Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek egy része miért...

Az emberek egy része miért nem fogadja el, hogy 30 évesen már nem fiatal?

Figyelt kérdés

2022. febr. 13. 17:40
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/239 anonim ***** válasza:
62%

Végigolvastam ezt a polémiát, és, kedves kérdező, azt hiszem, neked pszichológusra van szükséged.

Amúgy a kérdésedre egyszerű a válasz: az emberek 30 évesen még fiatalok.

Ezt általában csak a gyerekek nem így látják, de esetükben ez természetes. Igaziból, ha jól belegondolunk, maga a felnőttkor kb. 25 évesen kezdődik. Különösen szellemileg, akkora "nő be a feje lágya" a tinédzsereknek. Ez különösen fiúknál tettenérhető, ők sokszor még harmincévesen is nagyon gyerekesek. Persze, amíg ebben az életszakaszban van valaki, addig más a véleménye. Én pl. már tizennégy évesen azt hittem, hogy felnőtt lettem, és csodálkoztam, hogy más ezt nem így gondolja. Sőt, 18 évesen sem vették tudomásul, hogy immár nagykorú vagyok, továbbra is gyerekként kezeltek a szüleim és nagyszüleim. Most már tudom, miért, most már én is nagyon gyereknek látom a 18 éveseket.

Amúgy semmiféle eü. hanyatlást nem tapasztaltam 30 éves korom után.


Az életkorok beosztása pedig sokféle lehet, attól függően, hogy mire használják a csoportosítást. Pl. az általad hivatkozott wikipédia is megírja néhány sorral lejjebb, hogy a fiatal felnőttkor az angol Oxford Dictionary szerint 40, sőt 45 éves korig tart! A magyar Népességtudományi Intézet is két csoportra bontja a felnőttkort, a fiatalabb felnőttkor 15-39, az idősebb felnőttkor 40-59 éves korig tart.

De mindennek valójában az egyénre nézve kevés jelentősége van, mert nagyon nagyok az egyedi különbségek. Van, aki tényleg láthatóan öregedni kezd 30 éves (sőt, akár 25 éves) kora után, van, aki meg 45 évesen is fiatalnak néz ki.

Egy ismerősöm 50 évesen úszta át először a Balatont. Egy másik 45 évesen kezdett futni, és 50 évesen maratont futott le.


Ha te eldöntötted, hogy 30 évesen már öreg vagy, akkor egy év múlva tényleg az leszel.


De nem kötelező, hogy más is így tekintsen magára.


De érdekelne, VALÓJÁBAN mi a célod a kérdéseddel? Mi zavar téged valójában? Normális, hogy kissé "traumatikus" betölteni a 30-at, meg később a 40-et és így tovább, de igaziból nincs jelentőségük ezeknek a számoknak. Te miért tulajdonítasz ekkor jelentőséget neki? Tényleg ajánlom a pszichológust, valamitől tényleg nagyon frusztrált vagy.

2022. febr. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/239 A kérdező kommentje:

30 felett az ember már többé nem huszonéves. Ez eléggé nagy trauma.

A test igenis hanyatlik. MINDEN ismerősöm ezt mondja, én is ezt tapasztalom.


"Egy ismerősöm 50 évesen úszta át először a Balatont. Egy másik 45 évesen kezdett futni, és 50 évesen maratont futott le."


Hogy lehetnek emberek ennyire erősek?


Én nagyon gyenge vagyok izomerőre, állóképességre (másnak is feltűnt már párszor). Például a plank-ban állítólag 30 nap alatt 5 percre lehet fejlődni, nekem 2 év alatt 1 perc megy, de ha akár két nap is egymás után próbálom, akkor második nap már csak fél perc megy.

2022. febr. 17. 22:02
 103/239 anonim ***** válasza:
30%
Nemhiába mondják, hogy minden fejben dől el.
2022. febr. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/239 A kérdező kommentje:

Azért nem minden.

Például az, hogy 30 évesen már kevesebb kalóriát ehetsz, mint 23 évesen, az se.

2022. febr. 17. 22:12
 105/239 anonim ***** válasza:
23%

Sosem számoltam. Vékony vagyok.

De, aki nem, annál fejben dől el, hogy ez zavarja-e.

És, ha zavarja, fejben dől el, hogy tesz-e ellene.

Te csak céltalanul siránkozol.

2022. febr. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/239 A kérdező kommentje:

Csak senki se magyarázza be nekem, hogy a test nem öregszik, amikor 29 évesen már voltaképpen éhesnek kell maradnom a súly miatt, a szám körül ott a vonal, az arcom már középkorús, egy görbe estét megszenvedek, egyre több a testi nyavalyám és nem ismerek olyat, aki nem ugyanerről számolna be.

Ja, lassabban tanulok is és az állóképességem még a réginél is lassabban fejlődik. Például 22 évesen ment az 5 ó 30 perc alatti 30 km teljesítménytúra kevesebb sporttal, ma meg ennyi idő alatt 20 km jó, ha megy több sporttal.

2022. febr. 17. 23:52
 107/239 anonim ***** válasza:
Figyu Kérdező! Léteznek 70, 80, 90 stb. koru emberek is. Az angol királynő Erzsébet mostanában kezd el hanyatlani azt hiszem 96? éves. Ha a 30-as középkorú, az 50 öreg. A 60 már iszonyúan vén. Akkor ők micsodak?
2022. febr. 18. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/239 anonim ***** válasza:
27%
Nagyon is fiatal!
2022. febr. 18. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/239 A kérdező kommentje:
Az 50 már idős, a 60 is. A többség 60-70 éves koráig él. Az evolúciónak meg eredetileg 40-50 éves korunkig kellettünk.
2022. febr. 18. 08:38
 110/239 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, és te miért nem tudod elfogadni, hogy mások 30 évesen is fiatalnak érzik magukat ? :)


11 oldalon keresztül vitatkozol a semmin, full ismeretlen emberekkel.

2022. febr. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!