Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Emiatt nem lennék annyira...

Emiatt nem lennék annyira értékes, mint más lányok?

Figyelt kérdés

Szerintem nem kell senkinek sem bemutatni a mai fiatal lányok túlnyomó részét, hogy hogyan öltözködnek és viselkednek, milyen képeket posztolnak magukról, hogy bánnak másokkal és sorolhatnám napestig. Több ilyen ismerősöm van, de elég egy étteremben, tömegközlekedésen, utcán szembesülni azzal, hogy egyesek milyen stílust engednek meg maguknak. Egyfelől nagyon primitívnek tartom, amikor valaki mások felé helyezi magát és ennek hangot is ad, másrészt viszont az a tapasztalatom, hogy a mai világban erre van igény. Az ilyen lányokra akármit lehet mondani, de azt, hogy csúnyák nem.

Ezzel szemben ami engem illet: szerény vagyok, udvariasan viselkedek másokkal, reálisan látom a dolgokat és nem mutogatom magam az interneten és teljesen konkrétan mindenki átnéz rajtam. Elég sokat morfondíroztam, hogy mit kellene csinálnom, hogy “felzárkózzak” a mai elvárásokhoz, de egyszerűen nem megy, nem tudok kibújni a bőrömből. A kérdésem az, hogy szerintetek mennyire vagyok nyomi ezek miatt? Meg úgy eleve mit gondolnátok egy olyan lányról, mint én? Esetleg ötletek, hogy hogy tudnék megfelelni valamilyen szinten a mai “elvárásoknak”, hogy a fiúk engem is észrevegyenek?



2022. aug. 4. 23:18
 1/8 anonim ***** válasza:
16%

"hogy a fiúk engem is észrevegyenek?"

Igen, vannak akik feltünöen öltözködnek, öket a fiuk inkább észreveszik. Ezt te nagyon primitivnek tartod, mereven elkülönülsz tölük. OK ez a te felfogásod. Kedves és tiszteletre mélto. De akkor ne kritizáld öket, ne tartsd magad többre náluk, csak más értékrendünek. Az ilyenre is vannak "érdeklödök", sok fiu megbecsüli öket, bár annyira nagy "tolongásra" ne számits.

2022. aug. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Ha beállsz a sorba, akkor az ugyanúgy üres fiúk fognak észrevenni, mint azokat, akikről írsz. Ez csak látszat, ne dőlj be neki! Nem olyan értékes vagy, mint más lányok, hanem sokkal értékesebb.
2022. aug. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 eznemlényeges ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem vagy "nyomi" ezek a tulajdonságaid alapján, teljesen normális vagy. Szerintem nem kell semmit csinálnod, hogy "felzárkózz az elvárásokhoz", ha nem találsz párt magadnak az azért van, mert rossz helyen keresel, illetve ha szerényebb vagy akkor lehet érdemes lenne megpróbálnod kicsit jobban nyitottnak lenni.

Ne változtasd meg magad drasztikus mértékben csak azért, hogy másoknak jobban tetszélj. Ha van valamilyen hobbid akkor érdemes lenne ott ismerkedni, vagy valamilyen csoportba belépni és ott új barátokat szerezni, hátha lesz valaki szimpatikus is.

Nekem összességébe egy nagyon szimpatikus lánynak tűnsz. Az a léyneg hogy ne állj be a többi közé.

2022. aug. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat.
2022. aug. 5. 00:45
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Milyen jó is lenne, ha az lenne a menő, aki szerény, udvarias, és nem "önmutogató", illetve ön(túl)hitt.. Hogy ez az idő eljöhessen, hát, azért tenni kell - nem pedig várni.. :)

Hozzám ez a "józan" és "visszafogott" stílus áll közel, illetve én magam is ilyen vagyok. :) Mondjuk, én sem vagyok népszerű, pedig "normálisan" nézek ki egyébként, meg "egész értelmes" vagyok.. :)

Amit javasolni tudok: kommunikálj - illetve kommunikálj úgy, hogy észrevegyenek. :) Konkrétan: legyél aktív, legyél érdeklődő.. - adott esetben "lépj oda", vagy "írj rá".. :)

2022. aug. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%

"Egyfelől nagyon primitívnek tartom, amikor valaki mások felé helyezi magát és ennek hangot is ad"


De csajos, ugyanezt csinálod itt most te is. Tipikus pickme vagy, felsorolsz alap emberi tulajdonságokat, amiket általában a jó emberekhez társítanak és várod érte a tapsot a párkapcsolatban. Nem, ez nem így működik, a barátságokat és a szerelmet sem az irányítja, hogy te mennyire vagy jó ember. Ha valaki normális, neki számít nyilván ez is, de ezzel önmagában nem leszel vonzóbb vagy jobb társaság, semmi. Mégis lenézed azokat az embereket, akik a saját tökéletlen, helyenként gyarló minőségükben, de boldogulnak a saját életükben és nem másokat vizslatnak és másokat bírálgatnak.


És ezt olyan nőként írom, akitől szintén távol áll az a világ, amit itt felvázoltál... Ellenben nincs megfelelési kényszerem és a magam útját járom. Úgy gondolom, ezt kellene neked is elsajátítani.

2022. aug. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

6: Ha neked a leírásból az jön le, hogy bárkit is lenézek (pláne úgy, hogy leírtam, hogy általában az ilyen lányok a szebbek), akkor sajnállak, mert nem érted mit jelent mások fölé helyezni magad.

2022. aug. 5. 13:22
 8/8 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2022. szept. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!