Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha félek beszélni?

Mit tegyek ha félek beszélni?

Figyelt kérdés

Ausztriában dolgozom jelenleg egy nagyobb cég számlázási osztályán mint titkárnő.

A feladataim a számlák ellerőrzése, korrigálása, szállítólevelek ellenőrzése korrigálása, kapcsolattartás nyilván a kollégákkal.

Ezelőtt egy hatalmas cég beszerzési osztályán dolgoztam mint junior beszerző de sajnos nem jött be a nyelv miatt.

Én 2 éve költöztem ki majdnem napra pontosan és akkor még azt sem tudtam hogyan mutatkozzak be.

Azóta elköltöttem vagy 3000 Eurót kurzusokra és leraktam a B2-es nyelvvizsgát.

Emellett angolul is B2-es szinten beszélek.

Emiatt vettek fel junior beszerzőnek.

Viszont sajnos a személyiségem nem volt alkalmas rá.

Állandó kommunikációt igényelt és én nagyon félek még mindig beszélni.

Szégyent érzek ha nem tudok egy szót.

Kellemetlen mert ahol élek ott van egy nagyon erős dialekt és miattam hochdeutschra kell állandóan váltani.

Ilyenkor mindig azt érzem,hogy teher vagyok nekik és emiatt csak jobban elmegy az önbizalmam.

Szerintetek ezt hogy lehetne leküzdeni?


26/L


2022. szept. 2. 16:58
 1/2 A kérdező kommentje:

Otthon sem voltam soha az a nagybeszédes ember de ott voltak sablonok amiket “small talk” beszelgeteseknel hasznaltam.

Itt ez meg ugy erzem nincs meg.

Eleg nehez

2022. szept. 2. 17:03
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát ilyen ez a külföldi élet. Ez az ára. Valamit valamiért.

Ehhez a melóhoz inkább C1 kéne. B2 az nagyon társalgási szint és nem annyira szakmai.

2022. szept. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!