Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért vált ki az emberekből...

Miért vált ki az emberekből indulatot ha egy nő nem dolgozik?

Figyelt kérdés
4 éves kisfiam egy éve ovis és mivel nagyon gyakran beteg így úgy beszéltük a férjemmel, hogy egyenlőre felesleges munkát keresnem. Mindenki kérdezgeti dolgozok e már meg, hogy milyen rossz lehet, hogy nincs munkám, mit szól a férjem stb. Egy kis faluban élünk, elég sok anyuka nem tud gyerek után elhelyezkedni. Nem azt mondom, hogy nem akarok, de tényleg egyenlőre nem látom így értelmét.

#Munka, anya, gyerek,
2022. jún. 16. 15:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%

Hogy indulatot miért vált ki azt nem tudom, szerintem mindenki azt csinál az életével amit akar.


Viszont sokak számára érthetetlen hogy miért akar egy felnőtt ember folyton "csak otthon ülni", illetve nem sok család tudja megtenni hogy egy keresetből éljen.

2022. jún. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%

Nem csak az vált ki indulatot, ha egy nő nem dolgozik, hanem igazából bárki. Pedig ha azt nézed, a régi világban is otthon volt a nő, gyereket nevelt, háztartást vitt, és az is kemény munka. Ha megteheted, hogy otthon maradj, akkor jól teszed, mert később a kicsi meg fogja hálálni, hogy vele voltál betegen.


Egyébként szerintem a munka túlértékelt a társadalmunkban. Nyilván én is dolgozom, de engem igazából csak a biztos, fix kereset vonz benne.

2022. jún. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%
Ne foglalkozz vele ki mit mond. Utalok faluban lakni, engem is mindig probalnak faggatgatni mindenrol, regen sikerult is. Most meg mar senkinek nem koszonok es igy is probalnak kerdezoskodni de még a csaladtagjakmrol is, mi kozuk hozza? Kinevetem oket. :D ne torodj veluk.
2022. jún. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
72%
Na ezért nem megyek falura lakni...
2022. jún. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%
Nem "az emberekből, hanem csak "bizonyos emberekből". Mindegyikükből más és más miatt. Ha tényleg érdekel, az adott embertől kell megkérdezned - és még akkor sem biztos, hogy megtudod az igazságot, mert lehet, hogy ő maga sem érti, hogy miért vált ki belőle indulatot, bármit mond is.
2022. jún. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem azért, mert sokan güriznek minimális fizetésért alja munkát, amit utálnak. A magyar emberek többségében meg kialakult ez a 'ha nekem szar, a másiknak is legyen' mentalitás. Ő csak azt látja, hogy ő kidolgozza a belét is, te meg nem csinálsz "semmit", a dolgok hátterébe bele sem gondol.

De amúgy ne foglalkozz velük, élj úgy, ahogy neked a legjobb.

2022. jún. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
87%

Nekem sincs már olyan másfél éve munkám mert elköltöztünk másik városba.

De nekem még gyerekem sincsen, szóval ha valaki megtudja, hogy nem dolgozom egy ideje és még munkát sem keresek, mert jelenleg nem is szeretnék (megvannak az okai) akkor az szokott furcsa lenni az embereknek, hogy hogyan merészelek én itthon lenni, mikor gyereket sem nevelek, meg fiatal vagyok, tiszta gáz vagyok..

Persze nem mondják, csak biztos gondolják, mert aki alig ismer az nem tudhatja mi áll a háttérben, csak azt feltételezi, hogy egy lusta, naplopó vagyok.

Csak tudnám miért fáj ez bárkinek is mikor ezzel neki semmit sem ártok azt nem tudom. Meg miért feltételezi mindjárt, hogy mennyire szar az életem azt sem tudom.

2022. jún. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
20%

"az szokott furcsa lenni az embereknek, hogy hogyan merészelek én itthon lenni, mikor gyereket sem nevelek, meg fiatal vagyok"

Igen, képzeld, a legtöbb fiatal akkor is dolgozik, ha nem nevel gyerekeket, ezért van az, hogy igenis furcsa nekik. De neked mi a furcsa abban, ha valaki ezt furcsának találja?


"miért feltételezi mindjárt, hogy mennyire szar az életem"

Aki szereti a munkáját, vagy legalábbis tudja, hogy értelmes munkát végez, az úgy gondolja, hogy szar lenne, ha nem végezhetné az adott munkát - ez lehet az oka, hogy úgy gondolja, a te életed szar.

Egyébként honnan veszed, hogy azt gondolja? Lehet, hogy nem is gondolja azt, csak te úgy hiszed.

2022. jún. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
81%

"Igen, képzeld, a legtöbb fiatal akkor is dolgozik, ha nem nevel gyerekeket, ezért van az, hogy igenis furcsa nekik. De neked mi a furcsa abban, ha valaki ezt furcsának találja?"


És? Közöd?

Leszarom ki nevel gyereket és ki nem. Én megtehetem, hogy nem vállalok jelenleg munkát, az, hogy más nem, az az ő baja.

2022. jún. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%

Egyébként meg senkinek semmi köze a másik életéhez mikor semmit sem tud róla, nem tudom te is mi a szart foglalkozol velem, a saját portáddal foglalkozzál inkább.

Nem kötelező gyereket sem nevelni, és ha az ember nem talál megfelelő munkát és nem is sürgős, akkor joga van ahhoz, hogy gyerek nélkül is otthon legyen.

Az, hogy neked ez nem tetszik sajnos senkit sem érdekel.

Kopj le rólam légyszi!

Akkor ezzel az erővel az is furcsa lehetne, hogy minek vállal valaki három gyereket mikor már az elsőnek sincs mit zabálni adni.

Az már inkább idiótaságra vall.

Majd még én érezzem magam rosszul, azért mert másnak szar.

2022. jún. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!