Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha megakarnak verni és rendőrt...

Ha megakarnak verni és rendőrt hívok utána mi a teendőm?

Figyelt kérdés

A munkámból adódóan egyre több személyt haragítok magamköré aminek eredményeképp bármikor megeshet hogy megtámadhatnak az utcán.

Azt nem szeretném elmondani mi a munkám csak annyit hogy közfeladatot ellátó személy vagyok.

Nos, ha engem megakarnak verni és én azonnal rendőrt hívok míg az elkövető ott van, addig mit tudok tenni? Mit tudok tenni ha nem hagyja abba? Mit tudok tenni hogy ne menjen el a helyszínről?

Mi történne ilyen esetben?

Elnézést ha érthetetlenre sikeredett.



2022. márc. 23. 12:02
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

9

És ez esetben mondtam hogy ha portás,akkor tartsón egy baseball ütőt,meg rambó kést :D :)

Nyilván munka hely függö,ha olyan környéken lak,akkor jobb tartani paprika sprayt,meg kisebb rúgós bicskát,mert bunyó közben nehéz előkapni egy baseball ütőt,kivéve ha nincs az hátára téve,de akkor is nagyon nehéz elő venni :)

Meg most logikusan:jön 12 cigány,abból mennyit tudol legalább az földre kényszeríteni,vagy elijeszteni?

Mert most paprika spray az kabát/dzseki/pulóver zsebéból könnyü kivenni,mert másik zsebben meg az flipperes bicskádat vagy az kisebb nyakkésedet :)

Mert most kedves törvény hozzók meg hatalmat adnak hogy most elvegyék,és valljuk be,akinek van pénze az literre veszi az paprika sprayt,darab számra veszi az késeket.

2022. márc. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Shaddark ***** válasza:
51%

Jobban belegondolva...

A kérdezőre rámennek 8-an, neki pedig az a legégetőbb kérdése, hogy van-e joga vissza tartani őket a rendőr kiérkezéséig.

Ezt így átgondolva, nem hiszem hogy szüksége lenne bármire is.

Gondolom vörös öv, hosszú évek kommandós kiképzése, kalasnyikov a pult alatt meg minden játszik :)

2022. márc. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

12: szerintem a kérdező az örökös "verekedős" kérdések kiírója.

Minden szituban, különféle helyszíneken, folyton verekedésbe keveredik, vagy fél, hogy abba FOG keveredni... Munkahelyen, utcán, iskolában, stb. stb.


Becsípődés. :)

2022. márc. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

csak az elmúlt héten volt vagy 6-8 ilyen verekedős téma. :)

https://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=vereked%C3%..

2022. márc. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Amúgy igazuk van az válasz adóknak..

Bunyó közben,vagy konfilusban rendőrt hívni olyan mint direkt bele menni az medve csapdában..

Elmondom miért:

Legyél már ép eszű,ha mostan körbe vesznek,leálsz telefont nyomogatni és rendőrt hívni...

Az idő alatt kiveszik az telódat,széljel törik és jól pépé vernek,vagy bicska elő kerül..

Több hatása van annak ha videóra veszed,és az mondod élőben vannak(vagy tényleg élőzni kell)

2022. márc. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Lehet nem túl reális a kérdésem bocsánat

Tehát, abban igazatok van hogy érdekes lenne egyből telefonhoz nyúlni.

Viszont nem nagyon félek ezektől a mocskoktól, simán elővenném a telót és tárcsáznám a TIK-et.

Itt az a gond hogyha belemegyek a verekedésbe engem húznak meg hiába jogos önvédelem(1 támadó esetében)

És komolyan bicska,ütő,paprikát ajánlotok?

Hát akkor mégjobban csak engem b@sznak meg srácok😂

Csgáz legális utcai viseleten amin egyébként gondolkozom is.

A kollegák meg kb 20 perc múlva érkeznének csak..

Ha visszatartanám az meg mégis csak rossz mivel korlátozom a személyi szabadságát SZEGÉNYNEK😄

Legszivesebben összepakolnám dehát mégis csak jobb érzés ha inkább ül 2-5 évet..

2022. márc. 23. 17:43
 17/23 A kérdező kommentje:
Ja és én semmilyen verekedős kérdést nem írtam még ki
2022. márc. 23. 17:44
 18/23 Shaddark ***** válasza:

"Itt az a gond hogyha belemegyek a verekedésbe engem húznak meg hiába..."

Ha van kamera akkor aki kezdte.

Ha nincs, akkor aki több "szemtanút" visz.

Az unokaöcsém kapott vagy 300e. bírságot mikor belekötöttek és összecsukta őket. Többen voltak, ő egyedül - több szemtanú vs 1.

Ilyenkor futni kell.

A vissza tartás megint ilyen - egyrészt nincs rá jogosultságod, személyi szabadság megsértéséért alapból büntetnek.

Másrészt kimennek - te azt mondod ő kezdte, ő azt mondja te kötöttél bele mert fajgyűlölő vagy - legjobb esetben nem csinálnak semmit, rosszabb esetben bíróság - a két unokaöccse elmondja hogy egyszer már előtte is lec...ad. Hallotta egy héttel előtte - neked is csörög a kassza 300e.-re minimum.

Te abból indulsz ki hogy valami féle istenként fog hinni benned a jog szolgáltatás képviselője csak mert - de ez nem így lesz. A jog gyakorlatban mindenki szavának ugyanolyan súlya van. És ha te nem viszel hamis tanút, de ő igen, akkor az ő szavuk lesz a döntő.

2022. márc. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

16

Ez hozzáállás kérdése,meg bírói jó indulat.

Barátom,elmondom hogy ha téged megtámadnak -és most tegyük fel olyan környékén vagy hogy van egy bolt,bank,szórakozó hely stb ahol biztos van egy kamera- simán felveszik és ki kezdte?

Már alapjából abból indulunk ki hogy téged jól felhúznak,és utána még fel is löknek?

Akkor önvédelemnek számít az bicskázás ha földön hozzád mernek érni,mert mivel tegyük fel 1-nél többen vannak.

Másrészt foglakozásodból ki indulva vagyon őr vagy egy portán,akkor sunyiban elpakolhatsz egy kisebb kritet vagy baseball ütőt,vagy zsebben kis crtk bicska és paprika spray.

2022. márc. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Amúgy ez nem kell nagy bunyós jogásznak lenni,de ha 2-en már megtámadnak akkor már jogos önvédelemnek számít minden,mert helyzetből kiindulva.
2022. márc. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!