Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is azt érzi régen minden...

Más is azt érzi régen minden jobb volt?

Figyelt kérdés
Ma régi iratokat selejteztem, és iszonyat nosztalgikus hangulatba kerültem. Gyakran érzek így, úgy érzem pl 5 éve sokkal jobb volt az életem, és szívesen visszamennék oda. Pedig most is boldog életem van ha úgy vesszük, jó a párkapcsolatom, van egy kisfiam, egész jól megélünk, de visszavágyom azt a szabadságot, amikor a párommal még kettesben voltunk. Akkor a világ is sokkal jobb volt. De ha belegondolok, akkor meg az egyetemi éveimet hiányoltam, a bulizást, hogy előttem állt az élet. Sosem jó ami van, mindig a régi szép időkön gondolkozom, és úgy érzem a jövő csak rosszabb és rosszabb lesz. Más is érez így vagy én vagyok rosszul bekötve?
2022. máj. 6. 12:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2022. máj. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Régen sokkal jobb volt.

Legszívesebben a 2007-es évet élném újra.

De még 2016-ban is sokkal jobb életem volt.

2022. máj. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem te nem arra vágysz hogy vissza menny arra az időre , hanem kikapcsolódásra és szórakozásra amit most nem tehetsz meg , ha én is vissza gondolok akkor csak a jóra tudok , de gondolj vissza a rossz dolgokra is . Szerintem akkor sem volt minden rendben ahogy most sem , nekem is a szüleim 10evvel ezelőtt azt mondtak hogy régen minden jobb volt és ha most megkérdezném most is azt mondanak hogy 10 évvel ezelőtt minden jobb volt . Vannak sajnos olyan időszakok amikor nagyon lehangolt es tehetetlen az ember de tovább kell lépni , szórakozni kell es sportolni . :)
2022. máj. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ez általánosan minden esetben így van.
2022. máj. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát a 2020as évtized eddig ritka gyászos, kezdődött a hatalmas erdőtüzekkel a klímaváltozás miatt, folytatódott a 2 év coviddal ami főleg az elején azért elég para volt, amikor még ellenszere se volt. Most meg az atomháború árnyékában élni nem túl felemelő életérzés. Mondhatni extrém sz*r időket élünk, az elmúlt évtizedekhez képest mindenképp. Innen nem nehéz visszavágyni a múltba, gyanítom a többség így van ezzel.

Személy szerint nekem is szimpatikusabb volt a 2000-es évek életérzése, ha tehetném akkor szinte biztos hogy visszamennék.

2022. máj. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen, de szerintem ez természetes. Valószínűleg pár év múlva nosztalgikus lesz visszagondolni a jelenedre, pl arra, hogy kicsi volt még a gyerek és milyen volt babázni. Pár év távlatából erősen szűrjük az emlékeket és a nehézségekre is pozitívan emlékszünk néha vissza.
2022. máj. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
Én akkor se mennék vissza 5 évvel ezelőttre ha fizetnének. Azóta lett végre munkám amit élvezek, élhető fizetésem, jó lakhelyem, stb.
2022. máj. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%
Én 2000-es évek hiányzik legjobban, mert az év korszak volt életem csúcs pontja. :(
2022. máj. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is a 2000-es évekre szavazok. Húúú azok a techno bulik.... 😄 Istenem, de hiányzik
2022. máj. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Most már én is ezt mondom és nem kell nagyon vissza menni.


Ahogy előttem írták, én 2016-ban kezdtem el dolgozni, és úgy haladtam szépen előre, javult az életem, a körülményeim, a fizetésem. Szerintem ország szinten sokkal kiegyensúlyozottabb, nyugodtabb volt mindenki.


Aztán jöttek erdőtüzek világszinten, majd a Covid és az azt átjáró politika, majd most háborúk. Azt látom, érzem, hogy megint jön a hanyatlás és nagy szarban, stagnálásban leszünk.


Régen örültem volna, hogy van melóm, lakásom, most ezeket inkább érzem nyűgnek. A pénzem semmit nem ér, a lakásom a pénzt viszi.


Összes ismerősöm, meg mindenki sokkal borúlátóbb, lehangoltabb.

2022. máj. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!