Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért adnak a szülők mostanába...

Miért adnak a szülők mostanában furcsa neveket a gyerekeiknek?

Figyelt kérdés
Az ismerőseim körében nemrég született egy Zejnep nevű kislány. Utánanéztem, és rájöttem, hogy nagyon sok fura név van. Pl. Tűzvirág, Kolen, és ezek egyre gyakoribbak. Ez miért van? Mindenki különleges akar lenni?

2022. júl. 5. 11:33
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
18%
Mert nő az etnikum aránya a népességben és az ő ízlésük másmilyen a nevek terén...
2022. júl. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 Andizsuzsi ***** válasza:
91%

"Feltűnési mánia, azt akarják hogy különleges legyen"


Mondjuk a Zétény és az Emőke is elég régi, és mindkettő magyar név.

2022. júl. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
#5: Csak azt felejted el, hogy a ritka nevek csak addig ritkák, amíg nem kezdi el boldog-boldogtalan a gyerekének adni azokat. Az én gyerekkoromban (25 éve) például nem is hallottam még a Benett névről, lehet, hogy anyakönyveztetni sem lehetett még akkor, ma viszont minden második kisfiú, akivel találkozok Benett. Szóval igen gyorsan elvesztette ez az új név is a varázsát, mára már semmi egyedi nincs benne. Ugyanez lesz a török nevekkel is, amiket mostanában adnak az újszülötteknek. Pár év múlva már nem lesz különleges, mert mindenkit úgy hívnak majd.
2022. júl. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 Metionin ***** válasza:
91%
Mindig divat volt különleges nevet adni, csak az változik, hogy épp mi a különleges. Egykor a Kitti, Vivien, Márkó is az volt, mostanra meg beolvadtak, mert sok van. Nézd meg pl. a Csengét vagy a Zoét, én 32 vagyok és gyerekkoromban ezek ritkák voltak, ma meg egy osztályban van 3-4. Ugyanez van most a Hannával, Emmával és társaival.
2022. júl. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
22%
#9🤦‍♂️🤦‍♂️
2022. júl. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
92%
Valamikor a kilencvenes évek végén egyik bunkó tanár megkérdezte a Hanna nevű osztálytársamat, hogy melyik tévésorozatból van a neve. Ma meg már minden második kislányt így hívnak.
2022. júl. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
29%

Mert követni kell a régi, ősi magyar hagyományokat: Adela, Adeodáta, Adina, Adonika.

Veszett szépek...

2022. júl. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 Metionin ***** válasza:
78%
16.A Hanna az egyik kedvenc nevem és régebben, amikor mondtam, sokan kb. ugyanígy reagáltak.
2022. júl. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Abban a tévképzetben élnek, hogy attól "különlegessé" válik a gyerekük.
2022. júl. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha már a gyerek nem különleges, hanem ugyanolyan szürke tucat, mint aki megcsinálta, legalább a neve legyen az.
2022. júl. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!