Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha az ember tudja, hogy mit...

Ha az ember tudja, hogy mit akar, akkor teljesülni fog?

Figyelt kérdés

Régebben, tanított minket énekelni egy tanár. Azt mondta mindig, hogy manapság az igényes zenére nincs kereslet, de attól függetlenül nehéz azt elérni, hogy kitartással és sok munkával, bekerüljön az ember a zenei piacra. Az az igazság, hogy bár a kötelező órákon ott voltunk, a hangunk sok embernek változatlan maradt, de ő neki sikerült elérni a kívánt céljait.

Viszont, mikor egy alkalmazott törekvő, akkor eléri azt, hogy rabszolga legyen belőle. Heti 6 nap munka, túlórák, megosztott munkavégzés (kezdésként: itt legyél, ha végeztél, akkor a munkahely végső felében kell a saját feladataidat is ellátni), rengeteg konkurens munkatárs, érdektelen főnökök. Azt elhiszem, hogy mindenhez sok munka kell, de valamit nem tudunk eladni: magunkat. Azt nem lehet pénzre váltani. Miért van az, hogy valamiről tudjuk, hogy nehéz, de sikerül? Valamilyen területre, minél több időt és energiát fordítasz, csak egyre rosszabb lesz?


2022. febr. 23. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az akarat önmagában nem elég, cselekedni kell. A vonzás törvénye csak akkor működik, ha cselekszik is valaki.
2022. febr. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Úgyvan ahogy az első mondja...bár mondjuk a sors is játszik a helyzetben. Pont most láttam a Gucci házat az ugrott be erről a kérdésről...elég akaratos emberek voltak benne, mégsem úgy ment a dolog ahogy a nagykönyvben megvan írva, ajánlom hogy nézd meg valamikor.
2022. febr. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

azt se mindegy, hogy mit csinálsz. Munkádban meg is szakadhatsz.. köt a szerződésed.. fix pénzt kapsz havonta, fix pénzt kapsz a túlórákra. Hiába végzed el a munkát 1 óra alatt, nem a teljesítményedért vagy megfizetve.


2 évvel ezelőtt írtam egy egyszerű makrót a melóhelyre, egy sablon feladathoz. Ezzel kiváltottam 2 ember munkáját. Én kaptam érte bruttó 25e forintot, a 2 ember 2 éves fizetése minimum 7,5 millió forint.


Akkor lehet építkezni és előre jutni, ha nincsenek határok feletted.

2022. febr. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem minden esetben.
2022. febr. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Önmagában az akarat, az esetek igen nagy többségében, kevés és ahhoz, hogy teljesüljön, amit szeretnénk, tennünk is kell valamit.
2022. febr. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!