Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért vált ki az emberekből...

Miért vált ki az emberekből indulatot ha egy nő nem dolgozik?

Figyelt kérdés
4 éves kisfiam egy éve ovis és mivel nagyon gyakran beteg így úgy beszéltük a férjemmel, hogy egyenlőre felesleges munkát keresnem. Mindenki kérdezgeti dolgozok e már meg, hogy milyen rossz lehet, hogy nincs munkám, mit szól a férjem stb. Egy kis faluban élünk, elég sok anyuka nem tud gyerek után elhelyezkedni. Nem azt mondom, hogy nem akarok, de tényleg egyenlőre nem látom így értelmét.

#Munka, anya, gyerek,
2022. jún. 16. 15:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
30%

"Egyébként meg senkinek semmi köze a másik életéhez mikor semmit sem tud róla, nem tudom te is mi a szart foglalkozol velem"

Mindenki azzal foglalkozik, amivel akar. Ha nem írtál volna ide, akkor nem lett volna mihez hozzászólnom. Így viszont miért ne tehettem volna meg?


"joga van ahhoz, hogy gyerek nélkül is otthon legyen"

Persze, hogy joga van, csak itt most nem ez a téma, hanem az, hogy miért találhatják egyesek furcsának, ha valaki fiatalon, gyerek nélkül nem dolgozik. Leírtam, hogy miért.


"Az, hogy neked ez nem tetszik sajnos senkit sem érdekel."

Fogalmad se lehet róla, hogy tetszik-e nekem vagy nem, hiszen arról nem írtam.


"Kopj le rólam légyszi!"

Ez valami üldözési mánia? Nem veled foglalkozom, hanem a témával.


"Akkor ezzel az erővel az is furcsa lehetne, hogy minek vállal valaki három gyereket mikor már az elsőnek sincs mit zabálni adni."

Hát furcsa is. Szerinted nem?


"Majd még én érezzem magam rosszul, azért mert másnak szar."

Igen, tényleg üldözési mánia...

2022. jún. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
72%

Igen, hát nagyon okosat is szóltál most egyébként :)

Roppant megerőltető egy karriered lehet ha még mellette ráérsz életmódtanácsokat is adni idegeneknek kisregényekkel karöltve.

Meg úgy látom időközben még ledoktoráltál is, és megállapítottad a mentális problémáimat.

Ez igen! Le a kalappal!

2022. jún. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem mind a modern feminizmusnak köszönhető, ami többet ártott a nőknek, mint használt. Belebeszélik a nőkbe, hogy márpedig muszáj dolgozni, karriert építeni, különben egy nulla vagy. Azok a nők meg már le vannak nézve, akiknek fontosabb a család, és úgy döntenek, hogy pár évig ilyen-olyan okokból a nő háztartásbeli lesz. Szerintem ne foglalkozz ezekkel, a ti életetek, a ti családotok, az, hogy milyen döntéseket hoztok a ti családotok érdekében, az csakis rátok tartozik, nem pedig kívülállókra.
2022. júl. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
17%

Mert azt várják,hogy felvegyék őket,és a főni asztala alatt marketing managerként keressenek többet,mint azok akik dolgoznak is.

Egyszerű kiválasztani a legsikeresebbet,mint valaki mellett együtt dolgozni érte.

Már manapság fel lehet vágni azzal,hogy ha nőként dolgozol.

Férfi nem vághat fel azzal,hogy dolgozik,max követelheti hogy meg legyen érte becsülve,és megmondják neki hogy bocs...

Tehát nem dolgozni oké,ha dolgozol az 1000x többet ér mint alapból,mert a nem dolgozás az alap.

Az nem 0,hanem 1.

Férfiként dolgozni 0.

2022. júl. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Semmi más irigység. Más nem teheti meg, hogy otthon maradjon és úgy vezeti le a frusztrációját hogy beszólogat annak aki megteheti. Na meg van 1-2 tényleg munkamániás is aki tényleg nem érti de azt meg én nem értem nekik minek kellett gyerek. 4 éves kicsike még és ha megteheted jó ha otthon maradsz vele. Egészségesebb erősebb lelkületű felnőtt lesz belőle. Ha meg soha többet nem kell dolgoznod és nem hiányzik akkor is mindenki jól jár. Legalább lesz időd a gyerekre meg a férjedre meg a haztartasra is és fizikailag sem puklansz le. Nem mellesleg az is munka.
2022. júl. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ma egy nőtől az az elvárás, hogy jó feleség, jó nő, jó anya, jó háziasszony, jó munkaerő legyen. Szerintem ebből egy is sok. :)

Ha otthon vagy hátha több is sikerül. Ha megteheted maradj amíg lehet. Így magatokért dolgozol amúgy meg egy cégért tennéd ami nem a tiéd. Nem kifizetődőbb ez? :)

2022. júl. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
8. Engem leépítettek önhibámon kívül mert a cégnél 20%os leépítes volt. Azt küldtek akinek a legkevesebb vegkielégitést kellett fizetni. Akkor még szerettem a munkámat nem akartam máshol dolgozni így nem dolgoztam 1 évig amíg vissza nem vettek. :D Megtehettem mert kaptam munaknélküli segélyt. Azért közben elkezdtem egy másoddiplomát időtöltésnek. De nyáron pl nem csináltam semmit csak nyaralgattam a munkanélkülimből egész jól fizetett. :D És nem hiszem, hogy bűntudatot kéne éreznem emiatt. Most már nem szeretem a munkámat kiégtem ha megtehetném tuti nem dolgoznék többet. Nem hiszek a kötelező szemvedésben az meg nem falu vagy város függvénye, hogy megszólják az embert. Mindenhol vannak irigyek. Az akkori párom sem tudta elviselni, hogy nem dolgozom pedig én nem szorultam senkire. Egy fillért nem kértem senkitől. :D irigység irigység irigység.....
2022. júl. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!