Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mindig is ilyen volt a világ,...

Mindig is ilyen volt a világ, vagy ez csak az én korosztályom szerencsés helyzete?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok. Amióta úgymond elkezdtem "felnőtt életet élni", vagy legalábbis elindultam a felé, azóta folyamatosan van valami 🌳szság a világban.

Először ott a koronavírus, most itt van a szomszédban a háború, sohanemlátott mértékű az infláció, minden qurvadrága. Konkrétan fele annyit ér a fizetésem, mint 2 évvel ezelőtt.

Ez a normális, hogy mindig van valami, ami miatt lehet aggódni? Ez lenne a felnőtt élet?

Oké, tudom hogy mindig lesznek kisebb- nagyobb problémái az embernek, de az normális, hogy mindig van valami, az egész világon gondot okozó dolog?

Régen is voltak ilyesmi dolgok, csak én nem vettem észre mert még a homokozóban játszottam és ettem a homokot?



#élet #Mindig van valami #Koronavírus, ami hétfőtől már nem fertőz #Háború, ami az ártatlan átlagember életét keseríti meg #🌳szkivan má', de tényleg
2022. márc. 10. 09:37
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek jut valami, üdv a nagybetűs életben. Gyerekként ezeket nem érezzük, mert nem rajtunk van a felelősség, hanem a szüleinken.
2022. márc. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
43%

Nos én nem mennék vissza a kommunizmusba se 50-60 évvel ezelőtt, meg a sorkatonaság is elég borzalmas lehetett, az se hiányzik nekem. Már nincsenek ilyenek, de a jelenlegi helyzetet is katasztrofálisnak látom.....

Covid-vírus, soha nem látott lezárások, majd ez az orosz-ukrán háború. Legutóbb a délszláv háború volt ilyen, az is a határaianknál játszódott. Szóval nem jó irányba mennek a dolgok. Fogyasztói társadalom, soha nem látott mértékben szennyezzük a bolygót, túlnépesedés van, amit a Föld nem bír el.


Bejött az Insta, Tiktok és társai, az influencerek, akiktől hányni tudnék egyszerűen. Telefon nyomogató zombik vannak már csak, nem emberek. Személyes kapcsolatok nincsenek, megszűntek létezni emiatt, ez a modern technika átka. Most már szarni is pötyögve mennek az emberek, szex közben is a telefont nyomogatják.

10, vagy 20 éve jobbak voltak a dolgok, bár akkor még fiatal voltam és a modern technika sem tette zombivá az embereket, nem volt halálos szupervírus, nem volt great reset. Ha tehetném, olyan 2002-2003 környékére mennék talán vissza, az békésebb időszak volt, nosztalgikus, de talán csak azért, mert fiatal voltam.

2022. márc. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

#13

10-20 évvel ezelőtt is mindenféle kütyüket nyomkodott bárki, aki tehette. Azelőtt meg az újságba voltak "belezombulva" az emberek.

2022. márc. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
91%

#10


20 évvel ezelőtt nagyjából 15 millióért kaptad meg a kockaházat, átlag 100 ezres fizetésből.


Ma 35-40 körül vannak ezek a házak, és kb. 300 ezres átlagfizetéssel (valójában nincs ennyi, csak a KSH szerint).


Azaz az árak kb. 2-2,5 szörösére mentek fel...és a bérek is max.

2022. márc. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
39%
#11 jó példája a mai átlagos tanulók agresszivitására. Kis paszulybaf~ngó kis csíra, akinek ha leb@sznak egyet, vagy rászólnak, elsírja magát :D
2022. márc. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

"10, vagy 20 éve jobbak voltak a dolgok, bár akkor még fiatal voltam és a modern technika sem tette zombivá az embereket"

Ezt most el kell mesélnem, teljesen friss élmény. Ma reggel utaztam a buszon, a szomszéd üléspáron egy gyerek utazott a nagypapával. A gyerek telefonozott, nagypapa megpróbálta szocializálni őt, elmagyarázta, hogy baromi nagy tahóság telefonozni, ha valaki más társaságában van az ember. A gyerek nem szívesen, de eltette a telefont, erre nagypapa előhúzta az újságját, és elkezdett olvasni. Alig bírtam ki röhögés nélkül.

2022. márc. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
45%

14: Se nem volt annyira zombiapokalipszis, mint most. A mai ember telefon nélkül létezni se tud, az emberi kapcsolatok meg személytelenné válnak. Nem volt mutáns szupervírus, sem a szomszédban háború, atomháború fenyegetés pláne nem volt. Az emberek meg alib beszélnek egymással, hála a telefonnak.

Itt most nem az anyagiakról beszélek. Életminőség és életérzés szempontjából volt sokkal jobb a 2000-es évek, annak is leginkább az eleje, mondjuk a 2000-2004/5 közötti időszak.

2022. márc. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Háát a történelemben: emberáldozat, szív kitépése élő emberből, gladiátorviadalok, keresztes hadjáratok, boszorkányégetés, búcsúcédula, nem ahhoz mentél hozzá, aki tetszett, hanem akihez adtak a család vagyoni és egyéb helyzete alapján, 10-ből 2 gyerek érte el a felnőttkort, TBC, pestis, feketehimlő...

A 20. század első fele kész katasztrófa.

De én az átkosban sem szívesen lettem volna akár tini, akár felnőtt.

2022. márc. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

17


Te hol tapasztalsz ilyet, hoy alig beszélnek egymással?


Nekem már az a tippem, hogy pont az nem mozdul ki, aki a fentieket állítja.


Minden tömve van szinte egy kedd estén is, az emberek beülnek enni, inni, a sportoló helyek kényelmetlenül dugig, úszni zárás előtt 1 órával érdemes csak menni, feltéve, ha 10-kor zár, mert fél 9 - 9 előtt tömve van. Kirándulóhelyek tömve, kéktúra útvonala tele.

És beszélgetés közben jóformán senkit se látsz telefont nyomogatni...

2022. márc. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Pont tegnap beszélgettünk anyukámmal. Ő 44-ben született, pont 1 éves volt, amikor jött a "felszabadulás". És még az ő életében is lesz egy háború (háború alatt világháborút értek), mert hogy lesz, az nem kérdés. Tehát egy emberöltő nem telik el úgy, hogy ne legyen valami szar:(((
2022. márc. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!