Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek a 14-19 közti...

Szerintetek a 14-19 közti korosztály hány százaléka lenne alkalmas ilyesmire?

Figyelt kérdés

Tételezzük fel, következő tanévtől a friss középsulisoknak a következő módon kinéző iskolarendszer lesz:


Minden elméleti óra teljes mértékben saját felkészülésre van bízva.


Tehát egy gimnazistának joformán az óráinak a 99%-a saját felkészülésére alakulna át.

Nincs tanár, nincs kötelező órai megjelenés, nincs semmi.


A tananyag fenn van a neten, és meg kell tanulni.

Havonta egy hét lenne kijelölve vizsgahétnek, lenne hétfőn, kedden, szerdán vizsgaidőpont, csütörtök, péntek pedig pótvizsga időpont.

Ha elbuktál egy vizsgát akkor egy hónappal tolódik a képzésed ideje.

A tanárok kizárólag a vizsgáztatásban vennének részt kötelezően (ez lenne a munkakörük egyetlen kötelező eleme), szabadidejükben pedig magántanárkodhatnak olyan óradíjjal amilyennel akarnak.


Szóval a lényeg hogy az egyéni felkészülésre lenne a hangsúly fektetve. Neten fenn van minden, fel lenne téve még egy részletes követelmény és vizsgatételsor, és ennyi.

A szakközepek gyakorlati órái más téma, azok nyílván meg lennének tartva az eddigiek szerint.


Én pl tökre alkalmas voltam ilyesmire még 6 éve, magántanulóként lett 84%-os az emelt bioszom, 80%-os a közép törim, és igazából minddel meg vagyok elégedve.

A nyelv az mondjuk nem lett a legjobb, de arra igazából időt nem fordítottam eleget, plusz az egyetemi szakomhoz nem is kellett külön emelt nyelv.


Mit gondoltok?

A diákoknak hány százaléka lenne ilyesmire alkalmas?



2022. aug. 6. 18:14
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

A mi iskolarendszerünkkel az az egy probléma van, hogy elavult, semmit nem érő tudást akar adni, ami 30-50 éve jó volt, ma már vicc.


Akkora szabadsága van a mai tiniknek, mint még soha... Internet, közösségi média, okosteló meg az összes.

Ezeknek adnál totális szabadkezet a tanulásban?

Kész csoda, ha a tanár nagy nehezen ráveszi a legtöbbet, hogy valamit próbáljanak meg összehozni, hogy legalább ne bukjanak meg... Meg az érettségi meglegyen, mert annyira alap az.


Régebbi korokat felesleges idehozni, mert negyed ennyi inger nem érte őket meg szabadság nap, mint nap. Ma már a szülők is technikai zombik, nem hogy a gyerekek.


Régen rengeteg családnak ott volt a kertes ház, meg a kertek, menni kellett segíteni. Ma hol van ilyen?

A családok el sem tudják érni a kertesházat, csoda, ha egy büdös panelba tudnak nyomorogni meg kijön a fűtésszámla.


Teljesen más minden...

2022. aug. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

"semmit nem érő tudást akar adni, ami 30-50 éve jó volt, ma már vicc."


Butaság. 50 éve sem kellett a népesség 90%-ának soha az életben Petőfi, Arany, Csokonai verseket tudnia, nem ettől épült az ország. De hogy ne legyek elfogult a reál tárgyakkal sem, nagyjából ugyanígy a társadalom 90%-a, de 80 minimum ugyanúgy soha nem használta a periódusos rendszert soha többé sulin kívül, soha többé nem számolt forgatónyomatékot, és soha többé nem kellett tudnia hogy az idegszövetben mi a különbség a fehér és a szürkeállomány közt.

A társadalom bő 80%-a tökéletesen tudna ugyanabban a pozícióban dolgozni amiben jelenleg is dolgozik, ha csak 5. osztályig járt volna iskolába.

Mire van szükség a munkahelyek túlnyomó részén?

Tudjál írni, olvasni, szorozni, osztani, nagyon esetleg néhol kell tudni százalékot is számítani ami igazából továbbra is szorzás-osztás... ennyi.

50 éve is felesleges volt a tantárgyak többsége a társadalom többsége számára.


Szóval nem értem mi ez a "ez valamikor hasznos volt de ma már nem az" duma.


"Akkora szabadsága van a mai tiniknek, mint még soha... Internet, közösségi média, okosteló meg az összes."


Ezek eszközök. Pont ezeknek az eszközöknek köszönhetően csináltam jobb érettségit annak idején mint az átlag.

Meg kell tanulni használni az eszközt.

Ezeknek adnál totális szabadkezet a tanulásban?"


Igen, és bíznék benne hogy nem olyan pórázon vezetni való birka lesz belőlük mint tebelőled, akinek a tancinéni kellett ujjal mutatnia hogy melyik sort kell elolvasnia éppen.


"Régebbi korokat felesleges idehozni, mert negyed ennyi inger nem érte őket meg szabadság nap, mint nap"


Na ez az egyik legnagyobb hülyeség. Lejöttem vidékre egy hétre vályogházat falazni. Annyi inger ért itt egy hét alatt mint fél év alatt a városban.

A facebook értesítések csipogása pont nem volt köztük, cserébe itt volt a napszakok valódi megélése, a fizikai munka, az hogy érzem ahogy a kezemre szárad a vályog, hogy érzem a glettvas tapintását, tapintom hogy mikor túl vizes vagy túl száraz a kevert anyag, egyensúlyozok az állványzaton a vizes vödörrel, látok darazsat ami rászáll a kulacsomra, látom hogy a tenyerem hogy alkalmazkodik 2-3 nap után az igénybevételhez, látok és hallok állatokat, és még sorolhatnám.


Az állítólagos "ingergazdagság" egy városi gyerek esetében kimerül a kékes fénnyel villódzó érintőképernyőben. Ez csak az ingergazdagság látszata. Igazából a mai gyerekek ezerszer ingerszegényebb körülmények közt élnek mint a régiek.

Gondolj bele pusztán biológiai megközelítéssel: hány érzékszerven keresztül vette fel egy gyerek a környezete ingereit 1970-ben, és hány érzékszerven keresztül most?


Nem mondom meg, gondold végig. Messze nem felesleges "régebbi korokat" idehozni.


"Régen rengeteg családnak ott volt a kertes ház, meg a kertek, menni kellett segíteni. Ma hol van ilyen?


A családok el sem tudják érni a kertesházat, csoda, ha egy büdös panelba tudnak nyomorogni meg kijön a fűtésszámla.



Teljesen más minden..."


Ebben legalább egyetértünk.

Kérdés, hogy miért ezt a rendszert értelmezzük alapértelmezettnek, és miért ehhez a vágóhídi barom élethez kondicionáljuk a gyerekeket az önállóságra nevelés helyett...

2022. aug. 7. 10:43
 23/29 anonim ***** válasza:

"Igen, és bíznék benne hogy nem olyan pórázon vezetni való birka lesz belőlük mint tebelőled, akinek a tancinéni kellett ujjal mutatnia hogy melyik sort kell elolvasnia éppen."


Birka esetleg te vagy. Jó lesz, ha visszaveszel a nagy pofádból, arról nem beszélve, hogy senki nem ért veled egyet, hiába hőbörögsz meg okoskodsz a semmiről.

Vedd már észre magadat ember.

Tipikus az az ember vagy aki felmegy a szembe sávba, és mindenkinek meg kell magyarázni meg okoskodni miért mennek ők szembe.


Kulturáltan nem bírod kifejezni magadat, aztán te akarod megmondani a tutit?


Eddig vettelek komolyan... Te is tipikus nagypofájú megmondóember vagy, aki ha nem értenek vele egyet elkezd személyeskedni, mert eddig tartott az érvelés. Vagy inkább innen kezdődik az érvelés hiánya.


Offolom is ezt a szar kérdést meg az üres okoskodásodat.


Pedig úgy nézett ki végre valakivel lehet normálisan diskurálni, de tévedtem. Tipikus gyakoris, személyeskedő paraszt kérdező...


Kövi kérdés meg majd az lesz, hogy jaj szegény kérdezőket miért bántják. Nevetséges.

2022. aug. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

"Kulturáltan nem bírod kifejezni magadat, aztán te akarod megmondani a tutit?"


Maga a kérdés full kulturált volt, csak van egy szint ami felett már nehéz értelmes kommunikációra alkalmasnak nézni a másikat.


Amúgy csak mondom, a stílustól független dolog a tartalom. Lehet igazam attól még, hogy nem a legfinomabban fejezem ki magamat. Az igazságtartalom nem a stílus függvénye.

2022. aug. 7. 11:22
 25/29 A kérdező kommentje:

"Offolom is ezt a szar kérdést"


Lol


Akkor eddig egy szar kérdésre fordítottál időt?

Ez kb úgy hangzik mint mikor nem vesznek fel egy munkahelyre, aztán odaírod a cég google értékeléseihez, hogy "amúgy is szar munkahely, nem is akartam itt dolgozni" :D

2022. aug. 7. 11:24
 26/29 anonim ***** válasza:

Nekem tetszene egy ilyen oktatási rendszer. Én magam is szívesebben tanulnék ilyen módon.

Szerintem ha a tanulók rá lennének kényszerítve arra, hogy otthon, önállóan is tanuljanak, akkor képesek lennének rá. Egy 14 éves gyereknek már meg lehet magyarázni, hogy miért nem lehet az iskolát elsunnyogni.

Sokkal több szabadidejük lenne a tiniknek, ha nem kellene olyan felesleges tanórákon is reszt venniük, mint a testnevelés, az ének, a rajz és az osztályfőnöki óra. Barátkozni pedig iskolán kívül is lehet.

Sok tanuló van, aki nem is figyel az órák alatt, hanem álmodozik, a padtársával beszélget, rajzol, vagy a telefonját nézi. Gyakorlatilag olyan, mintha ők nem is vennének részt a tanítási órákon, mégsem bukik meg a többségük.

Szerintem a diákok szempontjából működőképes lenne ez a rendszer is, de így a tanárok munka nélkül maradnának, ami már baj lenne.

2022. aug. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Nekem am annyira mind1 mar, mar nem jarok suliba. Azt csinalom amit akartam es atlag felett keresek. Viszont ha nem kelett vna bejarni tuti nem lett volna belolem semmi. Otthon sose tanultam. Abbol lettem 3-4es ami suliba ramragadt. De igazabol folos errol beszelni mert ugyse lesz ilyen.. mehetsz vissza a suliba
2022. aug. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

28#

Hát az ilyen hülyék közé mint te sose volt túl sok. Sajnos a rendszer rátok van optimalizálva, mert te valóban lehet hogy csak otthon herbáloztál volna 4 évet...


Na, köszönöm a válaszokat, mint kiderült, a társadalom saccper 10%-a tekinthető embernek, a többieknek meg nyitni kell a karám ajtaját mert egyedül az se menne.


Köszke

2022. aug. 8. 08:24
 29/29 anonim válasza:

Én is magántanuló voltam pár éve, 11-12. osztályban, saját döntésem miatt. Nagyon imádtam, de a sulival sem volt különösebb bajom: bementem, meghallgattam, megjegyeztem, amit elmondtak és nagyjáól rendben voltam.


Én reálisabbnak és kedvezőbbnek látok egy aranyutat a te elképzelésed és a mostani állapot között: az osztályok létszámát le kéne csökkenteni mondjuk 10-15 főre, és az alsó tagozatot kiterjeszteni: mondjuk 7. osztályig lehetne egy tanítója az osztálynak, és addig azt is belecsepegtetni a diákokba, hogy hogyan tanulhatnak önállóan eredményesen. Ezután lehetne egyfajta szakosodás, mindenki döntse el, mit szeretne mélyebben, részletesebben tanulni. A tanárokat nem zárnám ki a képből: legyenek inkább mesterei, utmutatói a diákjaiknak, semmint mumusok, akik a körmükre néznek, hogy megvan-e a házi feladat. Tehát elsősorban a helyes mentalitás "megtanítása", elsajátítása lenne a cél, amihez szükség van lelkinevelésre.

2022. aug. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!