Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért adnak a szülők mostanába...

Miért adnak a szülők mostanában furcsa neveket a gyerekeiknek?

Figyelt kérdés
Az ismerőseim körében nemrég született egy Zejnep nevű kislány. Utánanéztem, és rájöttem, hogy nagyon sok fura név van. Pl. Tűzvirág, Kolen, és ezek egyre gyakoribbak. Ez miért van? Mindenki különleges akar lenni?

2022. júl. 5. 11:33
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
7%
Én például a Lenin nevet adnám a fiamnak, ha születne! Erre garantált, hogy mindenki felfigyel! -Kicsit nyálas lenne minden este a felső ruházata, de a foglalkozás elérné a célját, - foglalkoznának vele! :)
2022. júl. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
22%
Bocs, tényleg nem bántásból, de nekem a Csaváról azonnal a Csivava ugrik be, szal nem gondolom túlzottan normális névnek. Boccs. 😄
2022. júl. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
8%
Hát, amikor egy hetvenesévekbeli gyakoricsaládnevű Csaba és egy nyolcavanasévekbeli méggyakoribbcsaládnevű Henrietta családot alapít, akkor szerintem teljesen érthetőek a gyerekkori traumáik, amik a ritkább nevek felé terelik őket... :D
2022. júl. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
87%
Valljuk be a szülők többsége a retardáltság különböző fázisain létezik, akik alapvetően nem képesek összetett gondolatokra, és pont olyan nevet adnak a gyereküknek mint egy házi kedvencnek.
2022. júl. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem lehetett pl az is a cél, hogy ha kiabálnak a gyereküknek a játszótéren; akkor egyértelmű legyen az, hogy kinek szólnak. És akkor volt, aki behozott valami egyedi nevet a gyerekének, azt másvalaki, akinél kicsit később jött a gyerek, ő is meghallotta;és örült neki, megtetszett neki, hogy pl milyen egyedi, vagy milyen egyedi hangzású, nem is gyakori; és akkor ez annyira egyedi hangzású volt, meg nem szokványos, hogy egy idő után népszerű lett, és gyakori lett.


Szóval annyira egyedi volt, hogy felkapták.

Tehát végeredményben ,,nem jött be a számításuk azzal a névvel, mert mások is, és egyre többen megismerték azt az adott nevet; és akkor így tehát elterjedt; és gyakori lett.


Meg még pl sokmindenkinek nincs névötlete, ami nekem alapból meglepő; mert nekem már évtizedek óta megvannak a kedvenc neveim; és akkor meghall egy nevet az utcán, hogy úgy szólítanak egy nevet; és akkor gondolja, hogy az az ő gyerekének is jó lesz, meg pl gondolhatja is, hogy amúgy tetszik neki (mármint saját magának, aki pl itt a példámban gondolkozik; most arra gondolok :) )

2022. júl. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
39%
Hát én a saját példámból tanulva sokkal jobban örültem volna ha a szüleim egy számomra jobban tetsző, egzotikus nevet adtak volna nekem nem pedig egy már már milliószor elcsépelt "magyar" tucat nevet. Nyílván nem a fent említett Zejnepre meg hasonlókra gondoltam de azért valljuk be hogy a magyar keresztnevek listája elég korlátozott és ingerszegény.
2022. júl. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

"Én például a Lenin nevet adnám a fiamnak, ha születne! Erre garantált, hogy mindenki felfigyel! -Kicsit nyálas lenne minden este a felső ruházata, de a foglalkozás elérné a célját, - foglalkoznának vele! :)"


Szerintem meg senki nem foglalkozna vele.

2022. júl. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Különleges, ill. egyedi nevet akarnak, nehogy legyen még egy ugyanolyan nevű az oviban, suliban. A hagyományosabb neveket sokan régimódinak, vagy egyenesen öregesnek gondolják. De biztosan olyan is van, aki kifejezetten divatnevet akar, nehogy kilógjon a sorból a gyerek, és azon belül próbálja nem a leggyakoribbat választani. Vagy van, akinek egyszerűen ilyen az ízlése.
2022. aug. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert azt hiszik, hogyha különleges nevet adnak a gyereknek, akkor az is lesz, holott a különlegességnek nem a névválasztásban, hanem az emberi értékekben kellene rejtőzniük.

+ Sokan elfelejtenek gondolkodni, hogyha mindenki különleges nevet választ, akkor az fog különlegesnek számítani, aki egy tök egyszerű keresztnevet ad. 100 Kolen, Hanna, Zoé és Noel között a Julianna fog különlegesnek számítani.

2022. aug. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!