Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Segítség! Hogyan kezeljem ezt...

Segítség! Hogyan kezeljem ezt a szituációt óvónőként?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van a csoportomban egy kisfiú, három éves, aki úgy amúgy értelmes fiúcska, viszont abban is biztos vagyok hogy vannak fejlődési lemaradásai. Sokszor érdekes dolgokat állít, anyuka is észrevette hogy Valami nem oké vele, folyton ellenkezik, azt mondja sírni akarok, ha elkezdi a sírást, hirtelen röhejbe csap át az egész, nagyon instabil érzelmileg, fura hangokat ad ki néha és szórakozik rajtuk. Az utóbbi időben az én nevemet (Aranka) kezdte el “csúfolni”, nevet rajta , viccesnek találja, azt mondja Arankaki, és semmi nem használ arra, hogy hagyja abba. Próbáltam kedvesen, próbáltam elmagyarázni hogy mások nevével nem gúnyolódunk, próbáltam úgy tűnni mintha szomorú lennék….

Sajnos semmi nem hat, a gyerek csak mondogatja és nevet egyedül. Félek attól hogy a többi gyerek is meghallja és tudjátok milyenek a gyerekek…. A gúnyos válaszoktól kíméljetek, ha pedig voltatok hasonló szituációban, kérlek segítsetek! Köszönöm



#óvoda #óvónő #Kényes szituáció
2022. júl. 2. 06:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%

Kölyökként én is furcsa voltam, mégsem vagyok autista, meg semmi egyéb. Ez már csak a mai modern társadalom hülyesége, hogy ha már valaki nem olyan, mint a többiek, akkor már biztos dilihàzba való, meg kisegítőbe.

A gyereket meg kellett volna nevelni a szülőknek, ennyi. De ez csak én véleményem, nyilván nem 100%-ig kizárt, hogy nincs valami baj. Csak a saját példámból indultam ki.

Apukàval beszéltél, anyuka nem jár be? Próbálj meg beszélni vele is, ha elkapod.

2022. júl. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

11 én is ezt hittem míg nem született autista gyerekem. :(

Hát most jól megszivtam.

Nevelnem én, de nem lehet, mert nincs benne motiváció, hogy azt csinálja ami helyes vagy értelmes lenne, mert nem érdekli az, ami a normális embereket.

Egyszerűen nem érti a következményeket és nem érdeklik a reakciók. Mintha egy 9 hónapos értelme lenne egy 4 éves testében. Egy 9 honapost sem lehet megtanítani arra hogy fogja be, ne kenje szét a puret és jatszon szépen a szobájában.

2022. júl. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
73%

Gyerekként én is szerettem mindenféle hülye hangot kiadni, akár órákig el tudtam ezzel szórakozni (képzelem, milyen idegesítő lehetett). Mára már zenész lettem, úgyhogy mondhatni ez lett a foglalkozásom :D.

A nyelvi játékok is érdekeltek mindig, ha akkoriban kitalálok egy olyat, hogy Arankaki, nagyon büszke lettem volna magamra. Sajnálom, hogy nem tudok segíteni, sajnos én is bűnrossz voltam :/.

2022. júl. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
8-as vagyok. Nem értem miért pontoztok le. Nem azt mondtam, hogy autista, hanem, ha autista, akkor spéci ovi suli kell neki.
2022. júl. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
73%

14 én nem pontoztalak le, de ha valaki igen akkor azért mert ez nem megoldas.

És nem azért mert szent integráció, mert nincs integráció, csak ez a bedobjuk a fogyatekost a többiek közé hátha boldogul, aztán nem.

De nem nagyon vannak beszélő autistaknak spec ovodak. Vidéken elérhető távolságban tuti nem. A nagyon súlyos eseteknek vannak, de oda nem tudsz egy ép értelmű, nem súlyosan érintett gyereket betenni.

Ha lenne olyan ovoda, szerintem mindenki odavinne az autista gyereket mert legalább nem mindig az övé lenne a problémás.

2022. júl. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
39%
Utolsó butaságot beszélsz. Ha nem ismered a témát ne okoskodj. Van ilyen ovi, suli. Nagyobb városokban biztos. Tapasztalat. És a többi gyerekkel is kiszúrás, ha egy magatartás zavaros gyerektől kell félniük minden nap. Speciális gyerekhez speciális nevelők kellenek. Ez van. Nem saját példa, de ismerek ilyet többet is.
2022. júl. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtteknél sok pszichológiai esetben a tükröt szokták javasolni. Nem vagyok benne biztos, hogy ez csak felnőtteknél lehet célravezető.

Mit gondolsz, ha ennek megfelelően cselekednél és te is tükröznél?

2022. júl. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
64%
16 sajnos érintett vagyok. Lehet hogy szerinted lehetőség az hogy napi 80 km-ert meg két órát autozzak a gyerekeimmel azért hogy intézménybe legyenek csak hát ennél olcsóbb ha otthon vagyok velük.
2022. júl. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

17-es, ez azt jelenti, hogy leutánzom a gyereket?


Anyukával beszéltem, apuka sose jön a gyerek után. Anyuka mondta, hogy nem tudja meggyőzni a férjet…

2022. júl. 3. 17:42
 20/20 anonim ***** válasza:
50%
Sztem semmi baja nincs, kicsit èretlen , idetlen. Tereld el a figyelmet ha elkezdni
2022. júl. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!