Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én félek az új dolgoktól?

Csak én félek az új dolgoktól?

Figyelt kérdés

Frissen érettségizett lány vagyok. A tervem annyiból áll, hogy 1 vagy esetleg 2 évet ki akarok hagyni a tanulásból, majd később egy felnőttképzésben részt venni. Igazából nincsenek úgy terveim, jelenlegi tervem egy munka. Hiába nézem az állásokat annyira félek, a közösségtől, és hogy egyedül kell mennem. Persze természetes, hogy egyedül kell mennem mert sok mindent egyedül kell majd megtennem az életben. Csak attól félek a körülöttem lévő emberektől, hogy magamra leszek hagyva, hogy hogyan is fognak hozzám állni a kezdés mindig nehéz, nincsen segítségem se semmi. Egy kisebb faluban élek, és úgy kéne be ingáznom Debrecenbe de nem ismerem úgy a helyi járatokat sem, ettől is úgy félek. Meg kb mindentől minden ilyen hülyeséget túl gondolok, az unokatesóim sem segítenek nekem (nem szeretik a családunkat). Nem is érdekel, hogy mennyi pénzt kapok, mert alap h keveset fogok kapni, engem csak az érdekel, hogy ne álljanak hozzám bunkóan hanem mint friss munkás majd segítenek nekem. Még munkát se találtam, de mindig nézegetem rendesen remegek ezektől a dolgoktól, hogy mi lesz velem. Nem a munkától félek, hanem magától az emberektől, nem vagyok lusta, se semmi ilyesmi mert szívesen megyek, csak egyedül megindulni nehéz 0 segítséggel.

19L



2022. aug. 16. 08:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Eleinte mindenki tart ezektől a dolgoktól, ez természetes. Nem írod, mi van a szüleiddel, de bárki idősebb rokon, szomszéd, barát segíthetne azzal, hogy átbeszélitek az aggodalmaidat. A menetrendet mondjuk pont meg tudod nézni neten :) Egyébként meg az iskolákban is mindenki idegen volt, mégis beilleszkedtél. ;)
2022. aug. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Anyáékkal már beszéltem erről, hát eléggé érdekesen állnak hozzám, anya pánikot ad belém, apa meg rendesen küld elfele h menjek, vele nem tudok beszélni, anyával se. Suliba már nem egyedül mentem ott voltak velem a barátaim akikkel indultam. Nem sokára azért már sikerülni fog összekapni magam szerintem ^^ csak mindig vannak ilyen félelmek.
2022. aug. 16. 08:49
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is félek. Akkor is, ha tudom, hogy utána jobb lesz. Csak elkezdeni nehéz mindent :)
2022. aug. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Beutazol Debrecenbe, veszel egy napi jegyet, és körbeutazod az egész várost keresztbe -kasba, és megtudod, hogy a troli, a villamos és a busz merre jár! Az emberek többsége az ismeretlentől fél leginkább. Hát, ismerd meg!

Munkát találni könnyű, még ha nincs is semmilyen szak-végzettséged.

Ne izguld túl a helyzetet, nincs veled semmi baj, csak nincs önbizalmad.

De majd megjön az is, ha komolyan teszel érte!

Én sokkal idősebb vagyok nálad, és időm is nagyon kevés, de ha nagyon be vagy kakkantva, akkor egy órát tudok rád szánni - mert anno én is így kezdtem, és ismerem ezt a nyomasztó érzést!

2022. aug. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit félszaz új helyzetektől. Ennyi. Rengeteg ember van ezzel így. Az életben sok olyan helyzet van, ami ilyen-olyan ok miatt nehéz. Neked most ez egy ilyen helyzet. Ne gondold, hogy van egyetlen ember is, akinek nincs nehézsége az életében! Az, hogy kinek-mi okoz gondot, az persze más kérdés. De ami közös: az, hogy meg kell küzdened ezzel az akadállyal.

Egy előnyöd máris van: pontosan meg tudtad fogalmazni, mi a bajod! Ez volt az első lépés. Így egyből kaptál is segítséget, amit az előzőválaszoló írt: egy nap városnézegetésre szánd rá magad. Vigyél üagaddal enni-inni, és járd körbe Debrecent. Én mondjuk ezt háromszor-négyszer is megcsinálnám helyedben.


Szóval hajrá, menni fog, gondolunk rád!!!

2022. aug. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Senior Séf ***** válasza:
Az ember az ismeretlentől fél a legjobban. Egy friss munkakezdőnek pedig csupa új, ismeretlen dologgal kell szembenéznie. Szóval a félelmed természetes. Mindazonáltal mindenki más is túlesett rajta, és közben senkinek sem harapták le a fejét.
2022. aug. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!