Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mások miért sokkal jobbak,...

Mások miért sokkal jobbak, mint én?

Figyelt kérdés

Tudom hogy nem jó dolog, de szoktam másokra irigykedni. Ilyenkor én nem szoktam rossz dolgokat kívánni nekik, csak szeretném, ha nekem is megadatnának ezek a jó dolgok. Sose volt önbizalmam, bár nincs is mire, mert nem vagyok ügyes, és nem is értek semmihez. Mások viszont olyan életrevalóak, én meg egy nagy nulla vagyok így 28 évesen.

Másoknak már ennyi évesen gyerekük van, házasságban élnek, szép helyeken nyaralnak, míg én meg depressziós vagyok.


2022. júl. 22. 10:14
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

#10

Milyen együttérzés, mikor a gyakorin nem ez az első ilyen önsajnáltatós kérdés van? Milyen együttérzés, mikor a kérdező 28 éves, és úgy sír itt, mint egy 5 éves?


De arra az egy dologra képtelen válaszolni, hogy ő mit tesz azért, hogy javítson saját helyzetén, őt mi teszi boldoggá, mit tesz azért, hogy boldog legyen..stb, erre képtelen válaszolni, de irigyli más boldogságát, és az ilyen vár együttérzést? Bocsi, de az ilyennel nem lehet együttérezni, maximum akkor, ha regény formájában már leírta volna, hogy ezt és ezt tette azért, hogy javítson helyzetén, de még mindig nem sikerült...stb.. hogyan tudnánk ezen javítani.. de a kérdező nem ilyen. Ő csak más boldogságát irigyli, azt hiszi, hogy mindenki jobb tőle, pedig ő is lehetne boldog és sikeres, ha nem a seggét meresztené a gyakori előtt, hanem felkelne és tenne azért, vagy ezt is a szülei oldják meg helyette? Vagy mégis mit akar az élettől ennyi évesen?


Ő számomra egy rinyálós óriáscsecsemő. Szidhatsz azért, amiket leírok, és ahogyan, de a kérdezőféléket nem tudom sajnálni, együttérzést érezni velük, meg pláne nem.


28 évesen tanuljon már meg az ember felelősséget vállalni a saját életéért, tetteiért és hogy ő maga alakítja saját életét. Vagy mégis mit vár? Hogy majd a szülei még a boldogságot is a picike feneke alá teszik?


Most igen, leírta bánatát, és megoldódott valami? Innentől kezdve nem lesz irigy mások boldogságára? Ajánlom a kérdezőnek, hogy olvassa el:

dr. Almási Kitti: Irigység című könyvét. Sokat fog belőle tanulni.

2022. júl. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!