Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért hallok mostanában egyre...

Miért hallok mostanában egyre több vonatot?

Figyelt kérdés
Korábban fele ennyi vonatot szoktam hallani, 2-3 napja viszont percenként hallok egyet, de általában negyed óránként. Miért lehet? Ünnepek miatt több járatot indítottak lehet? Vvagy valami más? Budapest amúgy. Reggel is ma mintha egymás után mentek volna a vonatok. Nem az hogy zavar, mert imádom a hangjukat csak fura és szokatlan hogy ilyen sokszor hallom :).

2022. aug. 20. 11:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Reggel ma nem egymás után mentek a vonatok, hanem a Gripen vadászgépekkel köröztek😂 ha nem szoktál hozzá, vonatnak hiszed.

Én is annak hittem, amikor gólyatáborban voltam Kecskeméten.

2022. aug. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1Szerintem biztosan vonatot hallottam :D vonat síp pontosan nem maga a kattogás
2022. aug. 20. 11:26
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor passz, lehet a nyári menetrend ilyen sűrű, vagy a késések miatt így “összeérnek” mire beérnek Budapestre.
2022. aug. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3-Lehetséges ez is, csak szokaltan volt hogy ilyen sűrűn hallottam vonat sípokat.
2022. aug. 20. 11:31
 5/9 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem Budapesten lakok, viszont a sínek mellett lakunk, és a napokban van, amikor egy órában 3 vonat megy el. Eddig ez nem volt ilyen, eddig sokkal ritkábban ment, aztán most ahhoz képest egy órában 3 vonatot hallani az meglepően sok volt. :)
2022. aug. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is több vonatot hallok, szerintem az van, hogy majdnem mindenhol felújították a vonatsíneket, és sokkal gyorsabban mennek, persze, hogy mind idehallatszik.
2022. aug. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok tehervonat közlekedik mostanság. Viszik az ukrán gabonát.
2022. aug. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vasút mellett laksz valószínűleg, ahol van sín, tehát van vonatközlekedés. Lehet feltornyosultak a vonatok az időjárás miatt, lehet más menetrend van most az ünnep miatt.
2022. aug. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A "sípok" jelzések és a vonat indulására hívják fel a figyelmet. Vagy eddig használaton kívüli vágányra húznak ki a tolatások során és ezért hallod többet, vagy nagyobb a forgalom a vonalon és több vonatot raknak félre, amik vörös főjelzőtől szintén rövid kürttel jelzik az indulást. Olyan esetekben használják leegyszerűsítve ha nincs állomási tájékoztatás arról, hogy a szerelvény elindul/mozgást fog végezni.
2022. aug. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!