Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem látják be az emberek...

Miért nem látják be az emberek, hogy a Gyakori kérdéseken sokszor a kérdezőnek van igaza? (Ilyenkor, mint a lent leírt esetekben, pedig szinte mindig.)

Figyelt kérdés
Megfigyeltem, hogy ha a kérdező kiír egy komoly tartalmú kérdést, még az esetben is jön a sok kritizálás, belekötés, rosszindulatúság. Nem a trollokra gondolok, hanem az okoskodó/megmondó és gonosz szándékú személyekre.

2022. máj. 16. 12:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
10-es értem én, de azért vannak olyan tények, amik közismertek. Pl. olyan kérdést te sem tartanál helyénvalónak, hogy miért angol anyanyelvű a magyarok többsége. Ugye? Szóval azért vannak tények és félre lehet csúszni egy-egy állítással is, és igen vannak valóban olyan körülmények, amikor a kérdező a saját tapasztalatai alapján ír le valamit, amit mi nem igazán ismerünk.
2022. máj. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"Mondjuk akkor sem a "nincs igazad" vonalat erőltetem, hanem hogy létezik más nézőpont ahonnan az a dolog másként néz ki."


Ez sok esetbe nem jó pl:.


Miért van az hogy a földet kereknek mondják mikor lapos


Ebben a kérdésben mi az ami megálja a helyét akár tudományosan akár bárhogy máshogy? Semmi! Ezért lehet leírni hogy nettó f@szság mert hogy a föld még mindig nem kerek hanem geoid és a lapos földet már évszázadok óta megcáfolták.


Ez egy példa erre nem lehet azt mondani hogy a saját véleményem alapján f@szság mert nem saját vélemény hanem a 8 milliárd emberből 7,9 milliárd embernek a véleménye ami tudományos alapokon nyugszik és sok ilyen kérdés a tudomány és vagy bármi más által már rég megcáfolt konteós elméletet és vagy véleményt megcáfolt

2022. máj. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

12 minden csak nézőpont kérdése.


Ha azt mondom, egy test gyorsulása egyenesen arányos a rá ható gyorsítóerővel, az emberek 90%-a szerint igazam van. Csak 8-10% kételkedne. De lehet sokat is mondtam.


Ugyanez a Földdel is. Aki csak egy kis szeletet lát, pl. pár hold termőföldet, annak olyan mindegy, hogy az egész lapos, vagy épp krumploid.

2022. máj. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
13# nem is azzal van a baj azzal van a baj ha úgy köt bele hogy semmit de semmit nem tud felhozni bizonyítékként miközbe én meg kb az egész google belinkelem.
2022. máj. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Sztem nincs ebben semmi meglepő: a magyarok nagy része a való világban is pont ilyen tudálékos, kötekedő hangember, aki borzasztóan túlbecsüli a képességeit.

Ez pedig egy lejtmenetben lévő oldal, ahol lassan már csak frusztrált emberek vannak levezetni a feszültséget.

2022. aug. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!