Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha olyan lenne az életetek...

Ha olyan lenne az életetek mint egy rossz film, tele szürreális, valóságszerűtlen történésekkel, elgondolkodnátok hogy itt valami nem stimmel vagy véletlennek könyvelnétek el?

Figyelt kérdés

Pár hónapja rájöttem hogy nagyjából egy filmben élek és valamiért én egy kiválasztott(negatív szempontból) lehetek, akinek megmutatják hogy egy előre elrendezett darab a földi élet.

Régóta elemzem mások életét is és rájöttem hogy semmi sem véletlenen, nincs szabad akarat, hanem valószínűleg valakiknek a szórakozása lehetünk.

Sajnos tudom ha ezt orvosnak mondom el, akkor elkönyvel bolondnak, pedig mostanra rájöttem az igazságra és muszáj kiadnom magamból és tanácsot kérnem

Ha rövid időn belül következne be nagyjából 20-30 teljesen szürreális fordulat az eletetekben, ti elbírnátok viselni ezt a terhet?

Szülőnek már beszéltem erről, de persze ő sem hisz nekem.

Egy ideje elkezdtem érezni, tudni hogy valaki rajtam tartja a szemét

Kihez fordulhatnék ezzel, aki végre komolyan vesz, vagy átélt már hasonlót?


2022. aug. 18. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, értelek. Szerintem erre a kérdésre sosem kaphatunk választ, mert ha van szabad akaratunk, akkor választhatjuk azt, hogy nem hiszünk benne, ha nincs, akkor pedig lehetünk ugy manipulalva, hogy azt higgyük, van.

Azokban az években, amelyek lefektették életem szakadékba vezető síneit, azt éreztem, hogy már késő visszafordulni, megváltozni, már úgyis minden elveszett. Most meg azt látom, hogy akkor lett volna az utolsó lehetőségem megmenekülni. Megbénított a félelem, a keserűség, majd a sztoikus cinizmus.

2022. aug. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%
Nekem nagyjából ilyen. Részben a személyiségem miatt, részben mert megtalálnak a "különös" emberek.
2022. aug. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne érezd negatívnak, ha átlátsz a szitán, amin mások nem.
2022. aug. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem akkor vannak ilyen gondolataim, mikor kocsiban ulve egy masodpercnek koszonhetoen kerulom el a balesetet.

Volt olyan pl, hogy fordultam volna, egy total belathatatlan keresutezodesben, es vmi azt sugta, varj meg egy pillanatot. Ha elindultam volna, full telibe kapott volna egy szaguldo auto.

Vagy mikor kihajtottam egy udvarbol, ketoldalrol fak voltak, semmit sem lattam. Nagyon lassan elindultam, de aztan a fekre nyomtam, mert ramjott egy fura erzes. De jol teztem, mert egy futo ferfi szaladt rl a jardan, fulen a fulhallgato. Ha elindulok vagy elutom, vagy nekem szaladt volna. Rengetegszer volt hasonlo eset.

Mindig arra gondolok, hogy vki vigyaz ram, vagy mas sorsot szantaak nekem.

2022. aug. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nézd meg ezt a filmet: La Nouveau Testamentum, 2015. Nagyon vicces, és pont arról szól, amit leírsz.
2022. szept. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!