Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is azt érzi régen minden...

Más is azt érzi régen minden jobb volt?

Figyelt kérdés
Ma régi iratokat selejteztem, és iszonyat nosztalgikus hangulatba kerültem. Gyakran érzek így, úgy érzem pl 5 éve sokkal jobb volt az életem, és szívesen visszamennék oda. Pedig most is boldog életem van ha úgy vesszük, jó a párkapcsolatom, van egy kisfiam, egész jól megélünk, de visszavágyom azt a szabadságot, amikor a párommal még kettesben voltunk. Akkor a világ is sokkal jobb volt. De ha belegondolok, akkor meg az egyetemi éveimet hiányoltam, a bulizást, hogy előttem állt az élet. Sosem jó ami van, mindig a régi szép időkön gondolkozom, és úgy érzem a jövő csak rosszabb és rosszabb lesz. Más is érez így vagy én vagyok rosszul bekötve?
2022. máj. 6. 12:34
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Tisztelet a kivételnek!

Hihetetlen mértékű frusztráció van az emberekben (mondjuk a mindennapos történések miatt ez nem is akkora csoda; most elsősorban politika, vírus és a háborúk jutottak eszembe), csak sajnos ezt egymáson, vagy a közlekedésben vezetik le az emberek. Eltűnik (vagy már múlt idő) az empátia, előzékenység és ha valakit a hibáival találnak szembesíteni, a támadás az első, vagy konkrétan személyeskedés, ahelyett, hogy végig gondolná a helyzet, mondandó súlyát.


Egyre több a lehangolt, depressziós, szorongó vagy egyéb mentális gondokkal küzdő, csak közben valahogy még mindig lenézik őket és pluszban beléjük rúgnak.


Úgy érzem, állandó bizonytalanságban élünk, illetve a politika végérvényesen olyan dolgokba integrálta bele magát, ahol keresnivalója sem lenne, ezáltal nagy károkat okozva.

2022. jún. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!