Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A vonat végállomáson kéregető...

A vonat végállomáson kéregető romák azok tényleg szegények vagy csak könnyű pénzszerzés nekik?

Figyelt kérdés
A Győri vasúti végállomáson szoktam mindig várni a vonatot munka után. Elég sokszor jönnek romák pénzért hozzám. Gondolom úgy vannak vele, hogy kis gizda szemüveges magyar gyerek akitől könnyű lesz pénzt kiszedni. Olyan indokokat mondanak, hogy 3 napja nem ettek meg kell a vonatra mert nincs pénzük vonatjegyre. Ez igaz lehet vagy csak életvitelszerűen kéregetnek?

2022. jún. 18. 16:06
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
66%
Kérdező, megkérdezhetem milyen idős és nemű vagy?
2022. jún. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Is-is.


Ausztriában pl vannak a románok vagy más szegényebb országi emberek,aki ezzel foglalkoznak.

Van nekik a vajdájuk, ad nekik szállás, kaját, aprópénzt, ezért cserébe a vajdának kéregetnek.

Reggel a vajda el megy a csapatért kisbusszal, majd a város részein ki teszi őket kéregetni,napvégén pedig össze szedi őket és vissza viszi őket, na meg be szedi a pénzt tőlük ez gondolom Magyarországon is működik.

2022. jún. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

Győri vagyok és kamuznak, persze mindig ad vki nekik különben nem lennének ott. Amúgy nem kell velük foglalkozni


Nem kell velük foglalkozni? Most viccelsz? Egy fiatal cigány gyerek jött oda hozzám aztán még nekem kellett magyarázkodni, hogy nincs pénzem. Mondta nekem, hogy ha kamuzok akkor kapni fogok. Beszélt volna hozzám én meg nem foglalkozok vele akkor szerintem agyonvert volna. Azóta főleg megfogadtam, hogy azért mindegyiknek elmondom nincs pénzem nehogy megverjenek.

2022. jún. 18. 20:31
 24/24 A kérdező kommentje:

Akik azt mondják hogy nem ettek semmit háromnapja azok kamuznak.


Őszintén nem tudom. Nem tudom ellenőrizni a sztorit, hogy igaz egyáltalán amit mondot. Azt sem tudtam kicsoda. Ruhája normális volt meg büdös sem volt. Szóval hajléktalan biztosan nem volt. Meg lényegtelen mert én senkinek nem adok mert munkás vagyok véges fizetéssel. Nem azért rohadok 12 órát a munkahelyen, hogy elosztogassam. Menjenek kérjenek a gazdagoktól, ott a Orbán Viktor vagy a Mészáros Lőrinc például, Kérjenek tőlük. Ez a szomorú, hogy ezek a koldulok pont a nem pénzes dolgozokat zaklatják nem a gazdagokat.

2022. jún. 18. 20:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!