Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogyan dolgozzam...

Mit tehetnék, hogyan dolgozzam ezt fel? Hogyan lehet ezzel élni? Van itt esetleg olyan, aki hozzám hasonló?

Figyelt kérdés
Nem rég tudtam meg, hogy "szuperézékeny" vagyok, ami nem csak azz jelenti, hogy érzékeny ember vagyok, hanem, hogy másképp működik az agyam és az idegrendszerem, mint egy "normális embernek".Iszonyatosan sokat szenvedtem az életemben, sose tudtam mi az oka, és most 25 év után hirtelen egy véletlen folytán megtudtam az okát.mindig azt hittem, hogy ha majd tudni fogom legalabb a szenvedésem okát, akkor majd jobban érzem magam, de sajnos ez nem így van, sokkal rosszabb.Ha esetleg olyan valaki olvassa, aki hozzám hasonló nagyon szívesen beszélgetnék.

#szuperézékeny ember
2022. máj. 14. 21:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
33%
Nem lehet, hogy te inkább szenvedni akarsz, mert kényelmesebb? Lelki probléma miatt hogy vagy allergiás minden gyógyszerre? Pedig más megoldás nincsen szerintem, mint szakember, és gyógyszer. Mondom nehéz ezekből kigyógyulni, de ki lehet.
2022. máj. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Mivel a szuperérzékenység nem betegség, így értelemszerűen kigyógyulni sem lehet belőle. Ez egy állapot. Mintha azt mondanád az autistának hogy csak azért autista mert neki így kényelmes, és inkább menjen el kigyógyíttatni magát. Lehetetlen.
2022. máj. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
66%

Na, na!

Az autista nevelhető, és akkor jobban be tud illeszkedni.

A szuperérzékenységgel is lehet valamit kezdeni.

2022. máj. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
52%
A szuperérzékenység nem inkább a depresszióhoz hasonlítható, mint az autizmushoz? Vagy szorongáshoz, pánikbetegséghez? Mert ezekből mind ki lehet gyógyulni, és legtöbbször gyógyszer, és terápia segítségével.
2022. máj. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Kedves 11. Kérlek olvass utána mielőtt véleményt formálsz! A szuperérzékenység NEM lelki probléma. Van lelki aspektusa is bőven, de ez az idegrendszer veleszületett érzékenységét jelenti, és nem, nem lehet belőle kigyógyulni.Talán megtanulni vele élni valahogyan lehet, ha elég ügyes az ember és jó terapeutát talál.
2022. máj. 15. 22:53
 16/16 A kérdező kommentje:
Kedves 14! Nem, ebből nem lehet kigyógyulni és nem is egy állapot. Ez örökké fenn fog állni, mivel egy veleszületett rendellenességnek nem nevezett dolog, mégcsak betegségnek se nevezi a szakirodalom. Gyógyszerezés nem fog rajta segíteni. Az idegrendszer ugyanis egyszerűen másképp működik, mint másoké.
2022. máj. 15. 22:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!