Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miskolcon milyen egy hajlektal...

Miskolcon milyen egy hajlektalanszallo? Mire szamitsak 23 eves nokent? Budapesten "jobb" lenne hajlektalan lenni?

Figyelt kérdés

Nincs hova mennem. Par nap mulva hajlektalan leszek. Miskolc a legkozelebbi varos, viszont Miskolcon mindig olyan hajlektalanokat latok hogy azok inkabb csovesek nem hajlektalanok....ha olyanok vannak egy hajlektalanszallon en inkabb elalszok ejszaka valami eldugott lepcson valahol a belvarosban.

Furdeni gondolom lehet a szallon es adnak enni is, telefont tolteni lehet meg internetezni igaz? Mivel nem lesz bejelentett lakcimem munkat eselyem sem lesz talalni?

Azon gondolkozok azt hazudom a varosba par embernek hogy elhagytam a penztarcam nem tudok haza menni,hatha adnak penzt es abbol telekocsival elmennek Budapestre. Kb 3000ft.

Szerintem ott tobb lehetoseg van még hajlektalankent is.

Nem akarok koszos csoves lopos hajlektalan lenni, es nem is leszek az, de Miskolcon csak azok vannak.

Mit tudtok errol az eletrol? Ki lehet ebbol labalni?

Budapesten lattam sok mosogato munkat el lehet menni mosogatni is nem kell lakcim naponta fizet, Miskolcon semmi ilyesmi nincs. Mosogato munkabol valahogy ossze gyujtenek egy szobara aztan meg rendbe jonnek.

Szerintetek mit csinaljak ebben a helyzetben?


2022. ápr. 15. 23:54
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
58%
Mi a helyzet a szuleiddel, barataiddal? Ok nem tudnak segiteni?
2022. ápr. 16. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
32%
Elmész vérplazmát adni és lesz pénzed
2022. ápr. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
56%

#

19


Hú a te fajtád egy másodperc alatt felbassza az agyam!

Nyilván te a kényelmes kis gubódból nem veszed észre, hogy ebben a fos, szociális háló nélküli csöves országban bárki egyik percről másikra hajléktalanná válhat. Hiába munkaképes korú.

És kéépzeld, nem terem minden bokorban munka! Ezt csak a begyepesedett birkák hiszik, akiknek fogalmuk sincs a valóságról. Úgyhogy ne a kérdező életében akarj vájkálni, hanem inkább menj ki a barlangból és jól nézz körül!

2022. ápr. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:
23. Vegig sem olvastam a 19es valaszt. Nem erdekel. Ne foglalkozzon senki az ilyen lehuzo emberekkel.
2022. ápr. 16. 09:29
 25/33 A kérdező kommentje:
KOSZONOM MINDENKInek
2022. ápr. 16. 09:29
 26/33 anonim ***** válasza:
66%

Kedves Tizenkilenceske, nem gondolom hogy illendő volna butaságokat kérdezni attól aki épp kétségbeesetten keresi a megoldást egy szerencsétlen élethelyzetben.

Butácska, sablonos közhelyekkel mint “Munkalehetőség van bőven, aki akar, az tud dolgozni” pedig végképp felesleges fárasztani. Természetesen egy munkára való alkalmasság nem azon múlik, hogy valaki “akar” vagy nem “akar” dolgozni. Az alkalmasság egy sok tényezőből álló dolog, alatta nem csak az egészségügyi alkalmasságot kell nézni, mivel például ha valaki az utcán lakik és nem tud tisztálkodni az teljes mértékben alkalmatlan bármilyen munkára, tehát előbb ezt a problémát kell megszüntetni. Ez általában a szociális háló feladata lenne.

Nem ismerjük a Kérdező pontos körülményeit, ezért nem tudhatjuk pontosan a számára megfelelő megoldásokat sem, annyit tehetünk ha tudunk, ajánlunk neki olyan szervezeteket, egyesületeket ahol a bajba jutott embereknek segíteni tudnak.

Egyébként ha valaki az ilyen szörnyű helyzetében mégis “internetkapcsolattal” rendelkezik, valószínűleg egy nagyon felelősségteljes ember, aki vigyáz a telefonjára mert tudja ha munkát szeretne találni ahhoz nem árt a wi-fi kapcsolat, továbbá telefonon tudják elérni egymást a potenciális munkáltatókkal.

2022. ápr. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
25%

A kérdező azt írta, hogy pár nap múlva lesz hajléktalan, tehát még nem az. Sokféle munka van, biztosan akad olyan, amire megfelelő.

Az pedig, hogy válaszra sem méltat egy kérdést, csak őt minősíti. Hogyan segítsünk, ha nem ismerjük a körülményeket, hogy hogyan került ide?

Egyébként meg nem az utolsó pillanatban kell kapálózni. Ha valaki tudja, hogy rosszul áll anyagilag, időben el kell kezdeni lehetőségek után kutatni. Olyan meg egyszerűen nincs, hogy se kutyája, se macskája. Igenis akarás kérdése. Aki lusta, és csak a sült galambot várja, az fog lesüllyedni. Mert a semmiért senkinek sem fizetnek. Ahhoz le kell tenni valamit az asztalra.


Úgyhogy kérdező, továbbra is várom a válaszod, meséld el, miért alakult így, mi volt a folyamat.


Ha tényleg annyira szorult helyzetben lennél, akkor nem kötekednél vagy válaszra sem méltatnál egy jószándékú embert. De ha csak belekötni tudsz, akkor én nem tudlak sajnálni.


Látatlanban senkinek nem fogok segíteni. Ha megismerem a történetet, akkor tudok segíteni.

2022. ápr. 18. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
87%
Hát van olyan akinek se kutyája se macskája pl aki nevelootthonban nott fel
2022. ápr. 18. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

28#

Szerintem ő is számíthat a nevelőotthonban dolgozókra, és ha nevelőszülőkhöz kerül, akkor pedig rájuk.

De mire kikerül valaki egy nevelőotthonból, már dolgozhat is, ha akar. Amíg ott van, addig tanul, halad az életével, így felkészülten kezdheti el a nagybetűs életet.

Csak ehhez nyilván olyan gondolkodásmód kell, hogy az adott személy a saját életét céltudatosan alakítsa, legyenek hosszútávú céljai, ne éljen kicsapongó életet.

Én is nehéz körülmények közül emelkedtem fel. Ha annó tanulás és munka helyett csak szórtam volna a pénzt, most én is lehetnék nyomorban, de volt eszem és haladtam előre.

2022. ápr. 18. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
A 19-es teljesen jó kérdéseket tett fel.
2022. ápr. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!