Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha megakarnak verni és rendőrt...

Ha megakarnak verni és rendőrt hívok utána mi a teendőm?

Figyelt kérdés

A munkámból adódóan egyre több személyt haragítok magamköré aminek eredményeképp bármikor megeshet hogy megtámadhatnak az utcán.

Azt nem szeretném elmondani mi a munkám csak annyit hogy közfeladatot ellátó személy vagyok.

Nos, ha engem megakarnak verni és én azonnal rendőrt hívok míg az elkövető ott van, addig mit tudok tenni? Mit tudok tenni ha nem hagyja abba? Mit tudok tenni hogy ne menjen el a helyszínről?

Mi történne ilyen esetben?

Elnézést ha érthetetlenre sikeredett.



2022. márc. 23. 12:02
1 2 3
 21/23 Shaddark ***** válasza:
47%

Értem, erre nem is gondoltam. Akkor felmentik a drog hatásától megvadult 130 kilós kigyúrt kidobót is, aki vagy 30 embert vert szerte szét életveszélyes állapotra, - végül is ő egyedül volt és 30an is voltak ellene, mert "helyzetből kiindulva ez adja magát" :)

- Minden helyzet egyedi amúgy, nincsenek ilyen "alapszabályok" hogy ha ketten vannak akkor ők a hunyók.

A jogszolgáltatás semennyire nem épít a logikára.

Mint írtam, az unokaöcsémet négyen támadták meg és ő vitte el a balhét mert nem elfutott hanem megverte őket. Ilyenkor futni kell, mert 4en ha azt mondják te támadtál és nincs kamera, akkor nekik lesz igazuk. A jog így működik, ha tetszik ha nem.

2022. márc. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Korunk "rendőrei" többnyire már csak a vért feltunkolni járnak ki terepre, - amíg nem látják, hogy a lakás küszöbön nem bugyog ki a vér, addig "magánügyként" kezelik az erőszak minden formáját.

A másik "varázsszó" a terrorista. Ha valakire ezt sütik rá vagy ilyen információval küldik rá őket valakire, akkor még hajlandóak körültekintő, alapos munkát végezni. Egyébként pedig elfelejtheted őket!

2022. márc. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
34%

21

Ez mindig helyzet függő.

Ha teheted inkább sprayt használj,és futsál.

Ha nincs más lehetőség,spray+kés.

Alapjából ha van kamera,és tételezzük fel nagyobb városban élsz(Pl: Budapest, Debrecen,Győr,Sopro,Szeged) akkor van 2 millió közterületi kamera.

2022. márc. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!