Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy biztonsági őr lefotózza...

Egy biztonsági őr lefotózza az embereket. Ilyet lehet?

Figyelt kérdés
Lányomat és a barátait lefotózta egy biztonsági őr. Elmondásuk szerint nem csináltak semmi rosszat, egyik barátjukat várták este, hogy végezzen a munkával és együtt menjenek haza, mert nem jár már akkor busz sem. 40 perce lehettek ott és ültek a járdaszegélyen, beszélgettek majd egyszer csak lefeküdtek és úgy nézték az eget. Mikor felültek lefotózta őket hátulról egy biztonsági őr? Ehhez van joga? Csinálhat ilyet? Nem kérte meg őket a távozásra mert ezután maguktól elmentek, de az szabályszerűbb lenne ha esetleg elküldi őket és nem csinál képet.

2022. jún. 28. 01:58
1 2
 1/15 anonim válasza:
93%
Nincs joga hozzá és oka se hogy lefotózza őket. Személyi jogok megsértése.
2022. jún. 28. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Kérdőre is vonnám szülőként az őrt, a gyerek biztos be tudja azonosítani. Ha kiderült melyik dolgozóról van szó, gyerek nélkül elbeszélgetnék vele.

Nincs joga fotózni vásárlókat, járőkelőket. Meglehet, másokkal is eljátszotta már, ha fény derül rá, majd a felettesei döntenek a sorsáról. Ilyet ne játsszon egy biztonsági őr. Ha gondja van egyesek viselkedésével, szóban közölje maximum.


Ui: Jó dolog, ha a gyermeked ilyen részletességel elmesélte neked a történteket. Ritkaság, maradjon ilyen a kapcsolatotok. Így mindig tudsz majd neki segíteni, ha szüskéges.

2022. jún. 28. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
18%
Engedd el a dolgot. A biztiőr majd a vállát vonogatja, hogy nem is őket fotózta, a képet meg már törölte. Amúgy meg a járdán feküdtek?! Nekem is szemet szúrt volna.
2022. jún. 28. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%

Ilyen esetben nem azért kell szólni, mert meglesz a kép, a bizonyíték, mert valószínűleg már rég kitörölte vagy letagadja nemes egyszerűséggel. Azért van jelentősége a jelzésnek, mert lehet rendszeresen másokkal is megteszi, ami nem normális. Az már szemetszúr a vezetőségnek, ha rendszeres panasz érkezik a viselkedésére.

A betonon fekvés pedig egy dolog, gyerekek, ha annyira illetlen viselkedésnek minősül valaki szemében, maximum szóvá teheti egy felnőtt, de semmiképp nem fotózgathat önkényesen.

2022. jún. 28. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Hátulról? Az nem képmás...
2022. jún. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
35%

Egyik este úgy elkapnám és megverném, hogy amikor felkel akkor elbizonytalanodna abban, hogy ő biztonsági őrként dolgozott-e egyáltalán eddig?


3 esetben zaklatta egy hibbant pasi az exbarátnőmet, követte az utcán, fényképezgette, 3 alkalommal tett feljelentést, és mind a 3 alkalommal a rendőrök mondták jegyzőkönyvön kívül, hogy nem tudnak semmit tenni, és ha tehetjük, akkor egy nem forgalmas nem bekamerázott kieső helyen kapjuk el, és verjük meg.


És tényleg ez volt a megoldás, a barátnőmet egyik nap megint követte, ő elcsalta egy kieső erdős részre, ahol én pedig elkaptam az embert és jól megvertem.


Józan paraszti ésszel az ilyen ember nem fog a rendőrségre se bemenni, mit mondana, követtem egy embert, erre megvertek? :D

2022. jún. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
97%

#6: "Józan paraszti ésszel az ilyen ember nem fog a rendőrségre se bemenni, mit mondana, követtem egy embert, erre megvertek? :D"


Nem követtem én senkit, sétáltam, élveztem a friss levegőt erre ez az állat nekem jött és csak úgy megvert! Ez bizony garázdaság, csukják le!

2022. jún. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Shaddark ***** válasza:
100%

Szerintem engedd el, a bizti őr nem túl okos, ám szeretné magát ő is valakinek érezni, ezért tol ilyeneket.

Joga nins hozzá, sőt kifejezetten tilos, de attól hogy ő szarul érzi magát neked sem lesz jobb. Csak elmegy egy halom időd.

Mondjuk ha neked is kompenzálni kell valamit akkor feljelentheted, és együtt próbálhatjátok a kisebbségi komplexust valamiféleképpen eltakarni magatok és mások előtt. Mert akinek igaza van az aztán hű de...

De ha értelmes ember vagy akkor belátod hogy ez csak egy szimpla kisember szeretne többnek látszani effektus, ami nem jó ugyan, de nincs vele különösebb gond.

2022. jún. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
65%

"a bizti őr nem túl okos"

Meg te sem. Mi tilos egy hát lefényképezésében?

2022. jún. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Shaddark ***** válasza:
52%
Őrizd a teret, ne ide írogass mert ha nem figyelsz, megint lefekszik valami renitens...
2022. jún. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!