Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is érez rajtam kívül...

Más is érez rajtam kívül bűntudatot a romákkal kapcsolatban? Részletek a leírásban.

Figyelt kérdés

Kezdem azzal hogy értem miért előítéletesek a népek. Nekem sok és kizárólag rossz tapasztalatom volt romákkal. Rövid ideig voltam kiskoromban intézetben, ott bántottak. Iskolában megloptak, volt hogy ki akartak pakolni. Barátom barátnőjét majdnem megerőszakolták. Sok hasonló eset volt. Mindig is tartottam kicsit tőlük.

Tegnap viszont jött állás interjúra egy nagyon kedves, láthatóan önbizalom hiányos, a feladatra abszolut alkalmas fiatal roma srác. A főnök szinte kizavarta. A kollégák kibeszélték, szinte szörnyülködtek. Én kicsit passzív agresszív módon elkezdtem gúnyolódni rajtuk. Nem vették túl komolyan a gúnyolódásom, másor és élcelődöm. Viszont tényleg nagyon rosszul esett a dolog. Rossz volt látni. Lehet hogy pár év múlva ez a rendesnek tűnő srác is lezűlik, pont azért mert így álnak hozzá az emberek.


2022. febr. 5. 10:11
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Túl sok ilyen volt már, hogy felvettek rendes normális jólszituáltnak tűnő roma munkaerőt, aztán az is ugyan úgy lopott.
2022. febr. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1: Lehet benne valami, de ez nagyon szomorú. Ráadásul ők a jövő, folyamatosan nő az arányuk a népességben. Ez se nekik, se nekünk nem jó. Persze én egy senki vagyok, nem nagyon tudok mit tenni az integráció érdekében. Azért jó lenne látni az előrelépést.
2022. febr. 5. 10:17
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

a c1g4ny nem attól c1g4ny, hogy barna a bőre, hanem mert c1g4ny


amit az emberek nagy része csinál az nem rasszizmus, az elővigyázatosság, a c1g4nyok az igazi rasszisták!


nálunk a szomszédban dolgoztam építőiparban c1g4nyok, aztán amikor kész lett a ház még egy este visszajött ugyanaz a kocsi ami napközben szokott ott állni (én láttam, de nem volt gyanús, hisz eddig is ők jártak oda)

apám másnap mondta, hogy kipakolták a kész házat, ugye még nem volt berendezve, cirkót meg ilyesmiket vittek el

ja és kulccsal mentek be, sehol nem volt erőszakos behatolásnak nyoma


én úgy vagyok a c1g4nyokkal, hogy ahhoz, hogy emberként tekintsek egyes egyedekre, ahhoz nagyon sokat kell bizonyítania

nem lehet bennük megbízni, mert bármikor valamelyik rokon beleviheti megint a hülyeségbe


hozzánk is olyan c1g4ny tört be aki nekünk dolgozott az építkezésen, ha jól rémlik, akkor már több, mint 1 évet...

2022. febr. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Jajj persze a gonosz rászístá mádzsárok elzavarták a kedves, rendes, szorgos, fiatal roma srácot... :D
2022. febr. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Boss nálunk nem magyar, Osztrák. De kajak elzavarta. 🙃
2022. febr. 5. 13:01
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Mikor tanuljátok már meg végre, hogy NINCS OLYAN HOGY RENDES CIGÁNY!

Csak cigány van!

2022. febr. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%

Megnyugtatlak, ennyitől nem fog lecsúszni.

Az én családom elég kevert, félig-meddig meddig cigány vagyok, én is kaptam már rasszista megjegyzéseket, de ettől még nem kezdek el zülleni. Nekem talán annyiból könnyebb, hogy nem igazán látszik rajtam. Az egyik unokatesómon nagyon kiütött, őt több helyről ezért utasítottak el (bolti eladó), végül feladta, elment gyárba dolgozni, ott pedig átképzéssel sikerült feljebb jutnia a ranglétrán.

Nem mondom, hogy nem esik rosszul, de nem is akkora trauma, hogy emiatt 2 percnél tovább keseregjen valaki, aki haladni akar az életben.

2022. febr. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7: Örülök hogy vannak pozitív példák is. :-)
2022. febr. 5. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!