti, nekem az vált be, hogy kiírtam egy füzetbe az összes kidolgozandó tétel nevét, neki hasaltam, és amint kész volt, kipipáltam. Kitűztem magamnak egy célt, hogy x idő alatt y tétellel kell elkészülnöm, és igyekeztem a lehető legjobban betartani.

2022. febr. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nem szeretném csökkenteni az edzéseket igazából, EB-re készülök úgyhogy rá kell kapcsolni a dologra:) a tételkidolgozós tippet Köszi!

2022. febr. 4. 13:41
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ó, így már értem :) Sok sikert kívánok az EB-hez és az érettségihez is :)
2022. febr. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

1."Megszámolod" hány nap van összesen a vizsgáig.

Segítek: 86 nap ezzel együtt...( [link]


2. Megvizsgálod, hogy naponta mennyi időt tudsz NETTÓ a tanulásra fordítani.


3. Megnézed mekkora az anyag mennyisége és ha nem jön ki a matek(tehát nincs elég időd), akkor sem kell elásnod magad. Csak kevesebb idő jut egyes tételekre és imádkozol, hogy ne azt húzd.


Ha vezeted is egy füzetbe a haladásod, akkor látni fogod, hogy mennyire gáz a helyzet adott esetben, vagy mennyire állsz jól.



Ezen felül klisés dolgokat tudok mondani.

-Kelj korábban...stb

2022. febr. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm, igyekszem majd valami nagyobb rendszert vinni a dologba!
2022. febr. 4. 21:47
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp hasznosabb kézzel leírni a tételeket, mint géppel írni, vagy csak olvasgatni. Amit kézzel leírsz, azt inkább megjegyzed, mint ami csak elolvasol. Azzal, hogy kézzel leírod, a memóriádba is jobban beíródik. Az is sokat segít a memorizálásban, ha van valami vizuális kapcsolódási pont. Ezért próbálnak képeket, ábrákat tenni a tankönyvekbe is. Nem árt, ha te is tudsz pár emlékeztető rajzot tenni a tételekbe, hogy könnyebb legyen felidézni a dolgokat (főleg a nehezen megjegyezhető részeknél). Ez persze jobban elviszi az időt, szóval nem kell freskókat rajzolni, de egy grafikon, vagy Móricka ábra segíthet a megjegyzésben.


Az is sokat segít a tanulásban, ha nem csak elolvasod és lemásolod a tételeket, hanem elolvasás után megpróbálod visszakeresni, amit elolvastál. Van, akinek segítenek a memória kártyák. Egyik felére ráírsz egy kérdést, másik oldalára a választ. Írsz több (tucat) ilyen kártyát és előveszed. Elolvasod a kérdést, megpróbálod megválaszolni. Ha jól válaszoltál, akkor félre teszed, később kell csak újra próbálnod. Jöhet a következő. Ha nem sikerül elsőre, egy másik kupacba teszed, hamarabb elő veszed, mint ami már ment. Jöhet a következő. Ha elfogyott az eredeti kupac, akkor előveszed azokat, amiket nem tudtál és azokat előről kezded. Amit meg tudsz válaszolni, azt abba a kupacba teszed, amiket meg tudtál válaszolni. Amiket nem tudsz megválaszolni egy újabb nem tudtam kupacba teszed. És így tovább.


Ezeknél a kártyáknál is lehet alkalmazni a rajzos memorizálási trükköt. A válasz mellé rajzolhatsz valami emlékeztetőt, amiről a válasz eszedbe jut. Akár azt is csinálhatod, hogy amikor nem tudod a választ, akkor először csak a rajzot nézed meg és abból megpróbálod a választ kitalálni, ezzel is jobban dolgoztatod a memóriádat és könnyebben megtanulod.


Bár ugye jobb kézzel leírni és már amíg a kártyákat elkészíted is tanulsz, a kártyákat akár számítógépen vagy telefonon is lehet használni, pl. ezt tudja bármilyen eszközön az Anki app is:

[link]

2022. febr. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
21%

tud.nek nee ked. se.gite.ni.


fi.gyu


Na hobbibol lentebbadsz seggedre leulsz és obb idot forditazs a tanulasra nem kell most bulizni stb ammugy meg erzed et azt h eddig nem tanultal mostmar meg h közeledik za erettsegi reebredtel h hoppa ez megiscsak fontos lenne, aztana gatya meg tele van. Eddzes nem kell mert lesziv ahogy mondod minden szaron rezst veszel maradsza suliban stb eddzes minden orak utan ahoyg kicsengetnek huzzal haza tanuln isportokni edzeesekre emg majd el jarsz jovore én is kondis gyerek vagyok de nalad ahogy altom ez egyszeruen nem fer bele az idodbe. tanulni kisöcsém nem leszivott lefarasztott testel kell mert jo h nem fer bele az idodbe. igy nem elhet birni a sporthoz meg megfelelo pihenes kene regeneralodasde ezt nem adod mega szervezetednek, a ketto egyszerre nem megy majusba juniusba vege az erettseginek utana folytathatod e buta, képességeidet igen igen meghaladó eddzéseket. olyan eddzest kelene valasztani, ami nem sziv igy le.. és csodalkozol h nincs idod semmire. bulizni kell jarni az is kikapcsolodas te meg partizánkodsz itt a sportal, mai nagyon kimerit nem birod de azert le tudod irni h te rezst vezsel tobb edzesen is.. lassitani kell ocsem tempo justo vagy mi és scak az érettségi legyen a no1 mert aza könyvtari tanulassal meg este 22 utani tanulassal ugy h masnap 6 kor csörög a vekker, na igy ez nme fog menni hatalmas bukta lesz igy az erettsegin ha igy folytatod. szedd osssze magad és scak tanulj mota tobbi raer


Szivesen

2022. febr. 5. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!